Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

закъсняло изплащане на кредит

Публикувано от bubolin 
закъсняло изплащане на кредит
19-01-2009 - 16:08:02
Здравейте,
Кандидаствах за жилищен кредит, и бях одобрен от банката за 52 000 евро. Сделката мина пред нотариус, направих застраховка на имота, платих 1.2 % за усвояване на кредита, просто всичко което се изисква от моя и от страна на строителя е направено. Но банката още не е привела парите. Вече 5 дена ни бавят , а строителя разчита много на тези пари и непрекъснато ме притеснява. След 3 дена ми идва падежа за първата вноска, а реално аз не съм получил тези пари. Какво трябва да се предприема ако до 3 дена не ми отпуснат парите. Мога ли да предирам за нещо , или за някакви обещетения. :g:
Re: закъсняло изплащане на кредит
19-01-2009 - 17:22:48
е чакаите де . парите се отпускат когато се впише сделката . а службата по вписвания е ваканция до 23ти януари.
Re: закъсняло изплащане на кредит
19-01-2009 - 17:24:15
тоя щтом те притеснява постоянно не си добре. значи е на зар с парите
Re: закъсняло изплащане на кредит
19-01-2009 - 18:13:10
След , подписване на договора с банката отидохме при нотариуса за да извършим продажбата. Мисля че подписването на самия договор, е достатъчно доказателство за строителя че ще си получи парите.
Въпроса не е в това а какво да правя ако до сряда не му преведат парите?
Re: закъсняло изплащане на кредит
20-01-2009 - 03:27:38
ами нищо не правиш просот чакаш да мине ваканцията и да се впише сделката
Анонимен потребител
Re: закъсняло изплащане на кредит
21-01-2009 - 12:45:19
А какво е доказателството за банката, че имота е вече твой и тя има вписана първа по ред ипотека?

Една бележчица от службата по вписванията, че продажбата и ипотеката са вписани. Така че ще трябва да изчакаш, пък то сигурно няма да си само ти, така че дай си няколко дена след като службата започне работа.
Re: закъсняло изплащане на кредит
21-01-2009 - 17:40:00
Каква ваканция , какви 5 лв.
Сделката стана малко преди нова година на 28-ми.
На следващия ден си поличих нотариалните актове. 2 х 2 броя . 2 броя за мен и жена ми, между нас и строителя и 2 броя за мен и жена ми межди нас и банката, т.е. за ипотеката. Мисля че така е правилно. Някой да ме поправи ако греша, че съм още невеж в тези работи, макар че ми е втора сделка.
Банката успя да събере парите и вчера успешно строителя си прибра сумата , една час по банков път , а друга на ръка от касата на банката.
Така че май въпроса ми отпада вече. Остава ми едно дълго и тежко изплащане.
sad smiley
Re: закъсняло изплащане на кредит
25-01-2009 - 16:34:40
здравейте
имах одобрен кредит,договор,след това ипотека на 18 ДЕКЕМВРИ 2008г.минах през застраховка на имота, такса усвояване с една дума всичко.вписването през съда мина преди коледа.значи повече от месец не мога да си усвоя парите и незнам още колко.всеки ден ходя до банката и казват утре МОЖЕ да от ги пратят от СОФИЯ.............................................................................
Re: закъсняло изплащане на кредит
29-01-2009 - 10:56:03
на 27 януари вече ми отпуснаха парите.но ,на 15 февруари е първата вноска(плащането по кредита е на равни мес. вноски лихва+главница)
с еднаква вноска като 2-та,3-та.....
не трябва ли 1-та да е с по-малка лихва,от датата на последното усвояване

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход