Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*

Публикувано от brachi 
Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
06-06-2010 - 15:01:09
Здравейте!

Искам да закупя жилище. Доходите ми позволяват изплащането на кредит, но не мога да ги докажа, респективно не мога и да тегля. Търся си жилище с ипотека, която да започна да изплащам. Проблема е, че не искам да минавам кредитния съвет.

Съществува ли варианта да закупя жилището и тъй като ипотеката си върви с имота, автоматично аз да стана длъжника по нея? Благодаря предварително.
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
06-06-2010 - 16:09:48
колко голямо жилище търсиш и до каква цена, има такъв вариант, да купиш ипотекирано и да продължиш да плащаш ипотеката
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
06-06-2010 - 17:04:01
avatar
Quote
brachi
Здравейте!

Искам да закупя жилище. Доходите ми позволяват изплащането на кредит, но не мога да ги докажа, респективно не мога и да тегля. Търся си жилище с ипотека, която да започна да изплащам. Проблема е, че не искам да минавам кредитния съвет.

Съществува ли варианта да закупя жилището и тъй като ипотеката си върви с имота, автоматично аз да стана длъжника по нея? Благодаря предварително.

Можеш да го купиш,но няма да си ти ипотекаря...Има вариант...
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
06-06-2010 - 17:25:57
Аха схванах. Т.е ако ипотекаря не изплаща вноските по кредита, моето жилище подлежи на публична продан. Явно не става без да ме одобрят от банката.
CR
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
10-06-2010 - 23:26:45
нищо не си схванал ... нали ти искаш да плащаш кредита?! къде замесваш ипотекаря?! това да плащаш фактически няма кой да ти го забрани, рисковете са други.

има три варианта:

1. намираш жилище и го купуваш и прехвърляш (ипотеката следва имота) и почваш да плащаш без да пипате договора за кредит.
(малко вероятен - ипотекаря ще иска да излезе от кредита, съществува риск по отношение на договора му за кредит, ако вътре има клауза, че не може да се разпорежда с имота без съгласието на банката. може да стане пробуем.)

2. намираш жилище и отивате двамата в банката, подавате молба за заместване в дълг /прехвърляне на кредита на ваше име/.
малко вероятен, все пак зависи как се обслужва кредита, ако е просрочен, има някакъв шанс да се съгласят да вземат лице без доказани доходи да замести в дълг. но, ако настоящия длъжник е изряден и с доказан доход, шанса клони към нула.

3. намираш жилище и отивате двамата в банката, подавате молба за встъпване в дълг като солидарен длъвник /влизане ваше в кредита като съдлъжник без освобождаване на титуляра/.
малко вероятен, от гледна точка на продавача. банката ще е ок.

проблеми има и при трите, но не са невъзможни и трите, зависи от конкретния случай и договорката м/у трите страни - банка, купувач, продавач.
Анонимен потребител
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
12-06-2010 - 20:29:39
по-лесно ще си легализираш доходите
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
23-08-2010 - 23:02:52
Директ Кредит България оод дава ипотечни кредити без доказване на дохода. ако е основно жилище лихвата е 10% .ако не е по-висока



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 23:03 от nradev.
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
24-08-2010 - 08:07:47
Пробвай и със ПроКредитБанк.
Анонимен потребител
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
24-08-2010 - 08:21:12
Я не го пращай при ...
Кредит се взема от банка не от ...

Спомням си 2003 година имаше една реклама на PFU.
После станаха някои неща с PFU.

Така че - кредит само от банка.
Re: Покупка на жилище с ипотека без кредитен съвет *smiley_ahh*
24-08-2010 - 09:16:55
Тинки това е финасова институция лицензирана от БНБ, тя работи като банка само че с по-малък ресурс защото не може да влогонабира . аз ли4но съм взел от там в добрите години на 8% фиксирана. никъде на пазара не можеш да намериш на 10% без доказване на дохода освен там( съмнявам се в банките да намериш дори при висока лихва). предимство е фиксираната лихва
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход