Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЮРИБОР

Публикувано от mimat57 
ЮРИБОР
31-10-2008 - 21:21:33
Как се определя тримесечния юрибор - четири пъти в годината, или всеки месец за последните три месеца?
Re: ЮРИБОР
31-10-2008 - 22:19:20
Re: ЮРИБОР
01-11-2008 - 08:30:55
Това е ясно, благодаря все пак! Питането беше по-скоро кой тримесечен период залагат банките за установяването му при промяна на лихвените проценти?
CR
Re: ЮРИБОР
01-11-2008 - 22:46:46
юрибор като компонент от лихвата не се ъпдейтва на 3 месеца /6 месеца, годнина/, а всеки месец, взима се за база примерно стойността на 3-месечния юрибор /6-месечния юрибор, едногодишния юрибор или каквото там ви е заложено в договора/ на първи ноември, а в следващата вноска стойността на 3-месечния юрибор към първи декември и т.н.
Re: ЮРИБОР
02-11-2008 - 09:03:59
Благодаря! Дано и за банките да е така moody smiley
Re: ЮРИБОР
02-11-2008 - 10:33:00
Зависи как точно ти е описано в договора. Аз съм към Пиреос при малко по-старите им условия и там лихвата не се ъпдейтва автоматично, а трябва изрично да вдигнат лихвения процент от банката. Иначе наскоро предложиха нови условия точно както казвате - всеки месец се променя лихвата.
Re: ЮРИБОР
02-11-2008 - 13:23:30
И аз съм в Пиреос. Договорът е от 06.10. и в него е посочено "... годишен лихвен процент в размер на 6.4%, равен на базовия ... валиден след 15.08. ... формира от тримесечния юрибор плюс надбавка от 2% ... банката има право ... да променя размера ... в случай, че тримесечния юрибор достигне нива с 0.25 процентни пункта по-високи от посочените..." При така посочените конкретни цифри какво се получава в моя случай на 06.11. :ami:
Re: ЮРИБОР
02-11-2008 - 14:00:50
И в моя договор пише нещо подобно. За малко повече от година са ми вдигнали лихвата еднократно с 0.5%, когато увеличиха минималните резерви на банките. Струва ми се, че ако толкова скоро си сключил(а) договор, би трябвало твоят да е от новите, тоест автоматично всеки месец да се коригира спрямо юрибора, но това което ми цитираш прилича повече на моя договор... Ще разбереш скоро :]
Re: ЮРИБОР
02-11-2008 - 14:49:08
Благодаря! smiling smiley Аз искам да бъда подготвена, а не изненадана confused smiley
CR
Re: ЮРИБОР
02-11-2008 - 14:51:29
и двамата сте с фиксирани лихви, а не с плаваща лихва. т.е. това, което съм написал за вас не важи.

това, което пише в договора ви обяснява как банката е формирала тази фиксирана лихва за себе си към датата на сключването на договора.

в договора ви е записано, че банката има право едностранно да променя тази лихва и вече би трябвало да ви е променена.

ако заемът ви е от старите - с годишна такса, и сте с доказан доход лихвата в момента ви е фиксирана на 7,65%, с 0,5% годишна такса.

ако сте теглили впоследствие - с месечна такса, и сте с доказан доход, фиксираната лихва в момента ви е 7,15% с месечна такса 0,095% върху остатъка или 0,065% върху главницата - зависи коя сте хванали.

ако сте теглили на промоцинална лихва 6,15% - сега сте на 6,9% с месечна такса 0,065 или месечна 0,095%

---

за недоказан доход ударете +2% или +3% според LTV-το и ще разберете каква ви е актуалната лихва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход