Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти

Публикувано от THEGAME 
Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
15-07-2007 - 20:21:09
Здравейте аз съм нов но ми се струва че всичко с това поскъпване е пълна спекула по мои изчисления не съм 100% сигурен но 99% да поразпитах тук там как се определя цената.Значи като сметнем всички материали от основата до покрив с пвц прозорци и ламинат цената се оказа около 200евро на квадрат в тия пари са включени и заплати на работници и всичко списъкът е дълъг и на който му се занимава може да посмята там арматура бетони мазилки изолации надници и прочие и да споделите мнение.И така значи инвеститора построява жилището за 200евро кв.м отам някъв прекупвач го купува на 100% печалба на 400% евро и отам ствава страшно.С тия темпове на скоковете не помня заплатите така да скачат или ще доуидат сега алчите типове и ще почнат да ми разказват как даже били евтини цените в сравнение с други държави и че там 90% живеят под наем. да съгласен съм че живеят под наем ни има правила и се спазват а не като тука през 6-10 месеца ще дигаме наеми и кво ли не още.На въпроса ми към такъв инвеститор защо цените са толко скъпи отговорът беше. МИ ЗАЩОТО ИМА КОИ ДА КУПУВА. И предполагам са прави щом има бунаци да се хващат на разни хитрини по весници и телевизия че всичко ще поскъпва до края на годината с 30% и всичко юруш да купува така ще е до сега не съм видял един агент да защитава качествено правата на куповача всички гледат да си вземат комисионата и беш да ги няма. ТА ако спрът да се купуват толко жилища какво ще правят прекупвачите още ще дигат цените ли? Всички казват има повече търсене отколкото предлагане ама маи и това е голям мехур които ще се спука с голям трясък.
Веднъж попаднах на много интересна обява която се отнасяше за панчарево няква съборетина с целогодишен достъп до тоалетната на баснословни цени. това си е жива подигравка диви селяни дето не са виждали 100лева на куп даже и те в бизнеса с имоти незнам дали съм прав но щом има кои да им дава пари явно не съм.
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
16-07-2007 - 08:49:38
Ами купи и ти на 400 евро на квадрат щом мислиш, че така става.
Или си построй за 200.
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
16-07-2007 - 14:05:47
за THEGAME
Въпроса е много интересен. Но никой не желае да вникне или да обясни нещата.
Има 3 групи купувачи.
Чужденци - тяхния пик премина и в момента много от тях си бият в главата кутииките на шпакловка и замазка.
Будалите - хората, които все още смятат, че България ще се оправи. Но то сие е речено, туй що е криво надали ще се изправи. За туй най-добре е да се отсече и изгори. Иначе ще изсъхне само а покрай него и други. Към будалите може да причислим и непригодните за нормална пазарна икономика хора, които нямат шанс на запад.
Номенклатурни и чиновнически субекти - хората които окрадоха държавата и продължават да го правят. Но тъй, като те са достатъчно тъпи и непригодни единствения според тях начин е да инвестират откраднатото и рушветите в имоти. Те по своята същност са втората разновидност на по-горе описаните будали но са се добрали по един или друг начин до кокала.

Другия момент за поскъпването са медиите, които са собственост на 3-тата група и играят така като им се заповяда. Тук се е сбъднала на 100% теорията на Чомски - медиите под контрол. Гледахте ли поредните пропагандни филмчета по БТВ за европейския съюз. По същия шаблон като СССР са направени. Само думичките и субектите са сменени. Гледахте ли пропагандния материал по НТВ колко лошо нещо е интернет търговията? Толкова плоски неща отдавна не бях гледал ноооо.. Вижте следващия фактор....

Пословичната мързеливост на българския субект също е фактор за поскъпването. Повечето хора не мислят а се носят по течението и в един момент стават роби в прекия смисъл на думата на това течение. Но това си е техен избор и не може да ги съжаляваме.
Ако хората не бяха мързеливи с мисленето си медиите нямаше да ги манипулират така елементарно.

В момента сме в края на един кръговрат. Най-простите и неграмотни хора които дойдоха на власт на 9-ти септември с идеята да са против капитализма станаха най овълчените капиталисти. Крагът се затваря, изводите който може ще си направи, който не да се оправя.

Личното ми мнение за имотите - боклуци в България не купувам. И 200Е им е много.
Бих купил имот само ако той ми носи сигурни пари над 10% годишно. Покажете ми един такъв ако можете.
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
16-07-2007 - 18:01:29
Хуба-буба, много ги разбираш нещата, евала! Направо съм смаян...
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
16-07-2007 - 21:52:47
>> Пословичната мързеливост на българския субект също е фактор за поскъпването. Повечето хора не мислят а се носят по течението и в един момент стават роби в прекия смисъл на думата на това течение.

Ти ела да видиш на Запад какво е. Смея да кажа, че българина е по-малко манипулиран, не защото по-малко го манипулират, а защото повече си е патил. Медиите са за това - да манипулират - те ти предлагат нещо, защо мислиш, че ти го предлагат безплатно?

>> сигурни пари над 10% годишно


Няма такова нещо никъде. Забрави. Над 4-5% винаги си носиш риска.

М/у другото, дай ми промер за трудолюбив и неманипулиран народ

Извинявам се за отклонението от темата
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
16-07-2007 - 22:22:59
Prav si Huba-Buba.

I az syshtoto povtarjam ot dosta vreme...
Kojto chul chul, na ostanalite chestito...
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
16-07-2007 - 22:28:58
Значи като сметнем всички материали от основата до покрив с пвц прозорци и ламинат цената се оказа около 200евро на квадрат в тия пари са включени и заплати на работници и всичко списъкът е дълъг и на който му се занимава може да посмята там арматура бетони мазилки изолации надници и прочие и да споделите мнение.И така значи инвеститора построява жилището за 200евро кв.м отам някъв прекупвач го купува на 100% печалба на 400% евро и отам ствава страшно.

Ще ти дам парцел и ела ми построи сграда за 200 Е/м2, ще ти я платя веднага, ама май ще ми построиш само дедовия за тия пари.

И куцо и сакато стана разбирач, едната рекламира дамски превръзки, обаче много разбира от имоти, другия строител - специалист за 200 Е ще ми построи НДК. А бе хора вие не сте с всичкия си или имоти.нет наемат куцо и сакато да им пуска разни глупави теми от които да отчитат посещения. ТРАГЕДИЯ.
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
17-07-2007 - 00:07:28
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами купи и ти на 400 евро на квадрат щом мислиш,
> че така става.
> Или си построй за 200.


Не е така,вярно!Когато инвеститорът купува имот,гледа да му се "върже" до 200Е/кв.м. спрямо РЗП.После слагаш още 200Е/кв.м. за строежа.Това грубо.В Люлин,например,преди акт15 се продава по 600Е/кв.м.Степен на завършване-шпакловка и замазка.Дори и санитарен фаянс рядко се слага-само на тапа.За квадратурата да не говорим.Плащаш 100кв.,ползваш 50.Същото е и в Студентски град,или друг южен район.Само че там продажната цена е двойна. smiling smiley
Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
17-07-2007 - 13:06:06
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> >> Пословичната мързеливост на българския
> субект също е фактор за поскъпването. Повечето
> хора не мислят а се носят по течението и в един
> момент стават роби в прекия смисъл на думата на
> това течение.
>
> Ти ела да видиш на Запад какво е. Смея да кажа, че
> българина е по-малко манипулиран, не защото
> по-малко го манипулират, а защото повече си е
> патил. Медиите са за това - да манипулират - те ти
> предлагат нещо, защо мислиш, че ти го предлагат
> безплатно?
>
> >> сигурни пари над 10% годишно
>
> Няма такова нещо никъде. Забрави. Над 4-5% винаги
> си носиш риска.
>

Интересно как в Гърция, където стандарта е по-висок хората стачкуват повече. Интересно, как на запад когато някоя медия каже нещо лошо за някой политик и той веднага си отива....
Тук какво се случва всички знаем. Така, че ако те са манипулирани то ние живеем в някакъв свят, който няма нищо общо с действителноста.
4-5% ще ги взема като ги сложа на депозит - справка [www.moitepari.bg]

Алианц - Детство - BGN 6.60% Фиксирана ВИЖТЕ
Райфайзенбанк - Дългосрочен "Депозит+" BGN 6.65% Фиксирана ВИЖТЕ
Алианц - "Комфорт" - BGN 6.70% Фиксирана ВИЖТЕ
ПИБ - Стандартен депозит - BGN 7.24% Променяема ВИЖТЕ
ПИБ - Малечко Палечко BGN 7.47% Променяема ВИЖТЕ

Ако правя купувам и продавам с печалба 5% и правя пълен оборот на капитала за 1 месец, то за годината идват 60%

За това искам да кажа, че единствената причина някой с пари да си купи имот е защото той няма каде и как да ги вложи.
Малоумието му стига до там - "ще купя 3 апартамента и ще взимам по 1000-1200 месечно да знам, че имам поне с какво да се напивам или да си плащам на любовницате".
Но в един момент се оказва, че само единия апартамент е зает а другите празни, щото няма кой.

Интересно ми е, след 10-20 години, когато има 30% по-малко население и имаме 100% повече жилища къде ще си ги слагат тия апартаменти.
Ще продават сигурно, ама кой будала ще им ги купи...


> М/у другото, дай ми промер за трудолюбив и
> неманипулиран народ
>
> Извинявам се за отклонението от темата


Re: Има ли спекула с поскъпването не цените на имоти
17-07-2007 - 13:11:45
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи като сметнем всички материали от основата до
> покрив с пвц прозорци и ламинат цената се оказа
> около 200евро на квадрат в тия пари са включени и
> заплати на работници и всичко списъкът е дълъг и
> на който му се занимава може да посмята там
> арматура бетони мазилки изолации надници и прочие
> и да споделите мнение.И така значи инвеститора
> построява жилището за 200евро кв.м отам някъв
> прекупвач го купува на 100% печалба на 400% евро и
> отам ствава страшно.
>
> Ще ти дам парцел и ела ми построи сграда за 200
> Е/м2, ще ти я платя веднага, ама май ще ми
> построиш само дедовия за тия пари.
>
> И куцо и сакато стана разбирач, едната рекламира
> дамски превръзки, обаче много разбира от имоти,
> другия строител - специалист за 200 Е ще ми
> построи НДК. А бе хора вие не сте с всичкия си или
> имоти.нет наемат куцо и сакато да им пуска разни
> глупави теми от които да отчитат посещения.
> ТРАГЕДИЯ.
Aми такива брокерчета като теб са ми наи любими аз поне съм опостроил за разлика от теб наистина не е в софия но съм дигнал 2 етажна къща.Аз съм навит да построя имота но после да тев питам ти за колко ще го продадеш.А тия старите софиянци почти не останаха в софия всичко избяга по покраинините.Така и така се занимавам с ремонти и съм се нагледъл с смешници ама скъпо му било лепенето на плочки или гипскартона еми така е кво да се прави за безпари никои не работи аз затова казах да се сметнат цените и не да ми говорят глупости.Нали имало повече търсене от предлагането а.А пък новите коооперации празни запълнени на 20% нещо не се връзва катринката.А най-пресния случаи за такъв дет се рита по дупето прави къща на 3 етажа в княжево и дава под наем апартаменти та същия този тип ме вика да му връзвам ел инсталацията защото не му се дават кинти искат само да взема ама не става та случката е следната човека замазал стените и сега тепърва ще се копа за ВиК и сам си слагал жиците ама ко да напраиш то верно аман от разбирачи те хората са си ги направили с цветове за да се следят ама тъпака слагал както му доиде е да не съм луд да му прозванявам на ново цялата къща.И после същия ми обяснява че евтино давал жилищата все едно 400евро ся нищо за едностаен ко да праи ама за ремонти ако може без пари.Извинявам се че се отклонявам от темата но в наи скоро време може и да ви напиша цените ако не се лъжа тон желязо струваше около 3000лв. кубик бетон беше към 100лв ми сметни си надници и колко ще ти отиде за една плоча. после може да сметнем и ел инсталации и вик и замаски шпакловки и всикчкои да видим колко излиза квадрата.АМИ за офертата ти съм съгласен даваш парцел и почваме строя ти до 200кв.м. къща ако излезе на тая цена ти ми купуваш парцел 2декара в посочен от мен раион ако си толко навит да ти докажа че цената на кв.метър е толко аз съм съгласен.

winking smiley
ето и нещо интересно за пример цените в софия и флорида
[www.homesbyowner.com];
и вижте цените да кажем в симеоново и драгалевци дето и канализация нямат турбо дупетата може и бистрица да вземем за пример.
[www.imoti.net]продава-Къща-София-област-с.Бистрица--enno-548553.html
ако изобщо може да се сравнявават 2 те къщи.Да не говорим за стандарт или сердни работни заплати.Или може би ЛУКСЪТ за повечето софиянци пвц и теракот за последните мога да кажа само че са пълни смешници дава апартамент под наем лукс и КОЕ МУ Е ЛУКСЪТ да попитам.
Mоже и тия да вземем за пример
[www.homesbyowner.com];
h[#$%&]
КЪЩА Продава


Цена:
1600000 EUR
(2285.71 EUR/кв.м)



Местоположение:
град София, Център
ул.Вашингтон

Данни:
Квадратура: 700
Етаж: 4-ти
Телефон: ДА
ТEЦ: ДА
Допълнителна информация:
Разрешение за надстрояване с два етажа и общо РЗП - 1100 кв. м. На кота - 4 магазина с ЗП - 160 кв. м.
Особености:
Тухла

Продавач:
Частно лице





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2007-07-17 14:54 от THEGAME.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход