Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Какъв паркет да избера?
06-02-2007 - 21:34:00
Избери си дъбов паркет.Не ти трябва трислоен,че и лакиран.Няма нещо,което да не се драцка,изтрива,деформира и т.н.При всяко циклене ще се отнема известно количество от дебелината на паркета и пак трябва да го лакираш.Предлагам дъбов,защото е по-устойчив на разлики във влажността на въздуха,освен това си има естествени дъбилни вещества,които го предпазват от различни вредители.А и фладетрът(текстурата,рисунакът) му е по-хубав.Подбери си размер,цвят,начин на нареждане,лак.Най-важно е да е от добра фабрика,т.е. да е добре изсушен.Лакове има вече много.Успех!
Re: Какъв паркет да избера?
07-02-2007 - 17:17:20
И аз гласувам за дъбов - най-устойчив е на температурни и влажни влияния, позволява постигането на различни нюанси като краен цвят. Ако си избириш най-високото качество ще имаш много еднороден цвят, а ако избереш следващото - може да се получи много хубав пъстър рисунък. На всеки 5 години (може и 10, 15 и повече, зависи от употребата му) ще се налага да циклиш горния слой и да лакираш наново - есествеия е практически вечен. Ако избреш модерните напоследък смоли, а не лак - ще получиш страхотен ефект на матова естествена дървесина.

За ламината скам да кажа за всички - има известен брой аргументи в полза а слагането му - за обществени места, за бързо префасониране на помещенята, евтино е, може да се ползва за временно решение, доато се изпари влагата от нови сгради или ако човек планира по-крупен ремонт след 2-3 години, а не му се иска през това време да гледа старите настилки, ... Но като цяло ломината е долнопробна настилка.

Успех)
Abu
Re: Какъв паркет да избера?
07-02-2007 - 19:07:08
Елфи,
ламинатът наистина не е идеалното покритие, ама като му метнеш едно персийско килимче нямаш грижи нито със скърцане, нито с мокрене, нито с драскане. Гол паркет може да е стилно, ама за къща е неуютно. Пък да скриваш скъпия и красив паркет с меки настилки е тъпо (частично става). Преди десет години покрихме дъбовия паркет с две ръце епоксиден грунд, като оставихме хубаво да попие между фугите. Не е мръднал, като основно ме интересуваше под саксиите, а не знам ква ще е тая къща, дето да нямаш някое цвете за поливане... Проблемът е, че няма махане и като ти омръзне, следващата стъпка е ново покритие върху стария паркет.
Re: Какъв паркет да избера?
19-02-2007 - 19:19:35
Здравейте! всъшност могат да се намерят и трислойни паркети на много добра цена, дори по-евтини от масивните, което всъшност е нормално! Не забравяйте че екзотичните дървесини са расли в съвсем други климатични условия, с техните особености, което от своя страна води до техните специфични качества! Ако вземем например Тик, той може да се срещне предимно в Азия. Климатичните условия там го правят изключително издръжлив на влага и други външни влияния. Тикът обаче е сравнително скъпа дървесина. Най-важното е да не се забравя че дървото е по принцип живо и меко, не е със здравината на камък, но за сметка на това е много топло и красиво! Разлика в топлината на пода между масивен паркет и трислоен няма! Има много красив и сравнително здрав трислоен дъб например! Красотата на дъбовата дървесина се състои в златистият цвят който придобива с времето! А също така и в така наречените чепове! За по-малки помещения е по-подходящ по-малък размер паркет, а за по-просторните - паркет тип дюшеме. Цветово също няма да имате проблеми защото сега има много видове вакси с които можете да постигнете доста широка гама от цветово разнообразие. Ако се притеснявате за здравината, тя по-принцип не е голям проблем! Проблемът идва когато решите да ходите с метални токчета по паркета! тогава никакъв вид дървесина не може да устои! Поставянето на лакът и видът му също е от голямо значение за здравината! Не забравяйте обаче, че това е ДЪРВО! Предимството му пред всякакъв вид друга дървесина е че то е топло и естествено красиво! А иначе при правилна експлоатация масивната дървесина има почти същата издръжливост и периодичност на циклене както трислойният паркет! става въпрос за цикленето - отнема се само горният слой но не от дървесината а от самото лаково покритие!
Re: Какъв паркет да избера?
08-05-2008 - 10:54:47
Паркет-стил: подовият стил във Вашия дом и офис. Ако имате проблем с вашия стар паркет и искате отново да му вдъхнете живот или сте взели решение Вашето подово покритие да е от паркет, то ние извършваме комплексни паркетни услуги: редене, циклене, лакиране на масивен паркет, дюшеме и ламинат. За повече информация посетете нашия сайт: Паркет-стил
Re: Какъв паркет да избера?
04-08-2008 - 15:12:17
зДРАВЕЙТЕ,
иЗКУШАВАМ СЕ ДА УПОТРЕБЯ НАЙ-ГРОЗНИТЕ ДУМИ, С КОИТО ДА ВИ ОПИША КОЛКО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА ОТ КАЧЕСТВОТО НА ТОЗИ ЕСТЕСТВЕН ТРИСЛОЕН ПАРКЕТ БАРЛИНЕК, НО ОТ ДОБРО ВЪЗПИТАНИЕ САМО ЩЕ КАЖА - ОТВРАТИТЕЛНА РАБОТА - НИКОГА НЕ БИХ СЕ ИЗЛЪГАЛА ПОВЕЧЕ ДА СЕ ДОВЕРЯ НА ТОВА, КОЕТО СЕ ПРЕДЛАГА В БЪЛГАРИЯ ОТ ТОЗИ ПРОИЗВОДИТЕЛ - МИСЛЯ, НЕ МИСЛЯ, А НАПРАВО СЪМ 1000% СИГУРНА, ЧЕ ТОЗИ ПАРКЕТ Е 10-ТО КАЧЕСТВО - НО ПО ЦЕНИ Е ЗА ПЪРВО!
НАЦЕПВА СЕ БЕЗ ДАЖЕ ДА СИ ХОДИЛ ПО НЕГО - 4 ПЪТИ ЦИКЛЕНЕ - ДРЪНЦИ - ТО ЕДИН ПЪТ НЯМА КАКВО ДА МУ ЦИКЛИШ, ТА КАМО ЛИ 4 ПЪТИ. ПРЕЗ 12-15 ГОДИНИ - ПАК ДРЪНЦИ - ТОЗИ ПАРКЕТ НЕ МОЖЕ ДА ИЗДЪРЖИ В НОРМАЛЕН ВИД ДАЖЕ И 12-15 ДНИ - ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ГОДИНИ - И НАЙ-НАКРАЯ ЩЕ СЕ СВЪРЖА С ПОЛСКИЯ ПРОИЗВОДИТЕЛ ДИРЕКТНО, ЗА ДА РАЗБЕРА КАКВО КАЧЕСТВО ПОДРЕД ОТ ПАРКЕТА ВНАСЯ В БЪЛГАРИЯ И ЗА КАКВИ ЦЕНИ!!!
ТОВА Е ЗА ТОЗИ МОМЕНТ! ОЧАКВАЙТЕ ВКЛЮЧВАНЕ ОТНОВО - ПРЕДПОЛАГАМ, ЧЕ ЩЕ СТИГНА И ДО МЕДИИТЕ И ДО ПО-СЕРИОЗНИ И ОТГОВОРНИ ХОРА, ЗА ДА СИ ПОТЪРСЯ ПРАВАТА!!!
:g: :g: :g:
Re: Какъв паркет да избера?
07-08-2008 - 19:58:48
ot къде го купихте ...да не купуваме от там!
Re: Какъв паркет да избера?
20-08-2008 - 15:30:04
Знаете ли?Опитайте да се консултирате с тази фирма-Ателие АЛЕКС.Повярвайте ми това ще Ви е от полза.От много време работя с тях.Майсторският манталитет не им е познат.Професионалисти са.На наш обект монтираха масивет паркет,но за трислойния се изказаха доста добре.Аз им вярвам.Пробвайте да ги намерите и Вие.
www.atelier-alex.com
Re: Какъв паркет да избера?
26-08-2008 - 23:56:57
.. не ги хвали тия алекс щото тези стълби като ги гледам , ако не са на estfeller значи са им откраднали дизайна 1;1... и само като им гледам партньорите ми са ясни!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-27 00:03 от elpigroup.
Re: Какъв паркет да избера?
29-08-2008 - 15:38:48
prosto si kupete nemski laminiran parket ot CLASSEN i zabravete za problemite
saita im e www.selectdoors-bg.com

ostavete tezi estestveni parketi - te ne sa praktichni za suvremennia natovaren jivot



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 18:33 от Misioner.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход