Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)

Публикувано от Продавач 
Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
14-07-2007 - 08:15:52
avatar
Дали не задминахме германците по цени?
Изпратено от: biborana (IP съхранено)
Дата: February 28, 2007 01:18PM

Въпросът с цените в София е един от най-обсъжданите във форума. Много хора смятат, че цените в София са ниски.

Попаднах на следния сайт с обща информация и няколко оферти.
Берлин цени

Малка извадка за цени
"Other Cities
Compare the average price per square metre to buy a city centre apartment:

London 5,000 to 10,000 euros a square metre
Paris 4,500 to 10,000 euros a square metre
Dublin 4,000 to 9,000 euros a square metre
Berlin 500 to 2,000 euros a square metre"

То какво излиза, че цените в София са достигнали тези в Берлин.



ето и конкретна оферта
]апартаменти Берлин

Малко сметки показват, че цената на кв. м е 715-737 евро, разположен в Neukolln. Не познавам Берлин, но по картата в Сайта ми се стори, че е широк център.

Освен това мисля, че иам разлика за изчисляване на общите квадратури у нас и в Германия. Поне като гледам някоиобяви и схеми ми се струва, че при тях не се включват общите части и сервизните помешения са само %. Тук очаквам да ако някой има информация да я сподели.

Пуснах сърч за подобни цени в този сайт и какво се получи
1. В Берлин за 33 кв. м - цена 24310 евро
В София подобна оферта е Люлин 5 (края на София) 35 кв. м панел за 24500 евро
Излиза, че малките апартаменти в Берлин са по-евтини или поне за тези пари, може да се купи в по-добър район.

2. В Берлин за 133 кв. м - цена 95150 евро
В София получих 10-тина обяви продава (без ново строителство - заради вкл в квадратурата на общи части) със същите параметри. Т.е има големи апартаменти на сходни цени.

Видях, че сградата в Берлин е строена 1903 г, но не знам и не мога да сравня сградите като строителство. Пише, че немската сграда е обновена, което по немските стандарти е много.

Но ясно се вижда, че за някой инвеститор да кажем с 25-95 К евро вече София и Берлин са съпоставими.

В сайта има и други обяви - за цял блок цената на кв. м пада.

Но понеже за мен НИ са само хоби, се връщам към текущата си работа.

Успех на всички във форума.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
14-07-2007 - 08:19:28
avatar
Re: Дали не задминахме германците по цени?
Изпратено от: 4ovek (IP съхранено)
Дата: July 12, 2007 08:45AM

Няма да го вдигнат скоро.
Данъците за НИ в България ще бъдат вдигнати, когато голям процент от българите разберат, че нямат никакъв шанс да се сдобият със собствено жилище и ще има социално напрежение. За да се тушира ще бъдат вдигнати данъците на имотите - един вид , другите може да имат, но плащат големи данъци.
Ако някой сега ги вдигне - ще има вой до небесата, че и без това цените са високи (но не и невъзможни) , а пък и данъците вдигат. Засега ще видагт само косвените данъци - като разрешението за строеж в София.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Don
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
14-07-2007 - 14:08:36
-



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-14 14:31 от Don.
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
19-07-2007 - 11:40:08
Не живея в Берлин, но там до колкото знам има висока безработица. Не можеш да сравниш такъв град със София, в която сигурно е най-ниската безработица за цяла БГ. В градовете около които има много индустрия, цените на ново строителство са далече над 500?. Живея в град с 300 000 жители, в който има работа и цените на ново строителство в ГРАДА са от 2000?/м2 нагоре. Има стари жилища на по-ниски цени. Всичко зависи от района, етажа и т.н. В околните села ценита са по-ниски. Но цена от 500?/м2 не съм видяла досега.
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
19-07-2007 - 18:28:24
A da si najasno sluchajno s fakta che pomoshtta za bezrabotni v Germanija e njakolko pyti po-visoka ot mizernite zaplati v Sofia?
Don
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
19-07-2007 - 20:39:14
annilein,

имам следния въпрос към теб. Като човек който живее в Германия сигурно си по-наясно с нещата.

Та въпросът е следния имаме 2 еднакви нови апартамента - единия в Берлин, другия в София.
Обявената цена и за 2-та апартамента е 2000 ?/кв.м.

Би ли ми казала кой от двата е по-скъп с колко е по-скъп.

Аз мисля, че софийският е с 50% по-скъп. Прав ли съм?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-07-19 20:42 от Don.
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
20-07-2007 - 17:42:07
Според мен категорично не може да се сравнява така.
Апартамент от 2000 евро на кв.м. в Германия е предназначен за средната класа, апаратамент от 2000 евро на кв.м. в София е предназначен за богати клиенти. Никакво сравнение не може да се прави. Просто са различен продукт, независимо от качеството им.
Don
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
20-07-2007 - 18:42:37
Е да де, точно така е. Нали и аз това исках да кажа, че по цени на кв.м. не могат да се сравняват ябълки и круши.

Защото при две еднакви сгради и два еднакви апартамента в тези сгради с еднакви цени на 1 кв.м и берлинският апартамент има крайна цена от 100.000 ?, то софийският ще струва 150.000 ?.

Затова цената на 1 кв.м. няма никакво значение, важно е колко плащаш като цяло.
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
30-07-2007 - 00:58:59
Не съм сравнявала круши с ябълки. Казах, 1. че цена от 500?/м2 не съм видяла в град, в който има ниска безработица и 2. че не може да се сравняват средни цени, защото цената зависи от много фактори.
Колкото до парите за безработни - по-високи са от БГ. И заплатите са по високи. Но 1. да отида тук на ресторант трябва да се бръкна с мин 50? за 2-ма, 2. ако си бачкатор и жена ти не работи (или работи неквалифицирана работа, та дори и фризьорка) не можеш да очакваш да си купиш за 10 години от заплатата апартамент, нова кола, да ходиш на почивка и да гледаш деца и т.н. Позната се жалваше, че дъщеря й, която е продавачка, като си плати наема и храната и няма пари да си поддържа колата и да отиде на почивка. А за покупка на апартамент не става и дума...
Re: Дали не задминахме германците по цени? (2-ра част)
07-08-2007 - 12:04:08
Хубаво гледате немски цени, защото ако видите тия във Франция и Испания определено аргументацията за строителството и цените му тук ще отпаднат много бързо.
Мадрид - Барахас - Е/м2 = 250.
какво повече да си говорим
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход