Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Птичият грип и морето

Публикувано от kraisky 
Re: Птичият грип и морето
12-01-2006 - 11:18:00
При птичия грип говорми за друг вид манипулация. За информацията по въпроса се грижат фармацефтичните фирми - много по-големи обирджии от твоите "любимци".
Идеята на птичия грип е да се продават скъпи лекарства, а не да се гонят туристи. Това е нежелан вторичен ефект и можеш да си сигурен, че ако има такава тенденция в новините по целия свят ще съобщават, че НАВСЯКЪДЕ е еднакво опасно, че просот трябва да се избягва да се яде сурово пилешко, сурови яйца и т.н.
Re: Птичият грип и морето
12-01-2006 - 11:43:36
Това, за фармацевтите, може да се каже по отношение на ВСЯКА болест, т.е. "прозрението" ти е просто клишенце от някоя квартална раздумка.

А че са обирджии - няма спор.

Но те и BMW са обирджии..

Re: Птичият грип и морето
12-01-2006 - 13:03:25
Цената на основната субстнация от която се прави Тамифлу(май така се казваше) -единственото лекарство срещу птичи грип се е увеличила от 45 на 600 долара за килоглам през последната година - малко повече то повишаване на цената на BMWsmiling smiley
Птичи грип има от хиляди години - това е грип по птиците и винаги е имало случаи на заразяване на хора от контакт с птици. Ако вземеш колко са болните от СПИН в Африка и колко са болните от птичи грип в света ще видиш, че доста по-голям проблем е евентуалната мутация на СПИН, така, че да се предава не само при полов контакат. За тази опасност не се говори единствено поради факта, че няма лекарство или ваксина срещу това. А пък ако знаеш колко доста по-заразни болести има....Примерно ебола. Май няма оцелял и от тази болест.
Не мисля, че не трябва да се обръща внимание на противодействието на болестите, ама с птичия грип малко прекалиха с рекламата. Може пък и комета да ни удари....
Re: Птичият грип и морето
13-01-2006 - 07:54:35
Извинявай, 4ovek, но е крайно безинтересно да се профанизира до безобразие всяка тема. Ако вземеш това, ако вземеш онова - объркваш всичко в една кофа и правиш такива бързи и ... нелепи умозаключения, че чак се чудя има ли смисъл да ги коментирам.

Грипът е най-големият убиец в човешката история. Периодично изтребва стотици хиляди и дори милиони хора. Ако това не ти изглежда сериозно - не знам... В началото на 20-ти век от грип са умрели (много) над 20 млн. души. Светкавично - сутринта си здрав, а вечерта си трайно мъртъв! Сто процента и тогава е имало някой 4ovek, който е твърдял, че това е далавера и че няма нищо страшно...

Грипните вируси са най-опасни поради простата причина, че срещу тяхното разпространение не съществува защита (освен ако не се научим да не дишаме). Поразяват всички хора от всички възрасти и като правило развиват бързи инфекции. Около 15% от населението на Земята боледува от грип поне веднъж годишно. Разпространението на грипа превъзхожда значително броя на всички други заразни болести, взети заедно.

Сега внимателно! Всяка грипна епидемия се предизвиква от видоизменен вирус. Дори само един човек да се разболее, при положение че вече е боледувал, значи го разболява видоизменен грипен вирус. В противен случай човекът ще е здрав, защото има изградена защита (имунитет) срещу предишния тип вирус. Антигенната изменчивост на грипа не се подлага на съмнение. И пандемиите от грип са известни поне от 500 години насам. Кое точно си го измислят фармацевтите и кое - журналистите, не ми става ясно от твоето кратко обяснение, но науката и историята твърдят, че грипът е безмилостен убиец и се променя ПОСТОЯННО и аз имам известно основание да им вярвам.

А листовките с цените на това или онова само потвърждават израза "квартална раздумка".

Между другото, пренебрежителното отношение към доказани научни факти и исторически доказателства, ако бъде широко демонстрирано, ще предизвика по-голяма паника, отколкото самата болест.
.

А, и още нещо. Грипът не се лекува! Лекуват се някои усложнения, в следствие на пораженията, които вирусът нанася на организма. Въпросното Тамифлу е ваксина.
Re: Птичият грип и морето
13-01-2006 - 09:49:18
Костадине, всичко това е вярно и се знае. Грипният вирус или човека - това е въпросът! smiling smiley Грипният вирус мутира и се разболяваме наново, ние пък го побеждаваме пак и така, догато света се върти. Е, заедно с побеждаването падат жервти, де. Но все пак, щом от 500 години има пандемии и все още има човечество, пък и даже принзаци на пренаселване на земята и изтощаване на ресурсите й, значи до сега резултата е в полза на човечеството.

Аз пък все си мисля, че май има нещо вярно в теориите за епидемиите като естествен регулатор на броя на човечеството. Ние се справихме с болестите, регулирали броя ни през средновековието (чумата и едрата шарка основно), и така доведохме до дисбаланс в природата. Като си нямаме естествен враг да ни държи популацията под контрол, грипният вирус явно трябва да играе ролята на такъв.

Всичко това защо го изписах - ами защото ми се струва нелепо да се притеснявам за нещо, на което не мога да влияя. Не мога да създам универсална ваксина, да не говорим, че вече създадените противогрипни ваксини са с противоречиви последици. Предполагам, че се правят опити в тази насока, но колко е реклама на фармацевтите и колко истинска полза, не мога да преценя. И така, какво следва:
Носете си новите дрехи! Друго няма!

Темата беше за имотите по черноморието, все пак. Аз мисля, че цените им ако ще падат, ще е повече заради безразборното застрояване, недостига на инфраструктура и несбъдване на големите очаквания за прилив на туристи и доходност от имота, отколкото заради птичия грип.

Мисля, че ако ни настигне пандемия от този грип, последната ни грижа ще бъдат цените на имотите изобщо и в частност, тези по черномирието smiling smiley

Re: Птичият грип и морето
13-01-2006 - 10:23:22
Всичко това го знам. Само дето както ти казваш - има го от поне 500г. И наистина от испанската болест (което всъщност е птичи грип) са умрени повече хора, отколокот през войната.
Само искам да ми кажеш каква е вероятността сегашния птичи грип да почне да се предава от човек на човек и дали вероятността е по-голяма от това да ни удари нещо от космоса. Защото от това, което съм чел по въпроса ми стана ясно, че е чисто хипотетична възможност с много малка вероятност. А иначе ако се случи - стотици милиони ще умрат. Ама с изтребването на птиците няма да се реши проблема, нито със 1000 опаковки Тамифлу, любезно предоставено то САЩ срещу безмитен внос на свинско, телешко и пилешко от там. Не знам защо ама такива сделки провокират в мен мисли, че ако беше толкова страшно биха го предоставяли безвъзмездно за да се спре загиването на човечествотоsmiling smiley
Ти би ли се пазарил за пари ако те заплашва смърт? Аз не. Щом използват това за да договарят нещо значи все още е малко вероятно да се случи най-страшното. Можеш да спиш спокойно и да не ядеш сурови яйцаsmiling smiley
Info
13-01-2006 - 11:29:19
Британски учени: Птичият вирус мутира при човека и става по-опасен


При изследване на два смъртни случая в Турция вследствие на щама H5N1 експертите установили различия във формата му
13.01.2006
Разновидността H5N1 на вируса на птичия грип може би мутира и става по-опасна за човека, предупредиха британски учени от лабораторията "Мил Хил" в Лондон.

При изследване на два смъртни случая в Турция вследствие на опасния щам учените установили различия във формата на вируса. Те били подобни на разликите, наблюдавани при други двама починали носители на H5N1 - единия в Хонконг през 2003, другия във Виетнам през 2005 г.

Пробите показаха, че вирусът от Хонконг "предпочита" да заразява предимно човешки клетки, а не птичи.

Същите свойства проявява единият от двата изследвани вируса в Турция, заявиха в съвместно комюнике Световната здравна организация и професор Джон Шекел, ръководител на научния колектив от "Мил Хил".

Наскоро китайски учени също установиха, че щамът H5N1 мутира при човека. По информация на министерството на здравеопазването на Китай вирусът, открит у заболели китайци, се различава от варианта, изследван при заразени жители на Виетнам.

Според китайските учени обаче това не води автоматично до извода, че птичият грип може да се предава от човек на човек.

СЗО съобщи, че смъртоносната болест вече може да се пренася и върху бозайници, най-вече от семейство Котки - тигри и пантери.

Експерти се опасяват, че ако вирусът мутира, т.е. се смеси със щам на човешки грипен вирус, който се предава лесно сред хората, пандемията е неизбежна и милиони души в света биха станали нейна жертва
Re: Info
13-01-2006 - 12:22:36
Експерти се опасяват и от това, че Черноморието е земетръсна зона. Особено част то северното. Неизбежно е някой ден да стане разрушително земетресение. Щетите ще са значителни и поради факта, че има много свлачищни зони или че сероводорода в Черно море може да изплува на повърхността и да погуби много хора...
И докато от земетресението и сероводорода може да се спасиш като не ходиш на Черно море - ако птичия или друг смъртоносен вирус почне да се предава от човек на човек е все едно къде си. да не говорим, че е по-добре да умреш под чадър на плажа отколкото на стругаsmiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход