Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход

Публикувано от дали ще стане? 
Анонимен потребител
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 13:01:14
Едно време банките като не даваха "хубави" лихви хората се "надянаха" на Лайф Чойс дето им предлагаше високи лихви. Сега като не дават заеми или по-скоро когато хората предпочитат да си укриват доходите и не вземат заеми от банките познай на какво ще се "надянат". Та всеки сам си избира.

Важното е да се знае че това за 30-40% не е някаква приумица дето някой дълго време взиращ се в звездите си е измислил. Това е нормалната практика.
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 14:09:22
Quote

Важното е да се знае че това за 30-40% не е някаква приумица дето някой дълго време взиращ се в звездите си е измислил. Това е нормалната практика.

то и в момента изискването на банките е вноската да е максимум 50% от дохода, така че не виждам какво толкова ще се промени като се затегне до 40%.

банките ще намерят начини да дадат пари на този който може да ги връща с лихва, а според мен се заблуждаваш ако очакваш това ограничение по някакъв начин да се отрази на събираемостта на данъците
Анонимен потребител
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 14:35:45
Държавата винаги намира начин да напълни бюджета. ако хората си плащат данъците няма да се стига от ексцесии като тази със смяната на номерата на колите.

Просто на държавата и трябват 60М и айде 1М автомобила по 60 лева + като бонус и на сключилите гражданската се вдига %.

Знаеш ли онзи ден на какво се учудих. Някакви месопроизводители мисля бяха скочиха че някакъв срок в който трябва да се приложат някакви европейски норми се удължавал. В смисъл по-рано било че до края на 2005 трябва да се въведе нещо, сега го удължили до средата на 2006. И скачат хората защо се е удължил срока. Кое ми направи впечатление - досега все се драпаше да се отлагат нещата. Има някакви изисквания - я колкото може да отложим. Който е луд да ги прилага. Сега обаче нещата взеха да се обръщат. Та и с данъците ще стане така - досега който ги плащаще го смятаха за луд според мен в близко бъдеще нещата ще се обърнат - то вече се почна - със здравните осигуровки
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 15:20:16
Нарочил си си един враг на всичко и това си е.
И какво ще стане ако двойно повече пари се съберат от данъци? Държавата изведнъж ще почне да се управлява по-добре?
Анонимен потребител
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 15:32:45
Просто половината хора няма да плащат двойно за сметка на другата половина и смятам че ще се управлява по-добре
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 16:35:28
Не можеш да си представиш колко бъркаш.
Цялата хипотеза ти се гради на предпоставката, че на тези дето управляват държавата целта им е аз и ти да живеем по-добре.
И за какво да плащам данъци, за да може някой да изнесе фиктивно стока за 10М и да си прибере 2М (20%) ДДС от моите данъци ли. Или за да може някой за взривни работи при строеж на път за 30000 да прибере 1М (пример от практиката) пак от моите данъци, или .... или .......? Да ама не!. Не разбирате ли че "държавата" на която плащаме тези данъци това са всичките онези знайни и незнайни корумпирани чиновници, бизнесмени и още един куп паразити които вземат с пълни шепи от нашите пари и ни призовават да бъдем съвестни данъкоплатци. Докато не намерим начин това да го спрем нищо на тази "държава". Не съм аз този дето ще ги издържа.
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
18-01-2006 - 17:32:28
Аз плащам данъци за да не ме вкарат в кауша. Това е единствената причина. С огромно съжаление ги плащам, защото наистина отиват там където твърдиш.
Анонимен потребител
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
19-01-2006 - 08:17:21
Ами те онези си правят какво искат защото знаят че не можеш да идеш при тях и да им кажеш - "абе какво правите вие", понеже и твойта не е редовна - не си плащал данъците. И на твоя въпрос че ти отговорят с - "а ти плати ли си данъците. Я да видим". И тебе те е страх от това да ти задат този въпрос. Ако при теб всичко е редовно онези няма да крадат като луди защото ще знаят че някой може да иде и да им каже - "абе какво правите вие" и "копче" не могат да му кажат.
Re: месечната вноска не повече от 30-40% от чистия доход
19-01-2006 - 09:50:10
Тинки, я като всичко ти е редовно иди и им кажи ти. Гарантирам, че няма да ти откажат, но нищо няма да направят по въпорса. знаеш ли какво става ако се вдигне много шум за нещо - сменят една своя фирма с друга пак тяхна, като първата впоследствие осъжда държавата за неустойки по прекратения договор. Та от вдигането на шум вместо да изпишеш вежди - избождаш очиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход