Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН

Публикувано от sidtus 
Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
22-11-2007 - 08:52:57
Здравейте всички,

Интересува ме някой ползвал ли е услугите на Райфайзен банк....

Иска ми се да си вземем в скоро време жилище, но проблема е, че сега е период около празниците и ако не успеем да изповядаме сделката до 20. 12.....реално ще трябва да останае за края на януари....

Въпросът е какви документи се искат точно и най-важното какво е отношението на банката, до какъв размер могат д аотпуснат...много ли те моткат....

Понеже всички казват : Няма проблеми, само с еобади по телефона едва ли не и ти даваме кредит, а всъщоност като отидеш започва едно безкрайно мотане :g:
Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
22-11-2007 - 17:12:19
Райфайзен ще ти скъсат нервичките...
Обаче ние случихме на един свестен мобилен консултант. Много е приказлив, но свърши работа. Та ето част от документите, които искат:

Ако жилището е готово с Акт 16

- за имота
1. Акт 16
2. Удостоверение за тежести на апартамента и на земята 10 години назад.
3. Заверен груб строеж (нищо че има акт 16)
4. Скица на парцела.
5. Копие от нотариален акт на предишния собственик.
6. Ценообразуване, площообразуване, размери на апартамента, съседи (на картинка )
7. Данъчна оценка на имота.
8. Оценка на апартамента от техен препоръчан оценител.
9. Предварителен договор с продавача.
10. Удостоверение за администативен адрес.

- лични документи
1. Копия от л.к, акт за граждански брак, кредитни карти.
2. Декларации за липса на данъчни задължение (от агенцията по приходи)
3. Удостоверение за семейно положение- община.
4. Служебна бележка от работодателя за 6 месеца назад- чисти доходи.
5. Копие на трудов договор + последно Д.С

Не се сещам, но със сигулност искаха и други неща.
Излючително напрегната е цялата процедура. Поне при нас беше така.
Да не се оплаквам сега, но като се стигна до "я си ни върнето документите, че отиваме в друга банка"....потръгнаха нещата.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-22 17:14 от Вени.
добре дошлиsmiling smiley
22-11-2007 - 17:35:28
avatar
Добре дошли в реалния святsmiling smiley
В тази банка само мобилните консултанти вършат свястно работата сиsmiling smiley
Аз също познавам няколко можещи от тях единия се казва Боян може дори на него да сте попаднали!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: добре дошлиsmiling smiley
22-11-2007 - 18:45:09
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре дошли в реалния свят
> В тази банка само мобилните консултанти вършат
> свястно работата си
> Аз също познавам няколко можещи от тях единия се
> казва Боян може дори на него да сте попаднали!
>

Познавам им шефката на мобилните консултанти и се радвам, че нейните хора се справят.
Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
23-11-2007 - 22:32:43
Здравейте всички,
Защо специално Райфайзен- тя не е единствената банка. Това с дайте си ми оригиналните документи винаги върви, но все пак трябва да ти е ясно че навсякъде искат едно и също относно док. за имота който копуваш-то впрочем това е и в твой интерес. По точно банката иска тези док. не защото всичките и трябват на нея, а за да може нотариуса да изповяда сделката. Липсата на дан. задължения- чл. 68.ал.7 е ( и Вени не е от агенцията по приходите а от данъчната служба по местоживеене - лична карта ) задължително условие, друг е въпроса че в момента на подписването на нот. акт пак се попълват декларации. Също така сем. положение-защото при валиден брак другата половинка ако не се разпише на договора за кредит и нот. акт то същия може да се успорва в съд, да се бават процедури по изпълнението на принудително събиране на дължими суми и ред още неща. Аз специално наскоро взимах кредит от ОББ - ипотечен и нещата бяха ОК. Само не си мисли че може да приключиш за по малко от 20 дена. Помисли само ако ти трябва да даваш пари на някой с/у ипотека на имот, дали няма да искаш всичко да е проверено по 3 пъти А?. Виж в сайта на ОББ там има телефон, обади се и провери. Желая ти успех и ниски лихви. spinning smiley sticking its tongue out :crazy:
Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
26-11-2007 - 12:54:41
6i6o,

Оказва се, че Райфайзен не е толкова зле в моят случай, защото придвижиха нещата за 2 седмици + още една след изповядването за усвояване на кредита.

Напълно съгласна съм с всеки документ, който ми поискаха. Но имаше 2 неща заради които се стигна то "дайде си ми документите":

Предврителен договор за имота 100 000 евро
Оценител (препоръчан от банката) 105 000 евро
Кандидатствам за 90 000 евро кредит..
и чакам , чакам, всичко документи са дадени...тече ми срока
след 2 седмици се обаждат и ми казват, ми вашия имот не струва 100 000, ами 95 000,и затова можем да ви дадем 85 500....и аз полудях, разбирате ли ме sad smiley
От къде да търся още пари?! С половин уста ми се казва, ми може потребителски кредит.....
Още повече самата Райфайзен продава жилища с подобни параметри, в същия квартал за по 150 000 евро?!

И разни други неволи, но всичко мина...
Но по другите банки е същото, тва със "С НАС Е ЛЕСНО" е пълна лъжа и измама.
Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
28-11-2007 - 09:46:41

6i6o,

Исках да те попитам само от ОББ за колко месеца назад ти искаха бележка за доходите?
Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
10-12-2007 - 18:19:38
МОБИЛЕН БАНКОВ КОНСУЛТАТНТ НА “РАЙФАЙЗЕНБАНК” ЕАД – ГР.БУРГАС

Мария Лилова
Тел: 0877 / 83 51 81

Безплатни консултации относно:
-подготовка на необходимите документи нужни при отпускане на кредит – напълно безплатно.
-издаване на дебитни карти на банката – безплатно и без месечни подържащи такси
-издаване на кредитни карти – безплатно и при покупка в “Била” ( - 7 % от стойността на покупката), “Техномаркет” (- 2 %) и др.


Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
10-12-2007 - 19:48:13
Здрасти
Разбира се решението взимаш ти,но ти препоръчвам да хвърлиш едно око поне на заглавията на другите форуми!
Re: Жилищен кредит от РАЙФАЙЗЕН
12-10-2008 - 12:30:48
Ако си направите труда да проследите линка (ако не бъде изтрит от модератора) - ще видите интересна статия за политиката на Райфайзен банк към клиентите си. Информацията е придружена от около 60 коментара - предимно от други "ДОВОЛНИ" клиенти: [www.imotdnes.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход