Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оценка на кота било

Публикувано от Angel 
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Преди 2 години в Булбанк ми предлагаха следното.
> Правят оценка на момента и отпускат като за
> момента, при представяне на документ за следващ
> завършен етап, правят нова оценка и отпускат още и
> т.н.

Точно за Булбанк иде реч. Кандидадствам за цялата сума на заема, на кота било отпускат 80% от оценката, а останалата сума е блокирана докато не направя нова оценка преди акт16, тогава освобождават и нея.

Явно ще издиря оценителите с които работи банката за да получа достоверна информация за процента на оценката на кота било.

Кофти че днес не можах да открия кредитния инспектор и работата ще утече за понеделник.
Анонимен потребител
Re: Оценка на кота било
04-11-2005 - 16:42:01
Много добра схема - хем ти плащаш на завършена работа, хем строителя е сигурен за парите. Айде като направиш цялата операция пиши как е минало.

За "блокираната" сума би трябвало да плащаш само ангажимент, гледай да не се опитат и нея да ти я олихвяват.

само още едно нещо.
Строителя ще трябва да ти прехвърли с нотариален акт апартамента на груб строеж. А те по принцип се дърпат ако не им преведеш "голяма" част от парите. Предполагам затова строителя иска да се уточнят плащанията в предварителни договор за да е сигурен за парите. Добре е да си вземеш адвокат за този договор. Плащанията трябва да са ти обвързани с завършване на етап, а не с проекто дати за да не стане издънка.

Re: Оценка на кота било
04-11-2005 - 18:23:40
Quote

Явно ще издиря оценителите с които работи банката за да получа достоверна информация за процента на оценката на кота било.

на мен точно на Булбанк оценителите ми дадоха почти 100% на кота било (някъде с 3000 Е по-малко от цената по предварителния договор)

ако някой тръгне да ти разправя за 30% или 50% въобще не го слушай, ами отиди при друг оценител. Освен това оценките са по 80-120 лв., а не по 150-200. Също така внимавай, защото някой оценители не ти смятат общите части, а ти все пак си ги плащаш за строителя - ако някой тръгне да те работи така, направо отивай при друг оценител

И погледни непременно какво пише в данъчната оценка дето строителя я изкарва за твоя апартамент на кота било - със сигурност пише 75%, а не 50% както Тинки твърди
Nelli
Re: Оценка на кота било
25-11-2005 - 10:41:29
Предстои ми да подписвам договор със строител на незапочнат все още строеж. Ако може някои от Вас да ме насочи към някои адвокат /или кантора / запознат с тези договори на зелено. Благодаря предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход