Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит енергийна ефективност

Публикувано от pkrasimirov 
Кредит енергийна ефективност
13-08-2010 - 16:29:30
Коя банка към днешна дата 13.08.2010г. отпуска кредит енергийна ефективност на физически лица ?
Re: Кредит енергийна ефективност
13-08-2010 - 17:14:29
Вероятно нито една.Програмата REECL,до колкото знам,приключи есента още.
Re: Кредит енергийна ефективност
19-08-2010 - 21:24:36
Потребителски кредити, овърдрафт
Кредити за топлоизолация и енергийна ефективност, физ. лица
Банка ДСК
Целеви кредит на Банка ДСК за енергийна ефективност, разработен по програма на Европейския съюз, Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) и Агенцията за енергийна ефективност
Размер на кредита: от 500 лв. до 20 000 лв. / равностойност в евро
Срок на издължаване – до 10 години, независимо от сумата
Усвояване: по договаряне в срок до 6 месеца, безкасово, еднократно или на части, на основание представени разходо-оправдателни документи
Гратисен период – до 6 месеца
Обезпечение:
При превод: до 10 000 лв./ 5 000 евро – без поръчителство
над тази сума – един поръчител
Без превод на работна заплата или при превод на погасителна вноска по кредита, увеличена със 120 лв.– поръчителство по общи условия, аналогично на Стандартен кредит за текущо потребление.
Лихвата за кредити в лева е 13,00%, а за тези в евро – 10,75%
Безвъзмездна помощ от ЕБВР в размер на 20 % (по видове ремонти), но не повече от 2000 евро/левова равностойност за всеки проект.


ПроКредит банк
Кредит Енергийна Ефективност

ПроКредит Банк (България) АД ви дава възможност да получите кредит по програмата за Енергийна ефективност на Европейската банка за възстановяване и развитие. Чрез тази програма вие може да получите безвъзмездна помощ до 20% от стойността на направените подобрения във вашия дом и до 30% безвъзмездна помощ (без максимална сума) за жилищни кооперации. Условието е да участват минимум 50% от живущите в сградата

Кредит „Енергийна ефективност" може да се използва за следните технологии:

Изолация на външни стени
Изолация на под, покрив
Енергоефективни климатици
Енергоспестяващи котли на биомаса
Енергоефективни газови котли
Слънчеви колектори

Важно условие за участие е използваните материали/технологии да отговарят на техническите изисквания на Програмата за Енергийна ефективност. Повече информация за финансираните технологии може да получите на специализираната интернет страница на Програмата www.reecl.org

Отпуска се на:

-Физически лица с доходи от постоянен трудов договор или пенсия
-Собственици на бизнес, когато кредитът се
използва за техния личен дом. Кредитът не е предназначен за подобрения на фирмени или производствени помещения.
-Жилищни кооперации (част или всички от живущите в съответния вход/блок).
Re: Кредит енергийна ефективност
24-08-2010 - 12:57:37
Quote
salvador
Вероятно нито една.Програмата REECL,до колкото знам,приключи есента още.


salvador е прав. Програмата е приключила /за съжаление/. Прокредитбанк отпускат такъв заем само за фирми, не и за физически лица.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-24 12:58 от general.
Re: Кредит енергийна ефективност
15-09-2011 - 18:19:18
Да съживя темата. *write*

Май програмата Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL отново работи.
Обслужващи банки са Райфайзен и Прокредит.

Въпроса ми е: Какви за таксите за предсрочно погасяване на такъв вид кредит?
Според "моите пари" не би трябвало да има такса, но аз предпочитам да ползвам информация от извора, т. е. някой, който наскоро е взел такъв кредит и погасил предсрочно.

Благодаря на отзовалите се.
Re: Кредит енергийна ефективност
04-12-2011 - 08:37:31
Аз взех такъв кредит. мин срок е 6 месеца, т.е поне 6 месеца плащаш лихви.
Ама лихвата ти е най-малкия проблем - таксите са по-големи от лихвите и въпреки това се плаща 10% по малка сума.
Възстановяват парите за 1 месец.
Давай смело. На райфайзен са мааалко по изгодни условията.
Re: Кредит енергийна ефективност
22-12-2011 - 18:30:36
Сори за късния отговор.
Оказа се, че няма проблем да го погасиш по-рано. Помощта я преведоха за около 25 дни.
За таксите си прав, и за този вид кредит има "такса за усвояване на кредита" - 2,45%.
Re: Кредит енергийна ефективност
27-02-2012 - 08:11:39
Quote
Dimitar.
Сори за късния отговор.
Оказа се, че няма проблем да го погасиш по-рано. Помощта я преведоха за около 25 дни.
За таксите си прав, и за този вид кредит има "такса за усвояване на кредита" - 2,45%.

Димитър, а има ли някакви наказателни такси при предсрочно погасяване? Имам кредит Енергийна ефективност към Райфайзен, ползван са смяна на дограма. Остават около 2 години до изтичането му, но мисля да го погася предсрочно. Разбира се, ще си прегледам договора, но ми е интересно какво са ти казали "от първа ръка".

Поздрави.
Re: Кредит енергийна ефективност
20-10-2012 - 09:22:43
Аз искам да попитам като цяло имали сметка от този кредит ако имаш парите готови. Смисъл спестявали се нещо, защото ми казаха, че се спетявало около 20% от цената. Благодаря предварителноsmiling smiley
_________________________

метални врати блиндирани врати метални решетки
Анонимен потребител
Re: Кредит енергийна ефективност
06-01-2013 - 10:42:21
Около 15-17% спестяваш, ако имаш парите готови.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход