Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредит без трудов договор

Публикувано от artman14 
кредит без трудов договор
24-09-2010 - 19:29:23
здравеите,знаете ли някоя банка която дава кредит срещу ипотека,без трудов договор.
Re: кредит без трудов договор
12-11-2010 - 14:40:00
Директ кредит Бългаия оод дава без доказване на дохода.лихвите са добри. дават до 75%
Анонимен потребител
Re: кредит без трудов договор
13-11-2010 - 10:31:21
Човекът все пак пита за банка, а не за ...
Re: кредит без трудов договор
13-11-2010 - 10:46:18
Ами...те половината хора в държавата така и така не са на трудов договор...пък теглят кредити...Явно може.
Re: кредит без трудов договор
13-11-2010 - 13:08:55
Quote
artman14
здравеите,знаете ли някоя банка която дава кредит срещу ипотека,без трудов договор.

Здравейте,
Кредит (по условие) се дава срещу доказан доход (платежоспособност), а не срещу ипотека.
Ипотеката е само една от формите на обезпечение за кредитора, при загуба на платежоспособност на кредитоискателя.
Кредитора продава пари. На него имот не му е нужен.

*black eye*
Re: кредит без трудов договор
13-11-2010 - 16:34:18
Дай малко повече подробности.Все пак откъде те идват доходите.Фирма ли имаш.Крадеш ли.Мокри поръчки ли изпълняваш.
Re: кредит без трудов договор
13-11-2010 - 16:52:24
Quote
iciltd
Quote
artman14
здравеите,знаете ли някоя банка която дава кредит срещу ипотека,без трудов договор.

Здравейте,
Кредит (по условие) се дава срещу доказан доход (платежоспособност), а не срещу ипотека.
Ипотеката е само една от формите на обезпечение за кредитора, при загуба на платежоспособност на кредитоискателя.
Кредитора продава пари. На него имот не му е нужен.

*black eye*

Така , но много хора не го схващат.Ще Ви разкажа една случка.На едно от изложенията " Стройко " в годините когато банките бяха много активни , с кредитирането.Стоя на един щанд , на известна банка и си говаря с колежките.Идва един господин на средна възраст и разпитва за ипотечен кредит.Момичето му обеснява , че трябва да му се обследват доходите , за да се види как ще си връща кредита.Господина обаче настоява , че при положение на заложен апартамент , какво ги интересува банката откъде ще връща парите.Девойката продължава търпеливо да му обеснява , че банката не се интересува от апартамента му , а от парите му.Да но аз се оказах нетърпелив.Извдих си телефона от джоба , подадох му го и му казвам:

- Този телефон струва 600 лв. , нов е на 3 месеца , дай ми 300 лв. на заем и вземи телефона.Утре ще се срещнем по същото време тук , на същото място.Ти ще ми върнеш телефона , а аз ще върна парите с 20 лв. отгоре. Ако не дойда всяка една заложна къща , ще ти изплати поне 400 лв. за него.

Погледна ме , огледа ме , па ми тегли еднна.

- На мен пък закакво ми е твоя телефон бе.Какво да правя с твоя телефон.Какви заложни къщи , какви глупости.

И в този момент прозря истината.Усети се за какво става въпрос.
Re: кредит без трудов договор
13-11-2010 - 19:26:08
Здравейте bibise,
Случая, който описвате е много показателен за това, че хората не схващат същността на нещата...
Много хора например, не разбират факта, че закупения с кредит имот си остава тяхна собственост и той НЕ Е ЗАЛОЖЕН пред банката.
Те не разбират какво представлява ипотеката...
На такива лица, ние им даваме възможност, да получат консултация с юрист вещно право, за да схванат "за какво става дума"!
Ще мине още време, докато хората добият елементарна правна култура, но засега все още нещата стоят така, както ги посочвате в описания случай.

*black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход