Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договорна vs. законова ипотека

Публикувано от niki_mbox 
Договорна vs. законова ипотека
01-08-2006 - 21:14:53
Здравейте,

Интересува ме каква е приликата/разликата между договорна и законова ипотека и защо таксите за учредяването им са толкова различни?

Благодаря!
Анонимен потребител
Re: Договорна vs. законова ипотека
01-08-2006 - 21:16:16
Re: Договорна vs. законова ипотека
01-01-2011 - 07:27:13
Здравейте!
Бих искала да купя жилище с ипотечен кредит като длъжници по кредита да сме аз и съпругът ми, а собственик да е синът ми. Тъй като банката изисква собственици да са кредитоискателите, на практика става невъзможно синът ми да е собственик. Въпросът ми е може ли след изповядване на сделката, при която собственици ставаме аз и съпругът ми като кредитоискатели, да се изповяда нова сделка, да прехвърлим имота на сина ми, а ние да останем длъжници? Предварително благодаря!
CR
Re: Договорна vs. законова ипотека
01-01-2011 - 11:13:55
Ако банката изисква сделката да е задължително законна ипотека купувачите/кредитополучателите стават и ипотекарни длъжници. Впоследствие може, да продадат имота на трето лице, ако договорът за кредит, който са сключили / банката им го разреши.

Ако банката е съгласна да даде кредит за покупка с договорна ипотека /което е много малко вероятно в момента/, може директно вие да станете съкредитополучатели, а сина да само да придобие имота и да бъде ипотекарен длъжник.

Най-реалистичния вариант е в тази ситуация банката да поиска сделка законна ипотека - сина купувач/кредитополучател/ипотекарен длъжник с вас родителите като солидарни длъжници по кредита.
Re: Договорна vs. законова ипотека
01-01-2011 - 15:28:13
Правилото при нова покупка с кредит е законна ипотека.Банката си я вписва сама,на основание договора за кредит.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход