Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?

Публикувано от beroetz 
SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
06-09-2008 - 10:36:16
Здравейте,

Преговарям за кредит със SG Exrpessbank. Договорих се за добри условия с изключение на една подробност - имат застраховка Живот на стойността на кредита, която много оскъпява кредита (застраховката я водят "групова застраховка за жилищен кредит"winking smiley. Застраховката е много неизгодна и вдига кредита с над 0.6%, което е доста сериозна сума.
Казаха ми, че мога да сключа тази застраховка с някое застрахователно дружество. Проблемът е, че по сайтовете на застрахователите не намирам подобно нещо, а и служителката от банката не успя добре да ми обясни какво точно представлява тази застраховка. Очевидно е различна от застраховка Живот...
В тази връзка, спешно се нуждая от отговори на следните въпроси:
* Какво точно представлява тази застраховка? Кои дружества я предлагат?
* Мога ли да сключа застраховка с някое дружество и да речем след 1 година да се откажа от тази застраховка?

Моля, ако е някой е по-запознат или има личен опит да споделя. Много е важно.

Благодаря предварително.

Поздрави.
CR
Re: SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
06-09-2008 - 14:09:11
подробностите, хич не са подробности ... когато ти рекламират кредита без такси за обслужване е редно да се сетиш за задължителните застраховки за сметка на клиента ... всяка година. grinning smiley
други банки пък покриват застраховките с тези такси.

кредитът не е само лихвен %. grinning smiley
Анонимен потребител
Re: SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
08-09-2008 - 07:14:36
Навремето правих едно "изследване"
[forum.imoti.net]
Re: SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
08-09-2008 - 10:39:03
Мерси и на двамата.
Тинки Уинки - направил си наистина добро разследване.
Re: SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
13-09-2008 - 09:48:28
груповата застраховка е като груповия с%кс - знаеш че някой те прекарва ама не знаеш кой smiling smiley.
Та работил съм отдавна в тази банка и мога да ти кажа, че прибират обратно процент от застр. премия и затова се опитват да ти я набутат - иначе поне аз не знам един случай при нещастно събитие с кредитополучателя да са платили кредита - все се намира някоя вратичка т.е. направо е безмислено. Застраховай се самостоятелно и то година за година - аз така направих с кредит към една друга банка - дадох им полица при усвояването и на следващата година "забравих" да сключа нова застраховка и те май са забравили, защото пета година - плащам си вноските, не съм ходил до банката, не са ме потърсили smiling smiley
Re: SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
13-09-2008 - 20:41:57
намери си банка дето да не иска такава застраховка,аз имам ипотечен кредит и застаховах само имота .там премията е 0,2%
Re: SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?
18-09-2008 - 14:20:06
напълно подкрепям мнението, че най- доброто решение е сам да си сключите тази застраховка. във всеки останал случай или плащате по-скъпо, или имате лошо покритие.
пишете ми на лични, ще ви дам пълна информация за условия, цени и предимства на отделните компании
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход