Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредит за строеж

Публикувано от mapako 
кредит за строеж
31-01-2007 - 16:36:34
Здравейте,
Моля дайте информация за кредити за строителство. Интересувам се кой е най-подходящия кредит за построяване на къща, парцела вече го купих. Разполагам с известна сума, но ще ми трябват още около 60 000 лв. /няма да е голяма - един етаж + мансарда, общо около 130 кв.м/. Имам възможност да отделям около 350-400 лв. на месец, като си правя сметката за ипотечен кредит със срок 20 - 25 години. Проблемът е, че нямам на мое име друг имот , който да ипотекрам.
Споделете опит, особено тези които са строили или строят с кредит. Благодаря.
Re: кредит за строеж
31-01-2007 - 16:54:40
Можеш да ипотекираш парцела ако е достатъчно атрактивен. А можеш и да построиш на груб строеж и тогава да ипотекираш. Има и други схеми с етапни финансирания на плоча и т.н. но е по-сложно и се правят ипотеки на всеки етап.
Re: кредит за строеж
31-01-2007 - 17:23:04
Парцелът е мн хубав, но все пак може да се оцени на не повече от 20 000 лв, половин декар е . Не мисля, че парите, които имам ще стигнат за грубия строеж, имам около 10 хил., все пак ще ми трябват повече за начало - проекти, плоча, материали и т.н.
Re: кредит за строеж
31-01-2007 - 17:37:31
Ако е край София, според мен оценката ти е доста занижена. Можеш да теглиш и потребителски кредити. Имаш и вариант с поетапно финансиране - в ДСК например, или
виж в ПИБ и Булбанк - дават ти нещо като потребителски кредит за грубия строеж и после преобразуват в ипотека. Варианти много.
Сигурен ли си че 60-70 000 биха ти стигнали...
Анонимен потребител
Re: кредит за строеж
01-02-2007 - 08:06:30
[www.bulbank.bg]
[www.biochim.com]

Навремето StefanB питаше ама да ли е проверил как стоят точно нещата не знам:
[forum.imoti.net]
Re: кредит за строеж
01-02-2007 - 12:19:08
Добре е, че имаш пари, те ще ти трябват за архитектурния проект и за всички други разходи покрай него. За да ти дадат кредит за строеж трябва да имаш всички документи, вкл. разрешителното за строеж. А до тогава определено ще има повече банки, които предлагат кредити за строеж от броя им към днешна дата. Ще пиша след време, като минем по този път.
Успехsmiling smiley
Re: кредит за строеж
05-02-2007 - 10:59:00
Здравейте, благодаря, като гледам Биохим май най-много се доближава до това, което търся. При булбанк проблемът е, че искат ипотека на друг имот, а аз нямам такъв на мое име.
Боби, не е в София, в областен град е парцела, в рамките на града, на чудесно място, зелено, с панорама. А дали ще ми стигнат 60-70 хил лева - аз се надявам да са по-малко, но все пак искам да се презастраховам. изчетох доста от темите за цените на строежите, разпитах и строители, ходих и на две нови къщи, построени миналата година от съседи по парцели. Та сметката си я правя на тази база. хората са ползвали строителни бригади и са доволни, разгледах и къщите, добри са.
Re: кредит за строеж
15-02-2007 - 11:52:47
Mapako, най е лесно е когато имаш друг имот за обезпечение и парцел в регулация, защото повечето банки държат на това. И ние като теб нямаме друг имот за обезпечение, хванах се един ден и говорих с всички банки, доста отпаднаха, но останаха 6, които искат да видят документите. Като имаш предвид, че веднага след питането ми си казвах, че нямаме друг имот за обезпечение и че парцела няма регулация. Нашите плюсове са, че парцела е на много хубаво място и че имаме голям официалне доход. Следващта седмица ще обикалям по банките, ако те интересува ще пиша след това. Още нещо исках да ти кажа, когато купихме парцела и след това продължихме с архитектурните планове нямахме никакъв шанс за кредит, тогава банките не приемаха парчето "гола земя" за достатъчно обезпечение, радвахме се като малки деца на информацията, че Алфа банк ще има кредит специално за строителство на къщи.
Успех в реализирането на мечтатаsmiling smiley
Re: кредит за строеж
15-02-2007 - 11:58:27
Проверихте ли Пиреус?
Re: кредит за строеж
15-02-2007 - 12:20:45
Да, от Пиреус и още една банка чакам отговор днес, защото трябва да говорят с юристите си. Те са 7 и 8 номерsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход