Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

отказ от кредит и последствия в ДСК

Публикувано от A40 
A40
отказ от кредит и последствия в ДСК
10-02-2011 - 08:49:16
Здравейте,
одобриха ме и подписах договор за ипотечен кредит с банка ДСК,при подписването на който ме накараха да внеса 1.5% такса усвояване на кредита.Впоследствие възникна проблем за подписване на ипотеката и кредита не беше отпуснат и усвоен.Поисках да ми възстановят таксата за усвояване,но ми отказаха-причината за неподписване на ипотеката не била тяхна и нямало как.Интересува ме трябва ли да ми възстановят таксата за усвояване,при положение че кредита нито е отпуснат,нито усвоен,въпреки че беше одобрен и подписан договор за него.На всичко отгоре, взели и го качили в кредитния регистър,и сега се чудят защо е регистриран там и как да го премахнат.Това се случи 0юни 2010,бях отписал таксата,но сега като видях че са го качили и в ЦКР се ядосах и мисля да си потърся правата
Анонимен потребител
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
10-02-2011 - 09:28:47
Според тарифата на ДСК
[dskbank.bg]?
това е:
"Административна такса за одобряване на кредит и сключване на договор:"

Реално те са ти одобрили кредита и сте сключили договора.
Никъде в тарифата не се споменава "такса за усвояване".
A40
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
10-02-2011 - 10:14:37
благодаря за бързия и конкретен отговор
CR
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
11-02-2011 - 23:24:52
реда в нормалните банки е следния:

1) подписваш договор за кредит
2) на база на договора правиш ипотека при нотариус
3) след наличието на 1) и 2) банкат имат основание и сигурност да отпуснат парите. усвояваш.
4) банката ти събира такса усвояване, управление на кредита и ли там както е наречена. удържа се от сумата за усвояване или се внася на каса.

ако ДСК правят 4 преди да се е случило 2, то това е основателна причина да не сте им клиенти.

както и да е. аз бих написал жалба с копие банков надзор и бих ги гонил до дупка да сторнират таксата след като реално не съм им ползвал услугата.

1,5% от одобрена, но неусвоена главница е твърде голяма комисионна, за нема нищо - попълването на два три реда в типов договор за кредит.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-11 23:26 от CR.
A40
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
13-02-2011 - 18:09:15
да, в ДСК 4 се случва пpеди 2
CR
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
13-02-2011 - 19:12:36
прочетете си хубаво договора за кредит и преценете дали си струва да ги гоните правно и как.

дори и всичко да им е ок, на първо време пробвайте да заявите искането да ви сторнират таксата пред самата банка.

ако ви отсвирят, копие до КЗП и Банков надзор.

в жалбата до КЗП и Банков надзор изтъкнете, че мотировката - не може да се усвои не по тяхна вина е смешна.

всяка нормална банка, преди да разреши един кредит и да каже ОК, ще го даваме, проучва имота юридически, пише се правно становище от юрист на банката, дали имота е годен за ипотека. и след това кредита се одобрява. ДСК е трябвало да знаят става ли за ипотека имота или не.

ако в ДСК имотите ги гледат правно дали са годни след като кажат ОК за даден кредит, значи са най-смешната банка на света.

вината си е тяхна, че са ви подвели, че ще има кредит и според мен са го направили умишлено, за да ви съберат парите, а това е незаконно облагодетелстване. с добре изпипан текст / кадърен юрист шансовете да си върнете парите са доста добри - спред мен.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-13 19:14 от CR.
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
02-03-2011 - 16:43:36
Защо не се консултирате с адвокат, обяснете му и му занесете документите, които имате и условията на банката, той най-добре ще ви каже какво да правите.

Хранителни Добавки
Re: отказ от кредит и последствия в ДСК
02-03-2011 - 17:22:32
Quote
A40
Здравейте,
одобриха ме и подписах договор за ипотечен кредит с банка ДСК,при подписването на който ме накараха да внеса 1.5% такса усвояване на кредита.Впоследствие възникна проблем за подписване на ипотеката и кредита не беше отпуснат и усвоен.Поисках да ми възстановят таксата за усвояване,но ми отказаха-причината за неподписване на ипотеката не била тяхна и нямало как.Интересува ме трябва ли да ми възстановят таксата за усвояване,при положение че кредита нито е отпуснат,нито усвоен,въпреки че беше одобрен и подписан договор за него.На всичко отгоре, взели и го качили в кредитния регистър,и сега се чудят защо е регистриран там и как да го премахнат.Това се случи 0юни 2010,бях отписал таксата,но сега като видях че са го качили и в ЦКР се ядосах и мисля да си потърся правата

Здравейте,
Имам въпрос към Вас: Кредита за закупуване на жилище ли е?

*black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход