Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оценка на имот

Публикувано от jaroud 
Оценка на имот
03-02-2013 - 16:37:55
Здравейте,

предстои ми да купя жилище с ипотечен кредит. Още не съм се спряла на конкретно жилище, но принципно вече съм се свързала с кредитен консултант и имам уверението, че биха ме финансирали до 80% от оценката на имота, който избера. Инатересувам се някой има ли наблюдения за апартамент с акт 16, ново строителство, на тухла, в столицата, какви оценки дават долу-горе на имотите - близки ли са до продажната стойност?Може ли да има случаи, в които оценката от оценителя да бъде по-висока от цената, на която ще се закупи имота или пък да бъде фрапиращо по-ниска? Принципно бих желала да получа максимален размер кредит, за да ми останат средства и за довършителните работи, затова избора на оценител явно е важен. Ако може някой да ми препоръча добър оценител, ще бъда благодарна..
Анонимен потребител
Re: Оценка на имот
03-02-2013 - 18:43:56
Иди в някоя банка и виж как стоят нещата. Аз на тези консултанти много не им вярвам.
80% като кредит си е малко много - не за банката, а за теб.
По-добре събери поне към 50% от стойността на имота и тогава купувай.
Оценките са съизмерими с пазарната цена - не се притеснявай.
Re: Оценка на имот
03-02-2013 - 19:02:24
Здравей и благодаря за отговора. Консултацията е с кредитен специалист към банката, с която работим!! А що се отнася до размера на кредита - притисната съм от разни обстоятелства и не мога да чакам да събирам - предпочитам да ги дам за кредит, от колкото да излизам по разни квартири и да живея в мизерия или пък да ремонтирам чуждите жилища..
Анонимен потребител
Re: Оценка на имот
03-02-2013 - 19:16:14
Ако е човек от банката - ОК. Що не поискаш един кредитен сертификат да ти издадат да няма после изненади.
Ако вноската ти е до 1/4 от доходите - ОК, иначе добре си помисли да не станеш роб на жилището.
Re: Оценка на имот
04-02-2013 - 12:12:24
Ново строителство и на хубаво място може и над 80% да ти дадат. Аз скоро купувах апартамент в нов блог и ми дадоха точно 80%. Всичко зависи и от коя банка ще теглиш лредита

----------------------------
Всеки ден нов дневен хороскоп
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход