Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Показател "съотношение цени на НИ/доходи"

Публикувано от Joan 
Re: защо си губите времето?
20-09-2005 - 13:51:53
Ти пък ако си мислиш, че сега не е така smiling smiley- само дето мен ме убеждават плитките дънки колко били модерни - щастливци сте вие, мъжете! Поне до сега никой не е решил колко е шик да си показвате пъпа !
Начев - разбран си !
20-09-2005 - 14:14:51
поне от мен. Съгласна съм с това, дето го казваш - моето "заяждане" беше по повод дето "това за БГ не важало, 'щото щели да кацат марсианци" - е, знам, че чувството ти за хумор е на честота, различна от тази на моето, затова приемам, че не съм разбрала шегата ти.
p_nachev
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 13:05:35
Тъй като статията на Andy Xie е по-тежка за четене, ето още малко инфо по темата.
Последните дни - разнопосочни идеи и сигнали от пазара. Но нали е добре да сме балансирани ! Източник инвестор.бг

Рекордни продажби и цени на съществуващи домове в САЩ през август
26.09.2005 17:38

Въпреки очакванията продажбите на съществуващи домове в САЩ се увеличиха през август до рекордно ниво, а цените нараснаха с най-бърз темп за последните 26 години.
Националната асоциация на агентите на недвижими имоти съобщи, че продажбите на съществуващи домове са се увеличили с 2% за периода до 7.29 млн. броя. По-високи са били продажбите само през юни, когато са достигнали рекордното ниво от 7.35 млн. броя.
Икономистите предвиждаха лек спад, смятайки, че пазарът ще започне да се успокоява.
Силното търсене доведе до ръст на цените до рекордните 220 000 долара през изминалия месец, или увеличение от 15.8% на годишна база. Това е най-голямото 12-месечно увеличение от юли 1979 г."




Централните банки по света затягат монетарната си политика
От: Иван Нончев
ivan@investor.bg
21.09.2005 16:10


Снимка: Corbis
През последните няколко дни решенията относно паричната политика на централните банки на водещите световни икономики бяха в центъра на инвеститорското внимание.
Вчера Федералният резерв на САЩ (Fed) предприе поредното повишение на основната лихва в страната, която достигна ниво от 3,75%. Някои анализатори бяха на мнение, че е възможно временно преустановяване на монетарното затягане след огромните поражения, нанесени от урагана Катрина, но по всичко личи, че тази гледна точка има нужда от сериозна ревизия. Според Уилям Поли от университета в Западен Илиноис тонът на Fed предполага достигане на нива от 5% до следващото лято. Алън Грийнспан в няколко поредни свои изказвания набляга на потенциалната опасност от инфлационни напрежения, породени от високите цени на енергията. Това дава сериозни основания да се смята, че шефът на Fed счита скъпия петрол за по-сериозна заплаха за инфлацията, отколкото за икономическия растеж на страната.
Във висшите финансови среди на САЩ обаче все повече започват да се чуват гласове в защита на противоположната позиция. На последното заседание на Комитета по операции на отворения пазар Марк Олсън, един от членовете на управителния съвет на Fed, гласува против повишението на лихвите с 25 базисни пункта, което е първото разногласие в институцията от четири години насам.
От другата страна на Атлантика Жан-Клод Трише, президентът на Европейската централна банка, също отправи предупреждение за възможните инфлационни последици от поскъпването на горивата. Освен тях той добави и притесненията относно повишената ликвидност и кредитния ръст в Еврозоната, което допълнително подсилва рестриктивните намерения на централната банка.
В Япония също са налице първите признаци за наближаващ край на акомодационната парична политика и предстоящо повишение на лихвения процент, който е фиксиран на ниво 0,1% от септември 2001 година насам.
Единственото изключение от общата картина е Централната банка на Англия, която в началото на месеца реши да остави лихвите в страната непроменени на ниво от 4,5%, след като месец по-рано предприе понижение от 25 базисни пункта. Бюлетинът от последното заседание на Комитета по парична политика показва, че висшите банкери от Острова са много по-загрижени за ръста на икономиката, отколкото за инфлацията.
Стив Никъл, един от членовете на комитета, заяви, че към момента не съществува опасност от допълнително задлъжняване на домакинствата или напрежение на пазара на недвижими имоти в страната в следствие на понижението на лихвените проценти.
Агресивното настроение на повечето централни банки по света подсказва, че глобалната икономическа активност е достигнала етап, на който започва да предизвиква безпокойство. Рекордното поскъпване на горивата, ценните метали, суровините и недвижимите имоти през последните години може да окаже силно негативно влияние на икономиката в световен мащаб. Редица анализатори са на мнение, че някои активи като петролът и недвижимостите, вече са достигнали нива, които на пазарния жаргон се наричат “ценови балони”. Сама по себе си тази ситуация крие риск от резки и мащабни пазарни сривове.
В заключение може да се каже, че ако предприетите рестриктивни мерки дадат резултат и цените започнат да се понижават, най-благоприятен ще бъде ефектът върху британските потребители и инвеститори, тъй като те няма да изпитат в такава степен негативното влияние от поскъпването на паричния ресурс и необходимостта от съкращаване на разходите.

Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 13:13:48
Ако знаеш как ме изтормози с предишната статияsmiling smiley Зарекох се видя ли друг път такова нещо да го пропускамsmiling smiley
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 13:21:53
Значи казваме, че е балон и всеки момент ще се спука, предвиждаме лек спад, а всъщност цените на НИ в САЩ се повишили пак.
Няма ли някой икономически експерт да вземе да познае най-накрая или поне да обясни къде е сбъркалsmiling smiley
p_nachev
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 13:46:06
Подозирах, че може и да съм сбъркал с тази статия! Сори !
Опитах да компенсирам с един условно сроден по съдържание материал, ама явно съм закъснял.
Ако това те успокоява - имах угризения :-)), всъщност не само заради чуждия език.
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 14:08:01
Все пак не си ми слагал нож на шията да се опитвам да чета - така че може да нямаш угризенияsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 14:50:18
ами не бяха предвидени ураганите. Може хората да се изселват от тези райони и да има масирани покупки в други части на САЩ
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 15:03:02
Е, чак такова нещо не ми се вярва - за мащабите на САЩ населението в засегнатите райони не е толкова голямо, че да окаже такова влияние в средната за цялата страна. Живеещите в разрушените къщи са болшинството чернокожи с ниски доходи (от това, което показаха за ситуацията, де) и не биха могли да си позволят такива покупки, според мен. А по-заможните, чийто къщи стоят, а те искат да избягат от мястото на потенциална опасност, те пък първо ще продават своите къщи, и то, подозирам, на много ниски цени, преди да купуват където и да било. Така че техните продажби (покупки за някои други) биха дърпали средната надолу.

Просто когато за дадено явление не е намерено истинското обяснение (съществения фактор/и, които го движат в определен момент), няма как да прогнозираш развитието му надеждно. До момента като обяснение съм прочела само "БАЛОН" - в милион варианти. А и балон да е, как да познаеш КОГА точно ще се спука - може да е много еластичен този балон и да издържи още много надуване smiling smiley
Re: Показател "съотношение цени на НИ/доходи"
27-09-2005 - 15:04:10
Дори и такова обяснение бих приел. Тинки, що не станеш един икономически експерт, май по-добре ще се справиш, поен в обясненията в последствиеsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход