Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Танденции за цени на земеделски земи

Публикувано от kaza_varna 
Танденции за цени на земеделски земи
12-12-2005 - 15:41:27
Не мислите ли че след приемането ни в европейския съюз ще има рязък скок в цените на земеделските земи.Логиката ми е следната : в цял свят цените на недвижимите имоти се определят приблизително по десет годишния доход който те носят,а за земеделските земи и до 20години.Простата аритметика показва , че изчислена по този начин цената на един декар обработваема земя трябва да бъде между 1000 и 1500лв./кв.м. Аз мисля , че дори и местните фермери да не са готови да дават такива цени , ще има кандидати от Европейския съюз , имайки в предвид и ниската цена на работната ръка в България.Вие на какво мнение сте?
Re: Танденции за цени на земеделски земи
12-12-2005 - 16:14:14
А относно това дали си заслужава - в България селското стопанство е рисково - има години на суша, вали град, не се обработват съседните ниви и плъзват болести дори да пръскаш твоите земи и т.н. ЗА субсидиите в ЕС не ми се говори - не сме конкурентни щото там селяните ги зариват с пари.
Освентова не се заблуждавай, че в БЪлгария можеш да накараш някой да работи за толкова колкото показва статистиката. Нищо не му пречи да прескочи в Гърция да бере маслиниsmiling smiley
Не мисля, че ВСЕКИ би имал печалба от покупка на земи.
Re: Танденции за цени на земеделски земи
12-12-2005 - 16:17:17
Quote

ЗА субсидиите в ЕС не ми се говори - не сме конкурентни щото там селяните ги зариват с пари.

тая работа май е на привършване обаче.

Помня, че в новия ЕС бюджет искаха 50% намаление на парите за селскостопански субсидии, не знам обаче какво стана после по време на обсъжданията
Re: Танденции за цени на земеделски земи
12-12-2005 - 16:35:52
Ще ги намалят, ама и за нашето селско стопанство ще има само трохи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход