Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"

Публикувано от ultrix 
"Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"
24-10-2005 - 18:19:40
Re: "Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"
25-10-2005 - 13:47:58
Ultrix, като цяло за пореден път съм съгласна с г-жа Костадинова. Само не разбрах единия от изводите й:

"Като заключение можем да кажем, че предпазливостта предполага, че ще бъде неразумно да се купува имот със спекулативна или инвестиционна цел, финансиран чрез банков кредит ако се очаква бъдещо повишение на цените на имотите, на каквото сме свидетели от няколко години (повече от 70-80%). "

Може би не съм чела достатъчно внимателно (все тази работа smiling smiley), ама ми се струва, че 1) такива очаквания няма и 2) ако имаше, изводът би следвало да е обратния, т.е. да е разумно да се купува.

Що се отнася до купуващите с керидт за живеене - там според мен, не може да има съмнения за тенденцията, особено в София и другите големи градове. Все повече млади хора с добра работа и доходи ще купуват на кредит, а и не мисля, че ще има съществени проблеми с обслужеането на ипотечните кредити. Просто когато е изправен пред алтернативата да го изхвърлят на улицата и да му вземат единственото, което има, жилището, човек става невероятно гъвкав и изобретателен.

Re: "Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"
25-10-2005 - 14:01:21
Quote

Само не разбрах единия от изводите й:

ами препоръката е ясна - рязък скок в цените няма да има, а лихвите все още са сравнително високи и няма начин инвеститор/спекулант да купи със кредит и след това да реализира печалба
Re: "Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"
25-10-2005 - 14:31:00
Препоръката е ясна, но мисля, че тогава би следвало да каже:

"Като заключение можем да кажем, че предпазливостта предполага, че ще бъде неразумно да се купува имот със спекулативна или инвестиционна цел, финансиран чрез банков кредит ако НЕ се очаква бъдещо повишение на цените на имотите, на каквото сме свидетели от няколко години (повече от 70-80%). "

Според мен в съждението има изпуснато едно "Не"



Селянинът и Добрата Фея
Имало едно време един селянин на име Илия, който решил, че е крайно време и той да стане рентиер и да заживее от наем. Имал селянина преди година едни 10000 пари под възглавницата, но понеже не му стигали да си купи сам гарсониерка в столицата, отишъл при добрата фея- Банката и и предложил да станат ортаци. Феята била толкова добра, че веднага се съгласила и му дала 42000 пари с лихва 10,75 % за 20 години. Купил Илия мечтаната гарсониерка за 47000 пари, а с останалите 5000 и направил ремонт и я пуснал под наем за 220 пари на месец. Понеже договорката била феята да получава по 426 пари месечно, селянинът се бъркал допълнително освен наема всеки месец с 206 пари и послушно и ги давал всичките. Така за една година получил от наем 2640 пари, а дал на феята 5112 пари. Докривяла му на Илия такава делба и продал гарсониерката за цели 57000 пари, щото цената и вече се била вдигнала. Когато отишъл при феята да си оправят сметките тя му казала че и дължи вече 43500 пари заедно с глобата от 2000 пари, а от ония 5112 му признавала само 600 щото другото били лихви. Теглил чертата Илия и разбрал, че от получените от продажбата 57000 пари + наема от 2640 той дал на феята 43500 + 5112. Останали му цели 11000 пари и тъкмо да се зарадва от печалбата си от 1000 пари, разбрал че ги дължи на ламята за Данък Общ Доход.
Огледал се Илия – пак в тия. Излиза че добрите феи май не са това което са.

Анонимен потребител
Re: "Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"
25-10-2005 - 16:52:33
Много малко е дал на ламята. За (57000 - 47000) + 2640 = 12640 пари ламята взема повече от 1000 smiling smiley
По-малко са от 1000,понеже продажбата станала по данъчна оценка(12000-10000) , а наема въобще не го бил декларирал.
Re: "Развитието на лихвите по жилищни кредити – какво означава?"
25-10-2005 - 17:13:06
Разказвач, нищо на този свят не е такова, каквото изглежда :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход