Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ипотечен кредит за обзавеждане

Публикувано от Boris 
Интересуваме Мога ли да взема ипотечен кредит за обзавеждане, напр. 40 000лв
при положение че имота, който ще се ипотекире все още няма акт 16, но ми принадлежи нотариално.
Re: Ипотечен кредит за обзавеждане
27-01-2006 - 15:29:22
Quote

няма акт 16, но ми принадлежи нотариално.

Да не се обидиш, ама това свучи като "крокодилът е повече дълъг, отколкото зелен".
Това, че ти принадлежи нотариално е много добре, но какво представлява този имот и в какво състояние е? Аз имам ниви, които ми принадлежат нотариално, но скоро няма да имам акт. 16 за тях smiling smiley
Може би имаш пред вид, че вече е построена сграда. Тогава имаш ли например акт. 15, или е в още по-ранен етап?
Мисля, че няколко банки дават такива ипотечни кредити. Отиди на dir-a, ето ТУК и гледай "Програми за жилищни ремонти и обновяване" и "Потребителски кредити обезпечени с ипотека"

Не се обиждам, забележката е правилна. Сградата е построена и има всичко, което е необходимо за живеене - захранена е с ток,вода,канализация,телефони и отопление на лок. котле. На един два от етажите функционира офис на фирма. В моя случай всичко е замазано и шпакловано готово за боядисване, в банята и тоалетната, както и на подовете е поставен теракот или гранитогрес. Остава боядисване, мебелировка, интериорни врати, бяла и черна техника и др. дреболии.
Акт 15 също няма.
Благодаря за линка, ще го погледна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход