Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища

Публикувано от Panther1 
Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища
15-12-2005 - 15:08:10
По последните 2 теми доста неща се изписаха, затова викам да направя една нова, че да се чете по-лесно winking smiley

Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища

Това сигурно всички сме го чели вече. А какво ви е мнението за съдържанието?
Освен че определено е реклама на София гардънс.

Това примерно как ви звучи:
Quote

Движението на цената на луксозното ново строителство надолу няма да има верижен ефект на пазара за недвижими имоти, смятат експерти. По-скоро това ще стабилизира цените в този пазарен сегмент, докато останалите имоти ще се развиват ценово съобразно реалното търсене и предлагане.

И изобщо - всякакви коментари са добре дошли. cool smiley
Re: Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища
15-12-2005 - 18:08:06
Panther, и аз мислех да отварям нова тема по тази статия, ама нещо се замотах днес...

Е, хубаво, че я отвори. Сега, че цените спряха да растат, мисля, че вече е ясно. Че може да са паднали - може. Но не виждам как в статията са го доказали това - там ми е проблемът.

Като ръчнах из офертите за тристайни - в Иван Вазов си бяха на 1100 е/кв.м средна цена, в Лозненец - на близо 900 е/квм. (891 всъщност), пък в Яворов - на 900. Ама този Лозенец не е оня Лозенец smiling smiley - те включват и Хладилника и завод Витоша - пък цените около кемпински (например, не че го харесвам аз) не с асъщите като на улица Сребърна или на Филип Кутев. Та ще кажеш - ама това са оферти - съгласна! Ама в статията пък не видях друго, освен голи твърдения - да бяха цитирали сделка - поне една, в Иван Вазов (например, де) на цена 800 е/кв.м. за довършено, както твърдят.

Току що погледнах - май най ниското в Иван Вазов е на 880 е/кв.м. - за ремонт стара тухла от 70-та година.

Лозенец до водната кул а- 950 е/кв.м. - с довършителние работи, без обзавеждане, не е готов още.
Има един тристаен на Кораб планина - дето излиза 764 е/кв.м., ама има 81 кв.м тераса включеан в квадратурата - води се с нея 216 кв. за 165 к евро, ама си е с 2 спални. И е без довършителните работи, камо ли за уреди да става въпрос. Ако си правят изводите от такива оферти......
Re: Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища
15-12-2005 - 22:21:45
то хубаво че се предлага
ама дали се купува smoking smiley
Re: Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища
16-12-2005 - 09:29:51
Статията можеше спокойно да се нарече "Чужди фирми оферират на 800 евро на кв.м. в "Кръстова вада".
Това, че някой оферира 800 евро на кв.м. на майната си не знам как може да означава, че цените в Иван Вазов или Лозенец падали. Освен това на мен 800 евро на кв.м. за тази вилна зона ми звучи като увеличение на цените.
а бе явно се търси ефекта на това читателите да останат с убеждение, че офертата на Софиас гардъндс е изгодна.
Re: Чужди инвеститори свалят цените на луксозните жилища
16-12-2005 - 14:39:35
Panther, това твоето е вече темата за "краставичката..." smiling smiley

Не знам дали някой ги дава, ама в статията пише, че се ПРЕДЛАГАЛИ в луксозните квартали (Иван Вазов, Лозенец, Яворов) по 800 е/квм. и то довършени, пък офертите сочат друго и то лесно се вижда. И това е, което коментирам аз - как го доказват това твърдение - никак! нямам нищо против да падат там цените (ще взема и аз да си напазарувам smiling smiley , ама да ми го докажат!

Освен реклама на Софиа Градънс и аз не видях нещо друго в статията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход