Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

izviti stulbi

Публикувано от plamen 
Re: izviti stulbi
19-02-2006 - 10:28:19
Е, радвам се че стигнахме до тук. Трябва да спожим стълбата на мястото и ,а не да я третираме като допълнение към къщата. Аритектите наи-добре энаят какво може д
а се направи с една стълба като акцент в жилището.
Истинското стълбарство в БГ отдавна е забравено.Няма стълбари не защото българския дърводелец е станал по тъп а защото няма търсене.Няма търсене не защото няма нужда от стълби а защото хората не знаят, че освен конструкции от бетон и желязо могат да се правят и от дърво. Кои друг ако не проектанта може да върне стълбата към живот. Разбира се тои самия трябва да си изясни всичко по проблема.
Ако говорим за цени нека наи -напред си изясним какво точно ще правим. За преодоляване на нива от 2.70м и материал бук - цена от 1000 до 10 000лв че и нагоре. Не ви стана много ясно-нали. На мене още по-малко, колко да ви взема,
защото не знам какво ще правя. Къде ще стои стълбата- в стълбищтна клетка или ще продолява нивото от голямото помещение до полуетажа/тогава трябва да е по така.../,права ли е, Г-образна ли е или криволинеина, със стъпала и контрастъпала ли ще е или ще я направим по-ажурна, само със стъпала.
Руснаците са много напред с този материал. Погледнете в lestnitsa.ru ,после ще направим цена на една въовражаема стълба.
Re: izviti stulbi
19-02-2006 - 12:50:18
plamen, виж какво чюдо са показали в lestnitsa.ru/galleri. Направо те омагьосва. Ако решиш да правим такова нещо - да почваме веднага. Ще доида да ти изръчкам бетона безплатно. smiling smiley
Re: izviti stulbi
19-02-2006 - 23:10:24
napulno sam saglasen s tebe,MAISTOR...toia 4OVEK tuka e ot tezi za koito govorish ti po gore>>> deto neznaiat drug material ot stulbi osven ot beton i jeliazo smiling smiley ...abe 4OVEK,bez da se obijdash ama ia da vzemesh da raz4upish 4erupkata si i da se ogledash naokolo kvo stava pri bratushkite....sega sha pogledna stulbata v LESTNITSA.RU
Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 09:43:06
Аз лично съм си проектирал и правил дървена стълба. С моите си две ръцеsmiling smiley Но предварително съм знаел, че ще има и ще е дървена.
Искам да кажа, че съм си поръчвал отделените елементи при дърводелец и съм си я сглобявал сам.
Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 17:34:53
Радвам се че намирам съмишленици в този занаят. Правенето на дървена стълба е интелигентно и вълнуващо занимание. Имам един учебник за столаркото училище в Пловдив от 1936г. Там е показано как се изчисляват и изработват по немски тертип различни видове стълби. Не знам какво ги учат тия момчета в днешния Дърводелски техникум , ама нищо не разбират от тия работи.
Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 18:34:00
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз лично съм си проектирал и правил дървена
> стълба. С моите си две ръце Но предварително съм
> знаел, че ще има и ще е дървена.
> Искам да кажа, че съм си поръчвал отделените
> елементи при дърводелец и съм си я сглобявал сам.


Hubavo,zna4i si arhitekt??? ili durvodelec??? ili ot dvete po malko smiling smiley ???
Vita li beshe stulbata?...koiato si ia proektiral?>?
Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 19:34:30
Инженер. НЕ познавам архитект, който би могъл да проектира детайли, които да могат да се произведатsmiling smiley Вита беше.
Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 19:49:15
Амбицираме това, че няколко дърводелеца ми казаха - така не може да се направи. Хората спортни зали от дърво правят, ние една стълба не можемsmiling smiley И затова се принудих да им начертая всяко парче дърво, да им направя макети на стъпалата от картон в мащаб 1:1 и т.н.
Архитект може да използваш за идея и визия на стълбата, парапета, пропорциите. В това са добри и ще свършат работа, но детайлите им куцат. Ама то не може всеки от всичко да разбираsmiling smiley

Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 19:58:03
Аз втори път няма да седна да правя - няма да съм ти конкуренцияsmiling smiley Оставям те да си монополист - развивай се на воляsmiling smiley
Re: izviti stulbi
20-02-2006 - 23:37:57
Hehehe,de da mojeh da pravia takova stulbi....mojebi niamashe da se plun4a tuka v toia forum i da se 4udia s kvo da si zapulnia vremeto....nali me razbirash?...moje i da moje6 da mi pomognesh oba4e.....taka si mislia,po vaprosa s moiata stulba.Naprimer da mi ia proektirash...smiling smiley
A Maistor sha mi ia napravi ....napravo idealno,a?..Maistore????ko sha kaje6?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход