Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некои наблюдения..............

Публикувано от Сашо 
Re: Некои наблюдения..............
10-01-2006 - 20:08:18
:] Хей, ама големи тартори сте... :] мен ме карате да се връщам, Костадин го карате да заминава :}

Re: Некои наблюдения..............
11-01-2006 - 09:54:30
Костадине, според мен си обсъждан, 'щото си нов във форума, пък ние с 4ovek сме по-отдавна и взе да ни доскучава smiling smiley, та си намерихме занимавка smiling smiley

Ами извинявай, ама и на мен първото ти включване, че и последващите, ми прозвучаха като "мрънкане" - сори smiling smiley 'щото проблемите, дето ги цитира, поне на мен ми изглеждаха "бели кахъри" - в смисъл агенциите и тяхната (не)компетентност и състоянието на пазара на НИ в момента. Както и да е - ти си си свършил това, което си искал - и си ок. Е, предстои ти строеж на къща, ама каквото човек сам си направи, друг не може да му го направи smiling smiley. Желая ти успех при това начинание.

Колкото до емиграцията - доказано е от практиката, че когато един средноинтелигентен българин с квалификация реши да емигрира, НИЩО не може да го спре. И винаги ще намери начин да го направи. А споменах Холандия, защото обикновено го правят там, където имат близки хора - та поне на първо време да могат да разчитат на някаква помощ. И пак както и да е, явно не ти се емигрира.

Сега за конспирацията - аз съм противник на тази теза специално за ситуацията на пазара на НИ в момента у нас. По-точно за причините на скока на цените през последните 2-3 години. И не защото вярвам в добрата воля на олигархията smiling smiley (нашата и чуждата), а защото съм намерила фактори и обяснения за това явление от друг характер. И съм ги излагала много подробно в този форум, та не ми се повтаря сега. Не знам дали съм права, бъдещето ще покаже. Иначе по принцип съм съгласна с "теорията на конспирацията", но все ми се струва, че ик. развитие винаги е комбинация от "субективно" (действията на олигархията) и "обективно" (незвисими ик. закони). Т.е и олигархията не е всесилна и не може да си прави каквото си иска, да не говорим, че и "ТЕ" са хора и могат да сбъркат в действията си понякога.

Пак се разфилософствах - сори за което..

Както нееднократно сме завършвали диалози с колеги форумци - ще поживеем, ще видим....
Re: Некои наблюдения..............
11-01-2006 - 10:00:28
Кремена, единственото, което искаме (или поне АЗ искам) е хората да се чувстват добре - независимо кои са те и къде се намират.

Понеже твоите постове са все оплаквания - най-вече от ситуацията в БГ, и понеже има начин да допринесеш за подобряването й (както вече ти казах в друга тема), затова ти го предложих този начин. Ако не искаш или не ти харесва, твоя си работа. Само тогава не разбирам какъв е смисълът от тези оплаквания - просто да си мрънкаш ли?
Re: Некои наблюдения..............
11-01-2006 - 10:12:58
Ами приличаш ми човек, който трябва да е доволен от живота. Положението е добро щом за теб е добро, за хората които познаваш е добро, а хипотетичните страдащи ги остави.
И забравих да кажа - не съм съгласен, че не могат да девалвират лева. Да се девалвира валута, която след няколксо години няма да съществува не крие големи дългосрочни рискове. Какво ако се загуби доверието в лева? Какво им пречи да се развържат от еврото, да девалвират лева и след това да изпълнят условията за незнам си колко време при определен курс. Нали имаше някакво такова изискване - известен период преди въвеждане на еврото да се подържа определен курс спрямо него на националната валута. Ама не е казано дали може преди това да се девалвира и предполагам, че може. Та не бъди сигурен, че не могат. Става просто - нарочват си някого, който в замяна на това ще забогатее и му свършва политическата кариера след това на бял кон пристига Спасителя и стабилизира положениетоsmiling smiley
Re: Некои наблюдения..............
11-01-2006 - 10:18:16
Когато трупаш дърва, за да накладеш оън, ти не изпадаш в подробности - кое дръвце как ще се разположи, как ще гори, колко ще пуши... Палиш и готово. Ако нещо не върви както трябва, ръчкаш тук-там и го оправяш.

Защо ти казвам това?

Защото ти познаваш процеса, знаеш какво ще стане като запалиш определено количество дръвца, за колко време ще изгорят, колко ще те стоплят, колко жар за пържолки ще стане... Може и да не си инженер по термодинамика, да не си дори и добър физик, а може и да не знаеш коя точно наука се занимава с горенето (всъщност коя наука се занимава с горенето?), но това не е важно.

Важното в случая е, че знаеш какъв ще е крайният резултат.

И можеш да се възползваш от него!

Съответно и кучето или котката също могат да се възползват, но не могат да запалят огън.

Но ти, ако искаш, можеш да запалиш огън, който да изгори къщата, заедно с кучетата и котките в нея, ако не успеят да се спасят сами.

Така се получава и в едно национално стопанство. Има хора (съвсем обикновени хоа - нищо демонично няма в тях), които познават процесите, знаят с голяма точност какви ще са резултатите, имат силата и властта да запалят огъня, като от тях зависи дали някое куче или коте ще се сгрее... или ще изгори.

Нашата държавна администрация, честно, според тебе, какво прави през последните 15 години с огъня?


Re: Некои наблюдения..............
11-01-2006 - 10:45:22
Аз предпочитам да съм в негоримо място и да си опитам да се сграя и порадвам на огъня. А че някой подпалил някого - е не е хубаво , но не съм отговорен, а и не мога да помогна. Та мисля да се възполвам да се сгрея. Т.е. винаги готов за пожар: )
15 години управниците палят къща след къща, защото все им е студено, но ги мързи да съберат дърваsmiling smiley
Re: Некои наблюдения..............
12-01-2006 - 22:41:50
Joan

Направо ме уби ... значи "мрънкам" eye popping smiley. И страшно ме развесели smiling smiley
Едно мое непознато ми качество, но... човек се учи докато е жив smiling smiley

Ами ако аз съм "мрънкало", то значи ти непрекъснато си HIGH, под влиянието на (най-малкото) LSD :} иначе немога да си обясня твоето "постоянно и непоклатимо душевно състояние на еуфория" :]

А ако погледнем форума, то май голяма част си "мрънка" за нещо winking smiley . На кой цените му високи, на кой му ниски, на кой очакванията излъгани, на кой казаното не му допада... все нещо има. Направо травмиращо, не мислиш ли:}

Е, като се запознаем (дано все още да не си се отказала moody smiley ) ще видиш колко ведър и положителен човек съм, който няма никъкви причини да "мрънка" и да се "оплаква". Поне за сега де (да чукам на дърво), как ще е за в бъдеще само господ знае smiling smiley
Re: Некои наблюдения..............
13-01-2006 - 10:09:51
Кремена, аз не те познавам (все още winking smiley . Затова мога да съдя за твоя характер само от написаното от теб тук във форума. И от него ми изглеждаш "мрънкало".

Не знам какъв човек си "на живо". Не съм се отказала да се запознаем, защото съм нещо като "колекционер на души" и ми е интересно и любопитно да се запознавам с различни хора и да разбирам причните и мотивите за действията и изказванията им. Мъжът ми го нарича "нездраво любопитство", ама съм си такава smiling smiley

Ами какво да направя - такава съм си :} - имам си ведър характер и на живо, и при писане във форум. И не ми трябва ЛСД за целта :} Всъщност имам много практичен подход към живота - когато нещо не е така, както мисля, че трябва да бъде, го анализирам и търся начини да му влияя. Ако ги намеря, действам, ако видя, че е извън моите възможности да направя нещо, го зарязвам. Но не позволявам да ми скапва настроението - какъв е смисъла? Животът си има много хубави страни и на тях трябва да се наслаждаваме, а лошите страни само пречат на това smiling smiley

Не знам, вероятно е философия на оцеляването - но си ми върши работа smiling smiley

Колкото до форумците - тук си права - повечето си мрънкат за нещо - явно използват форума като "кошче за душевни отпадъци". Ами като им се свиди да си платят за "психоаналитик" smiling smiley Всъщност не си ли се замисляла,ч е причината за успеха и популярнсотта на тази професия е точно тази - те са "кошчето за душевни отпадъци" на клиентите си, които така се разтоварват от негативните си емоции и преживявания.

Е, аз така и не разбирам какъв е смисъла от твоите вопли за нашия народ - честно! Дали разтоварваш негативни емоции в това отношение, или пък се мъчиш да ни накараш да разберем нещо или да направим нещо по въпроса.
Некои наблюдения накрая
26-01-2006 - 11:11:01
Миналата седмица подписах предварителния договор , другата продавам .

В резюме :

Много кандидати (около 40, за 7 месеца), малко плащачи
за съжаление.
От тези да ги приемем 40, някъде толкова са,
880 е най-високата оферта до момента, масовите предложения бяха
в диапазон 750-800.
И брат ми продаде своята гарсониера преди 2 месеца , която е близнак на моята
на 790 , в добро състояние, но без да й е правен скорошен ремонт .
При мен е след лускозен ремонт, има вградена италианска
кухня , блиндирана врата и т.н.
Ако някой твърди, че може да вземе повече от 880 EUR
при това за най-доброто просто не е в час.
Но пък според нашия форум цените гарсониери в Лозенец са
985 EUR/кв.м.?!
Явно,че те са тези които не са в час !
Както и в откриването на темата споменах цените в статистиката са доста над реалните и отговарят единствено на мечтите на собствениците !

За да се посмея някой ден , просто ще публикувам например ,че продавам 10-ина гарсониери по 2000 EUR и елете вижте нашия форум какви цени ще отчете.
Айде чао за сега ...............

самолет
Re: Некои наблюдения..............
02-02-2006 - 14:02:32
Гарсониера за 910 евро е лудост
Драги ми смехурко clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход