Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ламиниран или естествен паркет

Публикувано от mtodorov 
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:27:07
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> Да,с квота за внос в ЕС е.Ходихме заедно с един
> приятел да купуваме обзавеждане за домовете си в
> Китай.Два по два са ни еднакви паркетите и по един
> различен.Той си купи такъв за едната стая,но в
> момента е на склад при мен/не е започнал ремонт
> все още/.Осмърдя света тоя паркет!И понеже аз
> сложих моя,сега разчита за съвет и отзиви.Но това
> дърво е различно от другите и наблюденията и
> съветите не важат.
> Само ще кажа,че 40кв.паркет тежи 1200кг!
> Затова реших да попитам.

"Желязно дърво"... ще надживее не само правнуците... сградата... и тази където ще бъде построена на нейно място smiling smiley
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:33:42
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Според вас щом няма смисъл от по дебелия и по скъп
> ламинат защо изобщо го произвеждат?


За да вземат още по-дебели и скъпи сметки от купувачите!
Не зная на колко си години,но помиш ли какъв беше първият ламинат,който започнаха да продават?Производството,както всяко друго нещо се развива в посока на по-голямо предлагане и по-високи печалби!Одебелиха го,направиха му клик система и "дерат"хората по 40лв eye popping smiley !Но то си остава същият продукт/да не кажа друго/.ИЗКУСТВЕНА настилка!Това пък за антибактериалното направо ме утрепа!Като олиото без холестерол!Много ясно,че няма бактерия,която да се е заселила в изкуствена среда!
Дали е къща или блок,няма кой знае каква разлика във времето,нужно за отделяне на строителната влага.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:42:17
moody smiley Може би!Идея как да бъде монтирано?Какви стойности на влага да се чакат?
Ясно е,че да се лепи за пода е престъпление.Не е на клик,а само с улеи мъжко/женско-не зная как се нарича.На моя му лепиха само перата и с тяги по 24часа.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:42:49
djijko може би има и друг вариант да се ресши проблема с влагата бързо. Днес говорих с една дама която предлага професионалнивлагоуловители под наем. Според нея за 20 дена можело да се достигнат 4 процента влажност. Обясненията е бяха малко противоречиви а и цената не е ниска. За изсушаване на моята къща 380 квадрата рзп може би ще отидат 1600 лева за наем на тея машини. Напрадо да се чуди какво да прави човек......
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:53:18
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> Може би!Идея как да бъде монтирано?Какви стойности
> на влага да се чакат?
> Ясно е,че да се лепи за пода е престъпление.Не е
> на клик,а само с улеи мъжко/женско-не зная как се
> нарича.На моя му лепиха само перата и с тяги по
> 24часа.

За влагата недей да се притесняваш (много) това дърво е толкова наситено с мазнина, че няма къде да "влезне" влага. Колкото до поставянето...ако лепенето те притеснява, най-добре е традиционният начин... всъщност един от форумците е описал, още в началото, доста добре и синтезирано, това с което си чешем езиците 5 страници. Там казва и как се слага паркет в Русия (и не само там) и е прав. Въпросът отново се свежда до..."Кадрите решават всичко"...(Сталин) но къде са те??? (кадърните)smiling smiley отново реторичен въпрос
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:53:33
И още толкова за ток!
Честно,не зная!Един съсед си беше купил такава и пак му мухляса канапето.За 80кв. и по два пъти на ден изхвърляше по литър и нещо вода.
Нищо не ти пречи да опиташ!Ако наистина докара такова ниво на влажност си струва.Но е добре да сключиш договор и да ти гарантират,че е така както казват!
Защото реално ще им дадеш пари,колкото за евтин ламинат на къщата,и направо ще си сложиш нещо истинско!Без да чакаш!НО,ако не е така както казват,кво праим тогава?Питай ги,искай гаранции в писмен вид!
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 14:57:58
Ще питам за гаранции, но нали знаеш как е в България-всеки обещава докато ти вземе парите, От там на татък върви го търси.... Междудругото тази жена с която говорих предлага професионални влагоуловители строителен клас които могат да събират до 60 литра вода за 24 часа и попринцип цената като машина която е за обем 300 кубически метра е около 4000 лв. наема е 30 на ден. Т.е на мен ми трябват 3 машини за всеки етаж. Ще видим дали ще дадат писмена гаранция.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 15:02:41
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Напрадо да се
> чуди какво да прави човек......


Няколко човека ти казаха - сложи си евтин ламиниран и изчкай някоя и друга година. Аз например си сложих ламинат за 20 лв. и дори не смятам да е за временно - няма да го сменям докато не се захаби. Кънти малко повече от естествения паркет, но за разлика от него не се е надраскал никъде, а и се почиства по-лесно. Тъй като естественият ми паркет е стар буков, няма да ми дожалее да го изхвърля и мисля след година-две да сложа и на негово място ламинат.
Успех.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 15:04:00
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
> djijko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Може би!Идея как да бъде монтирано?Какви
> стойности
> > на влага да се чакат?
> > Ясно е,че да се лепи за пода е
> престъпление.Не е
> > на клик,а само с улеи мъжко/женско-не зная
> как се
> > нарича.На моя му лепиха само перата и с тяги
> по
> > 24часа.
>
> За влагата недей да се притесняваш (много) това
> дърво е толкова наситено с мазнина, че няма къде
> да "влезне" влага. Колкото до поставянето...ако
> лепенето те притеснява, най-добре е традиционният
> начин... всъщност един от форумците е описал, още
> в началото, доста добре и синтезирано, това с
> което си чешем езиците 5 страници. Там казва и как
> се слага паркет в Русия (и не само там) и е прав.
> Въпросът отново се свежда до..."Кадрите решават
> всичко"...(Сталин) но къде са те??? (кадърните)
> отново реторичен въпрос

Абе четох го още тогава,но ми беше малко трудно да преглътна идеята с наковаването.А всъщност това е начина да се фиксира здраво за пода.После главите на пироните се китосват сигурно.Този,а и другият,не могат нито да се циклят,нито лакират.
Боже мой,къде сега да търсим човек да го кове!Ако се падне някой да го осере

*tired* *tired*
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 15:05:00
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
>
имаш лична

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход