Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на апартамент - това да, това не...

Публикувано от Лора 
Ремонт на апартамент - това да, това не...
27-03-2007 - 16:28:50
Здравейте! Много ми помага това, което чета тук, но ми възникват и много въпроси.

Ще се радвам на вашите съвети!

Имам апартамент висок партер в самия център на София, който плаче за ремонт. Съветвах се с фирма, която иска да го наеме и ремонтира, а след това да го дава на чужденци, като си удържа постепенно сумата за ремонта.

Изненадаха ме техните проекто цени, но повече ме изненада начина, по който искат да извършат ремонта. Помогнете ми, моля, да избера оптималните решения - вкл. ако сама извърша ремонта. Някои от техните предложения са:

1. Смяна на старата дървена дограма с... пластмосови прозорци!?? ЗАЩО? Тези прозорци имат много недостатъци, стъклата са прекалено тежки и изискват по-тесни крила и пр. недостатъци, за повечето от които научих тук.

2. Ламинати вместо паркет или дюшеме - отново синтетика? Какво бихте предложили да се сложи в/у старото лакирано дюшеме? Или да се махне и сложи керамика?

3. Плочките в банята да се лепят на... гипсово картонени плоскости.

4. В банята - джакузи и душова кабина.

5. Климатици - по сравнение с парното - ефективност и цени.

6. Балкон на висок партер - остъкляване? Мрежи или решетки - какво би защитило достатъчно, без да е грозно?

7. На прозорците - също трябва защита - щори, решетки?

8. Пълно и луксозно мобелиране - за отдаване на чужденци?

9. КАК се отдава за Офис и има ли търсене и добро заплащане?

10. Каква е разликата между ТОП Център и Идеален център?

11. Камина - да или не.

Да не прекалявам от първия пост - нататък ще запитам и за други подробности - ако имате любезността да ми отговаряте, а и още ще чета вашите теми.

Благодаря!

Лора confused smiley confused smiley confused smiley
Re: Ремонт на апартамент - това да, това не...
04-04-2007 - 12:12:11
Hallo ,Lora
Spodeljam s teb mojat opit, tai kato dosta se zanimavah s remonti, naemi, naemateli.
(njamam kiriliza, izvinjavam se)
Tova s firmata go zabravi -na teorija zvuchi dobre, no na praktika ne funkzionira.
Napravi si remonta sama.Az predi vreme sasto pravih remont chrez firma i mnogo sajaliavam. Biaha naeli sluchaini rabotnizi ot reklami po vestnizite, az plastah na firmata, a te ne plastaha na rabotnizite - abe, bjaha moshennizi.Platuih dvoino, otkolkoto bi struval remonta.
Apartamenta ti e nai - podhodiast za ofis -kakto do opisvash.Pri ofis mojesh da vzemesh po - dobar naem.
Za palen remont i obzavejdane ti trjabvat mnogo pari,a ne se znae koga i kak ste namerih naematel.
Napravi nai - neobhodimoto.Banja, laminat(izglejga dosta po - dobre ot düshame)Prozorzi - obiknovenno v starite sgradi prozorzite sa dosta grozni i neugledni.
Imash nujda ot dobar bojadlija,dobar plochkadjija, dobra oferta za prozorzi i laminat, podhodiast za ofis.I - zadaljitelno - njakakva kuhnja s nai - neobhodimoto.
I dobar broker - naemi.
Uspeh v remonta. Ako imash vaprosi - pitai - az mislja, che sam sabrala, s techenie na vremeto, dosta opit - negativen i poziotiven.
Re: Ремонт на апартамент - това да, това не...
08-05-2008 - 10:52:26
Паркет-стил: подовият стил във Вашия дом и офис. Ако имате проблем с вашия стар паркет и искате отново да му вдъхнете живот или сте взели решение Вашето подово покритие да е от паркет, то ние извършваме комплексни паркетни услуги: редене, циклене, лакиране на масивен паркет, дюшеме и ламинат. За повече информация посетете нашия сайт: Паркет-стил
Re: Ремонт на апартамент - това да, това не...
09-05-2008 - 14:21:20
Мога да ви препоръчам добър майстор, който работи на нормални цени, но качеството му е перфектно.Обадете се на Цветан Иванов, тел.0895344212.Той ще огледа апатамента и ще Ви даде добри идеи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход