Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит

Публикувано от Фифи 
Re: Кредит
20-10-2006 - 12:47:50
Фифи,

1. Що за консултанти са тия, които не могат така да ти обяснят, че да ти светне... Дали ще е лева или евро зависи най-вече от това какво очакване имаш за курса на лева. Това че всички се кълнат, че лева няма да мръдне като курс към еврото (щела си за това по темата, в която и аз включително съм поствал) теб особено не те топли, защото едно е как банката ще ти превалутира депозита, друго как ще го направи с кредита - нищо чудно да измисли еднократна таксичка така, че курса да ти е примерно с 0.5 % по-неизгоден... Спомни си за евроконверсията и евро-ин банкнотите (когато излязоха от обръщение банкнотите на еврозоната и бяха заменени от еврото) - до ден днешен в доста банки курса на марката към лева (ако изобщо я обменят) е доста под този, който БНБ дава - това е чбсолютно в правото на банката да си прилага тарифа,а разбери че с кредита ти си вече пациент на тая банка и ако утре тя ти каже - ФИФИ, твоят дълг се удвоява понеже ние решихме в управителния съвет, че си супер рискова, ти ще трябва да доказваш пред съда че не са прави. Не че ще го направят, но искам да кажа, че засега законодателството в БГ е направено да защитава кредитора, а не длъжника (все още).
Колкото до разликата в лихвите на евро и левовите кредити - най-просто казано, банките взимат евра за да ти ги дадат на теб при по-изгодни условия, затова са по-евтини тези кредити, а й ги считат за по-нискорискови. Има и още, но да не те затруднявам.
Вземеш ли евро при това, ти ще връщаш евро, които банката ще ти продава срещу левовете от твоята заплата, дето че я получаваш при нея (нищо че не е висока), което дава също печалба.
Това че не си декларираш дохода и взимаш необлагаема горница не само те лишава от осигуровки, но и ти пречи в случая с банките - за Пощенска споделям мнението, че едва ли лихвата ще ти е под 10 с този доход. Не може и вълкът сит и агнето цяло, просто няма такъв филм....
Намери си читав консултант, ако ти не разбираш и нека проучи всичко конкретно с твоя случай, или отново се разходи по банките и питай подробно, записвай си и при последващ разговор ги накарай да ти изготвят писмено предложение, или да ти разпечатат проекто-договор, който докато събираш докумнтите добре да огледаш, да зи подчертаеш най-важното и при подписването да го сравниш.
Потребиелските кредити не са лоша идея, само дето ипотечните са по принцип с по-добри условия... Но всичко е според зависи, затова и човек ходи и пита.
Успех!
Re: Кредит
20-10-2006 - 16:10:37
Много благодаря! Но откъде да намеря такъв консултант. Ходих при двама и те ми казаха -Пощенска банка и Булбанк. А лихвените проценти според теб ще падат ли?
Анонимен потребител
Re: Кредит
21-10-2006 - 16:21:53
Те хубаво са ти казали Пощенска и Булбанк (бих добавил и "сие" Биохим и Хеброс).
Въпроса е за какви лихви става въпрос.
Анонимен потребител
Re: Кредит
21-10-2006 - 16:47:29
[www.bulbank.bg]

Обърни внимание на:
"............................
Булбанк стартира промоционална кампания за ипотечните кредити, като за сключените договори до края на годината няма да се начислява такса предсрочно погасяване
.........................................
Булбанк намалява таксата за разглеждане на документите наполовина и премахва таксата за управление за срока на кредита след първата година"

Та не знам кои точно такси са ти са видели по-високи.

Re: Кредит
23-10-2006 - 12:02:36
о булбанк
отидох за ипотечен кредит 40 000 лв поискаха да ипотекирам апартамент, къща на село /селото е с 4000 жители и съвсем не е замиращо и е в родопите/ и след цялото разтакаване в продължение на месец и половина им хрумна да ми искат да ипотекирам и правото на строеж на къщата да полудееш накрая отидох в друга банка и ми свършиха работа с потребителски кредит за 20 минути държавен служител съм с доход над 400 лв
Re: Кредит
23-10-2006 - 12:18:31
Лихвата в еврозозната ще се качи, до края на годината че видим поне 0.25 отгоре, но у нас според мен ще остане най-малко на тези нива, с тенденция е да пада до нивата на европейската (зависи от много фактори - конкуренция, лаг във времето, темп на нарастване на кредити - ако има още такъв и т.н.)
Вий, за теб са по-важни условията, които ще договориш, пак ти казвам, не самата лихва, по-скоро компонентата й юрибор или либор. Може да вземеш кредит и на 3 процента, с такси икомисионни теоретично да ти я докарат до над 10, така че това гледай най-вече...
Re: Кредит
23-10-2006 - 13:02:32
Мисля кредита да е за 30 год-49000 лв.-плаващ лихвен 7%. Но като е в лева, банките няма ли да вдигнат лихвените проценти на кредитите в лева, ако евентуално има обезценка на лева? confused smiley
Анонимен потребител
Re: Кредит
23-10-2006 - 18:30:21
ти сравняваш две несравними неща - ипотечен и потребителски кредит.
Сигурен ли си че в другата банка нямаше пак да ти искат същото като в Булбанк ако беше поискал ипотечен кредит?
Re: Кредит
24-10-2006 - 10:46:22
в другата банка също исках да тегля ипотечен кредит и показах документите които бях приготвил удостоверения за тежести оценки от лиц оценители скици и т.н. и също им казах че спешно ми трябват парите защото с мотаенето си в булбанк ми загубиха почти 2 месеца и те ме попитаха защо искам да залагам толкова неща хотел ли строя какво и като им казах че строя малка къща ме попитаха колко точно пари ми трябвят трябваха ми половината от ип кредит и след 20 мин го имах като след това ще си тегля ипотечен да си покрия потребителския и да си усвоявам остатъка от парите това ми го предложиха от банката а в булбанк аз им го предложих този вариант когато започнаха да ме притискат сроковете и те твърдо ми отказаха
просто помощ на време двойна помощ
Re: Кредит
24-10-2006 - 11:47:46
Булбанк има политика да си избира клиентите. Явно към теб са били по-подозрителни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход