Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коя банка да избера?

Публикувано от chalasheva_md 
Коя банка да избера?
21-03-2008 - 19:34:35
Здравейте,

Искам да изтегля 40000 евро ипотечен креди за нов тристаен в Сф, Ман. ливади - кота било ще има август, 2008.
имаме високи доказани доходи и за това няма да има проблем.
Ще теглим кредита за около 25 години (никога не се знае!!!), но предпочитаме да го погасяваме предсрочно (когато имаме възможност).
Такса предсрочно погасяване Пощ. банка е 4%, Райфайзен 2%, а Булбанк и Пиреус са без такса погасяване.

1. Препоръчвате ли ми Булбанк и Пиреус? Има ли други клопки зад това, че няма такса за предсрочно погасяване?

2. Кредитът ще бъде теглен от моя приятел (с който съжителстваме и имаме дете). Аз в момента съм в майчинство (но съм си на трудов договор и т.н.). Какво трябва да направим, за да бъде апартаментът на името и на двамата,. а не само на този, който е изтеглили кредита? трябва ли и аз да съм "съкредитоискател"?

Предварително благодаря! clap:
Re: Коя банка да избера?
22-03-2008 - 05:40:08
купи си един на 100% кредитиране и приятеля ти да си купи един.след 3 месеца викате оценител,давате му 1000 лева,да ви ги отцени с 30% отгоре.после ти продаваш твоя на мъжа ти и той неговия на теб и двамата след разноските сте на 20% печелба.спирате да ги плащате и банките ви ги взимат.
ако апартаментите ви са по 80 000 евро-160 000 евро на 20% е 32000 евро-ето ви как да си купите апартамент.
и не се притеснявайте от безсмислените клаузи в договорите,че сте длъжни да погасите останалата загуба на банката.тва е безмислица-такива закони няма ниъде в света.просто в бг няма закони за кредитполучателите и банките пишат глупости.
а,дааааа-и няма да могат да ви изгонят от апартанентите повече от половин година.докато ви осъдят и обжалвате-вкарайте ги мухльовците където им е мястото-на хитреци трябва да се отвръща само с хитрини.
Re: Коя банка да избера?
22-03-2008 - 23:02:49
Изключително ти благодаря, julius!
от твоите съвети разбрах:

1) да тегля в Евро
2) да тегля за максимален период
3) да тегля кредит за равни месечни (а не намаляващи) вноски
4) препоръчваш Булбанк

Имам само още 2 въпроса:
1) Кое препоръчваш в крайна сметка при предсрочно погасяване - намаляване на период или намаляване на вноските? Как така при намаляване на вноските плащаме пак двойо кредита? С една дума - ти кое би избрал(а)?
2) При всяко предсрочно погасяване (дори и при банките с такса за пр. погасяване) трябва да докажеш, че средствата са СОБСТВЕНИ? Четох мнения във форума за Пиреус - как до докажа, че средствата са СОБВСТВЕНИ? какво означава това? Аз имам само една заплата и никакви други доходи...

Отново благодаря предварително - повече няма да те безпокоя!!!



clap: clap:
Re: Коя банка да избера?
23-03-2008 - 02:06:36
Повечето банки, да не кажа всички, кредитират след кота било. Вноските дотогава трябва да са от собствени средства или за обезпечение да служи друг ваш имот.
След като за тристаен в Манастирски ливади ще теглите само 40000 евро, значи ще платите повече от половината от цената със собствени средства. Моят съвет е да си изберете банката юни и тогава да стартирате процедурата по кандидатстването за кредит. Спокойно ще се включите за август от една страна, от друга ще имате възможност да изберете най-добрата оферта към момента, в който кандидатствате. Ако днес е най-добра офертата на една банка, това не значи, че и юни ще е така.
Дотогава ще съберете още информация.
Няма никакъв проблем и двамата да сте собственици при равни квоти или при различни. Това го решавате вие. Ако имахте брак, нямаше да имате избор. Имотът става съпружеска имуществена общност.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Коя банка да избера?
23-03-2008 - 02:11:51
Кредит в евро е по-предпочитания вариант, сигурно защото е и по-добър.
Ако нямате някакви други планове или по-особени съображения, най-малко лихва ще платите, ако кредита ви е за най-къс срок. Решавате каква вноска можете да плащате без затруднения и на тази база избирате срока на кредита.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
CR
Re: Коя банка да избера?
23-03-2008 - 21:19:28
chalasheva_md Написал:
-------------------------------------------------------
> Изключително ти благодаря, julius!
> от твоите съвети разбрах:
>
> 1) да тегля в Евро
> 2) да тегля за максимален период
> 3) да тегля кредит за равни месечни (а не
> намаляващи) вноски
> 4) препоръчваш Булбанк
>
> Имам само още 2 въпроса:
> 1) Кое препоръчваш в крайна сметка при предсрочно
> погасяване - намаляване на период или намаляване
> на вноските? Как така при намаляване на вноските
> плащаме пак двойо кредита? С една дума - ти кое би
> избрал(а)?
> 2) При всяко предсрочно погасяване (дори и при
> банките с такса за пр. погасяване) трябва да
> докажеш, че средствата са СОБСТВЕНИ? Четох мнения
> във форума за Пиреус - как до докажа, че
> средствата са СОБВСТВЕНИ? какво означава това? Аз
> имам само една заплата и никакви други доходи...
>
> Отново благодаря предварително - повече няма да те
> безпокоя!!!
>
>
>
>

предсрочното погасяване, че е със собствени средства се доказва с вадене на актуално удостоверение за тежести, в случай че рефинансираш с банков кредит другата банка трябва да е направила втора поред ипотека първо. ако няма такава, таксата ще ви е нула. за малки суми не би следвало да се заяждат и да искат тежести, но си четете договора и питайте, първо.

за да придобиете и двамата имота, трябва да сте и двамата съкредитополучатели, да попълните искане за кредит. щом сте в майчинство, вашия доход по-добре не го бройте като си правите сметката, какво ще може да изплащате. може да ви го вземат предвид, а може и не. smoking smiley

кредитът на равни вноски по главницата е по-евтин като обща изплатена сума и по-изгоден за хора с високи доходи и аз лично бих го предпочел, ако банката сметне, че мога да го изплащам и което е по-важно, ако и аз съм на същото мнение. :} във вашия случай сумата не е голяма и ако наистина и двамата сте с високи и доказани доходи, по-добре да изберете него, пък ако не признаят дохода заради майчинството и не ви стига доход за намаляваща вноска, ко толкоз ще ви предложат анюитет, няма да ви откажат я. smoking smiley

по отношение на това, кога да теглите - може и преди акт 14, ако имате да предложите друго обезпечение или банката се съгласи да приеме ипотека единствено върху правото на строеж. иначе след акт 14, за да може да се учреди ипотека върху това, което купувате.

и последно, не се влияйте от това, коя банка да изберете от разни форумни или кредитни капацитети (като мен :} ) коя банка да изберете. не ги оставяйте да мислят вместо вас. :} посетете на място няколкото банки, разпитайте подробно не само за лихвите, а и за таксите, които удържат, поискайте погасителен план, поискайте да ви обяснят какво според тяхната кредитна политика е доказан доход и си отговорете на въпроса дали се вмествате в него и ако не, дали има начин да се вместите, защото вие може да си мислите, че дохода ви е доказан, а той всъщност да не е доказан за въпросната банка и има после да недоволствате, ама що тази лихва, а не онази от брошурата. :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 21:20 от CR.
Re: Коя банка да избера?
27-03-2008 - 09:47:11
Някой да сподели мняние за кредит в швейцарски франкове?
Re: Коя банка да избера?
27-03-2008 - 15:16:31
Пощенска и ДЗИ са едно и също, всъщност ДЗИ вече няма, сляха се с Пощенска.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-27 15:16 от dragula.
CR
Re: Коя банка да избера?
28-03-2008 - 23:15:46
по-ниски лихвени равнища за сметка на по-висок валутен риск.

как ви звучи ипотечен кредит в йени?! smoking smiley
Re: Коя банка да избера?
29-03-2008 - 03:32:05
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Вярно че гърците ги сляха - Юробанк EFG България.

леко да не са ги сляли:


[www.fitchratings.com]

виж ги корпративните структури на EFG,не са и гърци.
виж и поотделно кредит рейтинга на всяка една от банките им.и наблегни на бг звеното им....................... eye popping smiley

ако линка не прехвърля-напиши на търсачката на фич- EFG
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход