Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки

Публикувано от nikolase 
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
12-07-2008 - 23:30:57
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> > Купи си още един апартамент и като се вдигне два
> пъти цената си покрии загубите в банката И недей
> да зовеш за помощ,нали бяхме тъпанари,които нищо
> не разбират от имоти ,банки и икономика Сърбай си
> попарата Брато,такъв гениялен брокер като теб все
> ще намери изход от ситуацията....хаиде сполай ти и
> друг път да внимаваш какво пишеш тука


Kara...........Аз не съжалявам че съм теглил ипотечен кредит,а това за което съжалявам е че не съм теглил още 2 ипотечни.С кредита закупих имот който сега е на около 2.5 пъти над цената на която съм го закупил.Просто ако беше вникнал внимателно в темата щеше да разбереш,че държа да се спазват договорите,а не съжалявам че съм теглил.Благодаря,че си ме наредил в редиците на брокерите,но тава пак сио е проява на твоя тъп мозък,аз просто съм човек,който има различно мнение от теб и тази пасмина,която предвещаява апокалипсис и смятам,че българската икономика ще се развива възходящо и устойчиво.Моля просто вниквай в нещата,а не ръси "мозък"...защото на теб явно ти трябва повече. малко повече оптимизъм няма да ти навреди,но почни първо от ника си защото Кара на турски значи...........черен
clap: clap: :ami:
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
12-07-2008 - 23:47:53
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 03:13:37
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Kara Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > > Купи си още един апартамент и като се
> вдигне два
> > пъти цената си покрии загубите в банката И
> недей
> > да зовеш за помощ,нали бяхме тъпанари,които
> нищо
> > не разбират от имоти ,банки и икономика
> Сърбай си
> > попарата Брато,такъв гениялен брокер като теб
> все
> > ще намери изход от ситуацията....хаиде сполай
> ти и
> > друг път да внимаваш какво пишеш тука
>
>
> Kara...........Аз не съжалявам че съм теглил
> ипотечен кредит,а това за което съжалявам е че
> не съм теглил още 2 ипотечни.С кредита закупих
> имот който сега е на около 2.5 пъти над цената
> на която съм го закупил.Просто ако беше вникнал
> внимателно в темата щеше да разбереш,че държа да
> се спазват договорите,а не съжалявам че съм
> теглил.Благодаря,че си ме наредил в редиците на
> брокерите,но тава пак сио е проява на твоя тъп
> мозък,аз просто съм човек,който има различно
> мнение от теб и тази пасмина,която предвещаява
> апокалипсис и смятам,че българската икономика ще
> се развива възходящо и устойчиво.Моля просто
> вниквай в нещата,а не ръси "мозък"...защото на
> теб явно ти трябва повече. малко повече оптимизъм
> няма да ти навреди,но почни първо от ника си
> защото Кара на турски значи...........черен
>
>
Първо,Кара е прякора на легендарен футболист от LIVERPOOL,но аз и никога не съм очаквал хомо......лист да се интересува от спорт,напротив много по-логично ми се струва да се интересува от турски език и култура

smoking smiley Второ,устойчивото развитие на икономиката и оптимизма,който се опитваш да ми пробутваш минава през балансирани цени,развити транспорт и инфрастуктура,образована и многобройна средна класа.Някой от тези фактори да ги виждаш тука?Самият факт,че най-голямата банка в БГ те прави на маймуна говори сам за себе си.Аз все пак ти препоръчах да използваш икономическия си гений и способноста ти правиш прецизни прогнози и да си купиш още един коптор на кредит и има няма до годинка две си 40-50000 евро напред.Какво си се закъхърил за някакви си 150 лв.За твоя информация аз купих два апартамента и се вдигнаха 3.5 пъти,но това не ми пречи да побеснявам на свинския сценарий,който ви разиграват и вие вярвате и марширувате в унисон с всекидневните упътвания и команди.Хайде бегай за апартаменти,че не останаха.Аааааа,и се пробвай да си продадеш апартамента на цената,която си мислиш че струва и след това ми се обади.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 06:36:02
JulianoG Написал:
-------------------------------------------------------
> Честито на поредния печеливш. Още от заглавието
> пишеш глупости - как можеш да си направиш извод за
> всички банки от Булбанк? Въпреки писанията срещу
> мен преди половин година, моята вноска си е все
> същата - 385.25EUR/м., както и тези на още 10 души
> около мен. Моят извод е, че само 5 банки са
> вдигнали лихвите на старите си кредити и ти си в
> една от тях. Кой те накара да се набълбукаш там?
> За сведение на всички балъци - оттук нататък
> можете:
> 1. Да пуснете жалба в самата банка и да получите
> писмено обяснение - ще ви обяснят какво точно се е
> случило. С повече късмет и АКО има грешка, то тя
> ще бъде коригирана;
> 2. Да пуснете жалба в БНБ и оттам да направят
> проверка по случая. Също се отговаря писмено, но с
> по-голямо забавяне.
> 3. Да се обърнете към помирителна комисия за
> решаване на казуса - банките много се плашат от
> нея.
> 4. Сменяте банката за 1 месец срещу съответните
> такси и лихви. И за ваша зла участ отивате отново
> в една от 5-те най-големи, защото само за тях
> знаете нещо.
-------------------------------------------------------------------------------------------


Джулиано,смятам,че можеш да помогнеш на много хора в бг.защо не кажеш кои са добрите и кои лошите банки?ти си в час.защо лошите банки трябва да се пазят в тайна и хората да не знаят кои са лъжците,които ги рекетират?

хората имат нужда от помощ.не виждаш ли?помогни им.
в инвестора е същата работа-хора и там почнаха да се оплакват от банки.

хората трябва да знаят на кои могат да разчитат и от кои ще бъдат безбожно обрани.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 07:48:33
Изреди 5-6 банки и за които се сетиш първо - те са. Сам много добре знаеш, че не може да се пише за определена банка никъде. Казвал съм ти какво ми се случи вече и че не искам да се повтарят или задълбочават нещата. Те хората си знаят кой какво прави, но това не им пречи пак да се бутат между шамарите. 56% от населението ползва услугите на 5 банки и после - всички банки били зле откъм обслужване. Що така бе, Миме? Ми щото разчитаме на гърци, италианци и австрийци да са коректни с нас. Хващаме се на липсата на такса за предсрочно погасяване, без да си правим сметка, че таксата е не повече от 5-10% от спестените при операцията лихви. В същото време се съгласяваме на СБР, БЛП, препратки към тарифата и много други законни уловки. Поне някой да може да каже как се формират тези БЛП? Не, нали? А аз знам при мен как е и то няма нищо общо с просто решение на УС. В началото на годината пак се заговори за покачване на лихвите по кредити. И няколко банки просто решиха и ги вдигнаха, защото "ресурсът им поскъпнал". На Q1 една от тях отчете 104% ръст на печалбата, другите не съм ги и поглеждал. В състояние на практически олигопол /изобщо не намеквам за договаряне/, тези пазарни тигри правят каквото си искат. А масата продължава да приижда.
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 10:06:17
Uraa, пак много емоции влагаш.

Мисля че обясних, такова животно фиксирана лихва май има само в САЩ (беше коментирано тук преди години за разликата между лихвите в САЩ и Европа). Всичко що се нарича "фиксирано" при нас означава, че то просто не зависи от ОЛП. БЛП, Либор и т.н. и е фиксирано дотолкова доколкото при "малки" промени на горните не се променя. Различните банки интерпретират тези малки промени по различен начин. Булбанк и СГ под малка промяна разбират промяна под 2% на ОЛП на БНБ, други банки пък като ОББ пишат неща от сорта на "при съществени изменения на .....". За това кой е коректен и кой не ти си прави сметката.

Ако една банка вдига лихвите си по кредитите, когато се вдигат лихвите това трябва да те радва, защото означава, че не те е "цакала" здраво като ти е отпуснала кредит с лихва дето примерно 2% промяна да не и пука.

Освен това както medilex каза добре е хората да четат какво подписват, за да няма после изненади.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 12:25:21
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако една банка вдига лихвите си по кредитите, когато се вдигат лихвите това трябва да те радва, защото означава, че не те е "цакала"
> здраво като ти е отпуснала кредит с лихва дето примерно 2% промяна да не и пука.

Дотук добре. Само че не отчиташ факта, че тази банка например е отпуснала 6-8% лоши кредити и е бил понижен кредитния й рейтиг. За да се измъкне от кашата с оскъпения за нея ресурс, същата тази банка обявява че лихвите се качват и цака старите клиенти. В същото време за да остане на пазара, отпуска новите кредити на старите лихви. Другите около нея също са се набълбукали или искат по-висока норма на печалбата и я последват. И така ти оставаш с впечатлението, че лихвите наистина растат. Да, на международно ниво те растат, ама не през 3 месеца и не с по 0.5 пункта всеки път.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 12:45:16
Тинки,

Аз съм съгласен че трябва да се чете под какво се подписваш.
Но може ли дори добре образован българин да мери своите познания в икономико-юридическите термини с тези на банковите специалисти ?

При кои банки можеш да отидеш и да кажеш: "Кажете ми че само толкова ще платя"?
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 13:29:52
Като идеш в една банка най-тъпото е да попиташ колко е лихвата и по колко ще плащам.

Това, което трябва да се пита като се иде в банка е:
1) как се определя лихвения % - не е толкова важно колко е, по-важно е как се определя
2) как се плаща - с вноска на каса, с вноска по друга сметка (дето ти я цакат за управление)
3) ако кредита ти е в евро можеш ли да внасяш в лева
4) да няма някоя бонус кредитна карта
5) какви застраховки трябват и с кои застрахователи работи банката, какви рискове трябва да се покрият
6) ако ще се купува от строител какви документи трябват
7) ако ще се плаща расрочено на строителя как се организира цялата работа и върху какво се дължи лихва - цялата одобрена сума на кредита или лихва за усвоените пари + такса ангажимент за останалата част.
8) При предсрочно погасяване какво се дължи?
9) Какъв е начина за превод на парите към продавача
10) Има ли изисквания към нотариуса, който да изповяда сделката
11) Какви са изискванията към предварителния договор за покупко продажба
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
13-07-2008 - 13:33:26
Точно на Уникредит не съм чул да са им понижили кредитния рейтинг.
Сценария, който описваш по-скоро важи за малки банки, а не за големи.
Относно лихвите на международно и БГ ниво, пак ти казвам според мен т.к. в последно време ОЛП на БНБ върви нагоре предполагам, че е преминал границата от 2% спрямо момента на теглене на заема и съответно са на лице условия за преразглеждане на лихвения %.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход