Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ипотечен кредит но от кого?

Публикувано от slavnn 
Ипотечен кредит но от кого?
05-07-2008 - 00:29:47
Предплатил съм малка сума за апартамент на зелено. Идва време за акт 14 и за теглене на кредита. ? е от кого да го взема. Коя банка е най коректна към момента и с най изгодни условия.
Апартамента е за около 60000 евро. Смятам да взема кредит за около 42000 евро за около 20г.

Благодарен ще съм за всеки съвет и насока.
Re: Ипотечен кредит но от кого?
05-07-2008 - 08:30:47
Re: Ипотечен кредит но от кого?
05-07-2008 - 11:59:48
i sega ako kaje6 4e dohodite ti sa 1000lv/mes
Re: Ипотечен кредит но от кого?
05-07-2008 - 19:00:36
малко повече от 1000 то трябва да остава и за живеене. Не се притеснявам че няма да ме одобрят. Колебая се къде ще е най - изгодно. Не искам да взема сега 40к а да върна 120
Re: Ипотечен кредит но от кого?
05-07-2008 - 19:45:18
avatar
Те все някъде ще те одобрят, ама после....
Отиди на този сайт 3 поста отгоре и си въведи данните:

Стойност на закупувания имот: 60000
вид имот: ново строителство
валута на кредита: ЕУР
срок на кредита (в месеци): 240
сума от клиента: 18000
вид погасителни вноски : равни месечни вноски

Излизат 92 резултата като най-ниската вноска е 308 евро. При положение, че си малко над 1000 лв/мес ти остават 500 лева на месец да живееш. А този апартамент ще трябва и да го обзавеждаш, плочки, паркети, и т.н. Обикновено поне 10 000Е трябват за тази работа. Ако не си удвоиш заплатата в скоро време, ще караш на хляб и маргарин няколко години напред...
А ако лихвите се вдигнат с още процент-два тази година и другата картинката ще стане още по-интересна.

Надявам се да си си направил сметката добре!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-05 19:46 от zlostyr.
Re: Ипотечен кредит но от кого?
05-07-2008 - 21:43:03
Сметката съм си направил. Мога да отделям по 500 евро на месец за кредита и да остават. Чудя се дали направо да не го взема за по малко години или да е за повече а да внасям повече всеки месец когато мога.
И се надявах някой да е вземал кредит скоро и да е проучил пазара. Не ми се иска да се набутвам много.
CR
Re: Ипотечен кредит но от кого?
06-07-2008 - 10:33:29
няма да ти давам акъл къде е най-евтино, това ще го разбереш като посетиш 2,3,4-5 банки сам (без да се занимаваш с псевдоконсултанти комисионери от псевдоагенции).

мога да ти кажа колко ще ти струва кредита (с доказан доход) в Пиреос - погасителен план

ГПР 7.66% за 20 години анюитет, при 6,15 фиксирана лихва, 1,25% при усвояване, 0,065% месечна такса върху одобрения лимит, 0% за предсрочно погасяване и кредитиране до 90% от оценката. необходимия нетен доход, който трябва да докажеш за този кредит е малко над 1000 лева, при липса на други кредитни задължения

ако можеш да докажеш 1500+ нетен доход, обмисли възможността да теглиш с намаляваща вноска, ако смяташ изплащаш кредита докрай 20 години без да правиш предсрочно погасяване.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-06 10:34 от CR.
Re: Ипотечен кредит но от кого?
06-07-2008 - 17:07:56
Чудя се дали да не го разсроча за максимално дълъг срок така че вноската да падне много и после всеки месец да давам колкото мога. Банката ще позволи ли да погасявам с колкото искам и дали ще излезе на сметка? В този вариант хем ще съм сигурен че ще мога да внасям всеки месец без да се притеснявам, хем винаги когато мога ще погасявам повече. Във всички калкулатори най - отгоре излиза Райфайзен. Наистина ли техните предложения са най-добри или е някакъв трик?
Re: Ипотечен кредит но от кого?
06-07-2008 - 19:31:13
avatar
slavnn Написал:
-------------------------------------------------------
> Сметката съм си направил. Мога да отделям по 500
> евро на месец за кредита и да остават. Чудя се
> дали направо да не го взема за по малко години или
> да е за повече а да внасям повече всеки месец
> когато мога.
> И се надявах някой да е вземал кредит скоро и да е
> проучил пазара. Не ми се иска да се набутвам
> много.

Втория вариант е по-добър. С по-малка вноска, а да довнасяш когато можеш. Естествено ако лихвата за предварително погасяване не е голяма.
Смятал съм го преди време, но сега просто ме мързи да правя сметките пак. Ако ти е по-малка вноската, а разликата до по-голямата вноска (за по-малък срок) довнасяш, като цяло ще внесеш малко по-малко пари. По-голямата полза е, че ти е по-малка вноската и е по-малка вероятността да изпаднеш в затруднение да я внасяш.


CR
Re: Ипотечен кредит но от кого?
06-07-2008 - 21:36:16
различните банки имат различни продукти с различни условия за предсрочно погасяване.

дори и да има 0% за предсрочно погасяване трябва да си четеш договора и да питаш изрично да ти обяснят, дали ще ти изискват удостоверение за тежести за по-малки суми (до 2-3-4 вноски например), ако искаш да погасяваш предсрочно. за по-големи със сигурност ще ти искат чисти тежести.

не се доверявай на сайтовете на кредитни посредници за актуални условия по кредити и погасителни планове, пазара е гъвкав и условията се променят постоянно. посети банките на място, за да си убеден, че инфото е актуално. това, което съм написал аз по-горе е 100% up-tо-date.

рбб далеч не са лидер на пазара на ипотечно кредитиране ... съмнява ме и да предлагат най-добри условия съответно, най-добрите условия по принцип са там където има economy of scale, но нищо не пречи да си свериш и с тях часовника.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-06 21:38 от CR.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход