Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли някои да ми каже каква е лихвата по предсрочно издължена вноска по кредит?

Публикувано от gigi 
Преди няколко дена Левон Хампарцумян / да ме извини ако неправилно съм изписал името му / говореше за някаква лихва от 0,5% върху предсрочно погасен кредит. Може ли някои да ми каже това закон ли е , или изискване на БНБ , или друга банка?
Искам да взема кредит от Райфаизен банк , но ме задължават с 1% за всяка година за обслужване на кредита , отделно с 5 % за предсрочно погасени вноски по остатъка от кредита .
При предсрочно погасяване няма лихви, а такси.
Тези такси зависят от договора, който си сключил с банката.

Различните банки имат различна политика за тази такса.
Някой я намаляват с течение на времето - примерно ако погасяваш предсрочно в рамките на първите 5 години 5%, ако е от 5 до 10 година 4%, от 10 до 15 - 3% и т.н.
При други банки пък % зависи от това дали рефинансираш или плащаш със собствени средства.

Във всеки случай прави разлика между лизинг и кредит.
При лизинга ако решиш да се разплатиш предварително просто плащаш всички останали вноски. При кредита ако решиш да де разплатиш предварително трябва да платиш остатъка от главницата + такса.
Благодаря за изчерпателният отговор. Да става въпрос за 5%такса върху остатъка от сумата която искам да изплатя предварително от кредита smiling smiley
Диди,обърни се към JulianoG.той ще ти даде най-добър съвет.пиши му на лична поща.


[forum.imoti.net]
При всяка банка е различно при ДСК е около 3 процента ама при положение че първите години си плашал само лихвата то направо не си заслужава . е говоря за моя случай

_

Недвижими имоти Добрич
ВиК услуги Варна
_
При всеки кредит се сключва договор, просто погледнете какво пише там като клауза .
Това е отговора на въпроса ви, или се консултирайте в банката, която го е отпуснала.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход