Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит

Публикувано от Фифи 
Кредит
19-10-2006 - 14:01:54
Вече тотално блокирах. Искам да изтегля ипотечен кредит, но прекалено много въпроси ми се въртят в главата:
1. Сумата на кредита да е 25 000 евро или равностойност в лева/от който 17250 евро за покупката на жилището+7750 евро за довършителни работи/. Период на кредита-още незнам. Вноската да е до 320 лв/150 евро/. Анюитетни вноски.В лева или в евро да тегля/6,5% за евро-плаващ и 7% за лева-плаващ/? Прочетох на Тинки становището от [forum.imoti.net] и , която тема аз я пуснах и [forum.imoti.net], но в случая има малка разлика в лихвените проценти.
2. Извадена ми е данъчна оценка за жилището - 22 000 лв. В предварителния договор цената на апартамента е 45100 евро. Пред нотариуса ,на коя цена е най-добре да се изповядва сделката?
3. Едва вчера си харесахме мазето, но не е излезнала дан.оценка, а и няма предварителен договор за него. Т.е. банката ще правили оценка и на него или да само на жилището?
4. В нотариалният акт как ще бъде описано самото плащане, защото с предварителния договор продавача ни го прехвърля и ние после се задължаваме със Запис на заповед да му преведем парите.
5. Мислите ли ,че продавача ще се съгласи сумата ,която ще му се преведе да е в лева/при левов кредит/. Сметнах, че ако той си ги обърне във валута няма да е толкова на загуба от курса.
Въобще за първи път ми се случва да купувам жилище и вече ми е пълна каша.
confused smiley confused smiley confused smiley
Re: Кредит
19-10-2006 - 14:03:43
Забравих да доуточня, че получавам официално нето 170 лв., така че нямам много голям избор на банки.
Re: Кредит
19-10-2006 - 14:23:19
трябва да обиколиш възможно най много банки ,аз исках преди 2 месеца да тегля ипотечен кредит от Булбанк обещаха ми ОК и като почна едно мотане един документ втори трети и всеки път по нещо ново накрая освен апартамента и вилата поискаха да ипотекирам и правото на строеж / държавен служител съм с прилична заплата/ за някяква сума от 40 000 лв а парите ми трябваха спешно което им го казвах всеки път и накрая една позната ме заведе в друга банка и за 20 мин взех потребителски кредит които беше по-малък като сума но ми свърши работа нали знаете навреме помощ два пъти помощ
така че обикаляйте питайте и успех
Re: Кредит
19-10-2006 - 14:47:51
Обикалях в много банки. Като варианти ми останаха единствено Пощенска, ОББ/защото не ти искат доход/ и евентуално Булбанк, но при тях пък таксите са по -високи. Като влезнах в [www.infokredit.net] излиза,че за кредит в евро - 25 год.вноската е 168,80 евро,като връщаш 26406,07 евро отгоре, а в лева е 353,39 лв., като връщаш 57 59,87 лв. Като обърнем лева към еврото излиза,че в лева връщаш с близо 3000 евро отгоре. Немога нещо да разбера,защо в лева да е по-евтино от еврото. Говорих с консултанти и те казаха,че засега е добре кредита да е в лева, но немога да разбера защо, а камо ли да убедя и приятеля ми.
За другите банки/Пиреос, ДСК, ЦКБ, Прокредит, ПИБ, Райфайзен/ няма въобще да ми отпуснат този кредит, а и много изисквания.
Re: Кредит
19-10-2006 - 14:56:58
просто като идея понеже не съм професионалист защо не опитате вие приятелят ви и някой ваш близък например родител да изтеглите потребителски кредити и предполагам че общата сума ще е около небходимите ви 25000 Е но това при условие че доходите ви го позволяват защото там сроковете на погасяване са много по кратки
Re: Кредит
19-10-2006 - 15:34:27
Благодаря за идеята, но няма да ми позволят на мен, а аз неискам да забърквам и други хора. Ако ще тегля да е на мое име. smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Кредит
19-10-2006 - 18:13:16
Как точно със заплата официална от 170 лева ще плащаш 163 евро месечна вноска. То вярно че някой банки не искат да доказваш доходи, ама и лихвите са други. Примерно в Пощенска дето си се ориентирала лихвите без доказване на дохода са 12% и 11% съответно за лева и евро.

[www.postbank.bg]

Ако ползваш калкулатора на Пощенска без доказване на дохода 25 000 за 25 години излизат по 245 евро на месец

Та, най-добре вземи пак провери лихвите!
Re: Кредит
19-10-2006 - 21:58:34
Два пъти попитах специално за лихвите без обследване на дохода дали ще са по-високи и кредитния консултант каза ,че си остават на 6,5 %
Re: Кредит
19-10-2006 - 23:20:57
За да не останеш неприятно сюрпризирана, провери пак. Освен при кредитния консултант провери и в банката.

Булбанк обследват доход, освен ако не си "специален клиент". Биохим (вече част от Unico) например искат служебна бележка от работодателя ти за чистия доход (не този по ведомостите) който имаш. Понякога работодателите не са склонни да дават такива бележки. Мисля че номера със служебни бележки минаваше в ОББ и Райфайзен, но не съм сигурен, не съм го проверявал.

Затова провери хубаво какво се има в предвид че "че си остават на 6,5". Имах близка среща с Пощенска тази пролет и бяха категорични че за без обследване са валидни високите лихви и служебна бележка от работодател не върши никаква работа.

Затова те съветвам да провериш.
Re: Кредит
20-10-2006 - 10:40:12
ОК! Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход