Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

потребителски кредити за "таргет" групите?

Публикувано от arokh 
потребителски кредити за "таргет" групите?
09-03-2006 - 14:16:49
Някой може ли да сподели какви са сега лихвите и таксите по потребителските кредити. Интересно ми е защото сега тегля и искам да сравня условията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-09 15:34 от arokh.
Анонимен потребител
Re: потребителски кредити?
09-03-2006 - 14:36:58
Re: потребителски кредити?
09-03-2006 - 14:57:15
Мен ме интересуват повече кредити за "таргет" групите. Сега тегля кредит с 7.55% лихва (ОЛП + надбавка 5.5), 1% такса за управление при усвояването и 10лв такса за разглеждане на документите. Това го няма нито на сайта на ПИБ нито в моите пари.

Анонимен потребител
Re: потребителски кредити?
09-03-2006 - 15:20:30
Гледай сега това дето е за "таргет" групите обикновено се "свежда" до тяхното знание - говоря за потребителските кредити. Така ако не го знаеш значи не важи за тебе.

Иначе това, което мога ти каже е:
Райфайзен - 7.70 годишна лихва без обезпечение и 1% такса еднократно при усвояване
ДСК - 7.95 годишна лихва без обезпечение и еднократно 55 лева за управление
Re: потребителски кредити?
09-03-2006 - 15:26:56
Аз точно за това питам тук. Знам, че не важи за мен. Просто искам да сравня. Като гледам това което си пуснал общо взето еднакво вървят.
Анонимен потребител
Re: потребителски кредити?
09-03-2006 - 15:31:36
ами кажи че за това питаш, защото според този пост
[forum.imoti.net]
излиза че питаш по-принцип за потребителските кредити.

Това което ти казах е за потребителски кредит без поръчители, ипотеки и т.н. (както го водят - без обезпечение) - отиваш в банката и вземаш парите
Re: потребителски кредити?
09-03-2006 - 15:44:30
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Това което ти казах е за потребителски кредит без
> поръчители, ипотеки и т.н. (както го водят - без
> обезпечение) - отиваш в банката и вземаш парите


Точно за тея питам. Оправих заглавието на темата.


на мен като клиент от "таргет" група, Райфайзен ми предлагат 20000лв. при 7.70 %годишна лихва без обезпечение и 0.85% такса еднократно при усвояване .
Парата кеш в брои на ръка!
За мен лично е перфектно а и Райфайзен имат гъфкава политика относно доказване на доходите и предсрочното погасяване.
Само тази банка не ми я хвалете моля , щом кредитният инспектор не знае каква е разликата между финансиране и кредитиране ,какво да говорим повече confused smiley
Re: потребителски кредити за "таргет" групите?
10-03-2006 - 09:09:55
Е какво общо има кредитния инспектор с банката? Те навсякъде са еднакви.
Аз наскоро обикалях няколко банки - ДСК, ОББ, Пиреос-Евробанк, SGEB, ПБ, Райфайзен, ЦКБ - навсякъде служителките бяха много зле. Никакви познания по елементарни въпроси.

Та специално служителите в банките за мен са два вида:
1. Тип "лелка от ДСК" - стари служителки с опит, но без познания към компютрите и ползването им, както и с отвратително отношение към клиентите.
2. Тип "скоро завърших" - сравнително добро отношение към клиентите, но никакви познания по различните процедури и казуси. Казвам казуси, защото 9 от 10 клиенти са някакъв особен случай и не могат да се опишат от една проста инструкция за това по какъв начин да се стигне до кредит.
Всички останали, които не се вписват в тези групи не се задържат дълго на едно място - или си намират по-добре платена работа, или се издигат в йерархията.


Относно таргет групите - ако си стар клиент от таргет група, може да намериш и за 6,5%. Всичко зависи от теб и пособността за преценка кое си струва и кое не.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-10 09:13 от Кредитор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход