Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителна фирма Вьлканов и Миланов

Публикувано от sonia7 
Строителна фирма Вьлканов и Миланов
04-01-2006 - 15:09:09
Строителна фирма Вьлканов и Миланов, на Шпакловка и zамаска, с радиатори и вьтреШни врати, цена 580 - 600 EU. Какво е мнението ви za cenata i kachestvoto?
Имотко
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
04-01-2006 - 22:18:06
Къде, на какъв етап, на кой етаж?
Качеството им е като на всички, даже по-ниско.
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
04-01-2006 - 22:28:05
Южен квартал, за kota Bilo etaji 6,7 = 580EU, za tepyrva zapochvasht blok: 620.
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
05-01-2006 - 09:40:08
А не е ли по-добре да се изчака и другия блок да стигне до кота било, щом в по-напреднал етап е по-евтино?
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
05-01-2006 - 12:09:34
Хе, хе, 4ovek, що се правиш, че не разбираш? Или се бъзикаш?

580 EUR е това, дето е останало и никой не го е купил до сега: първи над гаражи, северозапад, подпокривни етажи.

620 EUR е в блок на дупка, или в най-добрия случай на кота 0, но пък имаш избор.

Мисля че става въпрос за блоковете на Родопски извор, съответно на 45 и 43А.

Не съм съгласен с Имотко, че качеството е "даже по-ниско". Бих казал, че е "даже по-високо". Обаче ... не знам, на този техния архитект не му ли плащат както трябва, ама такива "извратени" апартаменти им прави понякога, все едно че им отмъщава.
То не са чупки и скосявания, то не са преходи, то не са нестандартни форми.

Аз почти се бях навил да купя от тях, ама не бяха още готови с цените. Само си "запазих" един двустаен. В интерес на истината бяха 100% коректни и ми се обадиха, поканиха ме, като сметнаха цените, преди да ги пуснат в продажба.
Ама аз вече бях купил от друга фирма и любезно отказах. После видях, че това което си бях харесал (гледах чертежа само няколко минути) е с добро юго-източно изложение, обаче: има само 1 тераса (това се приема), има гаден скос в спалнята (хайде и това ще се преживее) и има 2 кенефа-а-а. За какво му трябват на двустаен два кенефа?
Вижте го тук.
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
05-01-2006 - 12:27:48
Много добре разбирам - внушават на клиентите, че покачването на цените продължава. Иначе няма логика.
А това с двата кенефа си е супер - аз лично втория санитарен възел бих го направил да се влиза директно от спалнята. Не можеш да си представиш колко е удобно към спалнята да имаш санитарен възел.
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
05-01-2006 - 13:34:27
Точно така е (това за внушението за покачването на цените).
То беше и леко неприятна изненада за мен, която също повлия не решениято ми да купя другаде.

А по въпроса за кенефа (и банята) в която се влиза от спалнята съм 100% съгласен с теб. Много е удобно. Но точно в конкретния случай не става, щото няма как да завъртиш спалнята на другата страна (заради скоса).
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
05-01-2006 - 15:15:50
Ами тогава може да се използав за дрешник - също много удобно. Доста по удобно от гардероб. И спалнята ти става по широка и просторна без гардероб. А и пералнята може да бъде там.
Никой не ти налага да го използваш за кенеф ако не искаш. А от друга страна предста ви си, че имаш деца не можеш да си позволиш за известно време по-голям апартамент - тогава може с жена ти да спите в хола, а децата в спалнята. А при повече от двама човека втори кенеф си е необходимостsmiling smiley или другия вариант - правиш го на кухненски бокс (нищо, че е над теб и под теб е кенеф и не е разрешено по норми) - дневната преграждаш на две - спалня и малка дневна с трапезарийка. Притеснено, но може да има и черни дни в живота на човек.
Я не буйствай срещу втория кенеф - той си е благодатsmiling smiley
Аз май трябва да си оставя банковата сметка, че такава реклама му направих на апартамента, че ще е срамота ако не ми броят 2% при продажбатаsmiling smiley
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
05-01-2006 - 18:29:29
А бе ако го дават "бонус", т.е. за без пари, аз и за трети кенеф ще питам дали няма да дадат. Ама да плащам по 600+ EUR за нещо дето не ми трябва и да се чудя на какво да го преустройвам ...

BTW, той големия кенеф не е на този апартамент, то си му личи как стърчи "настрани". Апартамент номер 7, който е продаден, очевидно е направен, като са обединени два по-малки (отдолу са и 2, и 3), но сигурно тоалетните са станали в повече и са натътрузили една от тях на номер 8. Виж разположението на долния етаж, апартамент 3. И обратно, на горния етаж пък си става един много хубав апартамент (номер 12), ама като му се добави още една стая smiling smiley

Бе ти вярно много го хареса този двустайния с двата кенефа. Да не си решил да инвестираш winking smiley
Re: Строителна фирма Вьлканов и Миланов
06-01-2006 - 09:49:21
Ами ако се замислиш реално апартаментите не се търгуват на кв.м. , а на обща стойност. Защото ти правилно отбелязваш, че си намерил друг двустаен (т.е. със същата функция) явно на по-ниска глобална цена.
Та и друг път съм го казвал - цената на апартамента трябва да се разглежда като обща , а не на кв.м. и се сравнява с други със същата фунция. Дали спалните са 3/5м.(15кв.м.) или 3,3/4(13,2кв.м.) не е толкова важно. Получаваш разлика от 3,6кв.м. при две спални, но не е сигурно, че по-голямата ще е по-функционална. А разлика в цените на двата апартамента при 600 евро на кв.м. е 2160евро.
Аз не инвестирам в апартаменти с цена по-висока от себестойността имsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход