Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некои наблюдения..............

Публикувано от Сашо 
Некои наблюдения..............
23-11-2005 - 15:22:56
Ще предложа на вашето внимание коментар за неадекватността на статистиката във форума и некои наблюдения върху цените на
гарсониери например в Младост 1, зона Б-18 и Лозенец.

За последния район днес в новините на форума пише ,че видите ли
имало поскъпване с 12% според статистиката , нещо което за мен лично е твърде интересно по простата причина, че и аз продавам гарсониера в този район и наблюденията са ми други.
Та за цените : гарсониерата , която продавам и търся 910 ЕUR / кв.м. ,но на тази цена нямам купувач вече над 5 месеца,това е странно щото според статистиката там гарсониерите се харчат по 927 ЕUR / кв.м.
Сигурно аз нещо не случвам на купувачи ли що ли?
За информация доколко цената е реална отидох да видя друга гарсониера на съседна улица ,на която й търсят също 880 ЕUR / кв.м. , но тя е в окаяно състояние.
Та единственото общо мужду двете гарсониери ,е че са в един район
, дребната разлика , е че едната е след лукс ремонт, а на другата ,за да стане годна й предстой основен такъв. Та да се сравняват двата обекта въпреки, че са в един район , е просто смешно.

Че поскъпване няма за мен е ясно от там, че преди 5 месеца почнах от 940, сега съм на 910 и ако 2-3 месеца няма купувач ще трябва да слизам за съжаление още.

За 12%-поскъпване отчетено от статистиката и как за 1 ден могат да скочат още с 6% :
Ако утре пусна моята гарсониера на цена например 1500 ЕUR / кв.м.,
не е странно на фона на някой други цени и при положение, че в момента в Лозенец се продават десетина гарсониери със средна цена както пише статистиката 927,средната цена на гарсониерите в района става автомат 984 ЕUR / кв.м., т.е.за един ден цените са се повишили с цели 6 %.
Уха.
Бравос.

Сега за цените :
ще си позволя да следя някои оферти , за да вида и за мене и за вас какви би трябвало да са реалните цени (за Лозенец лукс на 910 не става , като я продам ще ви обадя), та:


номер оферта за
гарсониера район
# 289675/14.11.05 ЕПК Младост1 36 кв.м. 24000Е(666.67E/кв.м) спешно
6 ет. от 15 лукс

същата гарсониера след 1 седмица слиза на 22500Е (625 E/кв.м не както е сбъркано 642,86 E/кв.м) също спешно и офертата е от друга агенция с #227732/21.11.05


значи я следим на ниво около 625-640 E/кв.м, според статистиката средната цена е
624 E/кв.м.
-------------------------------------------------------------
гарсониера район
# 309877/23.11.05 ЕПК Зона Б-18 56 кв.м 35000Е(625.00 E/кв.м)
12 ет. от 14 лукс

според статистиката средната цена е
645 E/кв.м.
-------------------------------------------------------------------------------
и любимия Лозенец

гарсониера район
# 298511/22.11.05 тухла Лозенец 36000Е(900.00 E/кв.м)
0 ет. от 8 лукс/нов

според статистиката средната цена е
927 E/кв.м.

Айде след месец пак !


...
23-11-2005 - 15:52:33
avatar
*Статистиките са автоматични на база предлаганите оферти в imoti.net от агенциите участници.
imoti.net не носи отговорност за погрешно въведени от потребителите данни. Ако откриете грешка в данните, моля сигнализирайте на info@imoti.net.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-17 17:38 от Продавач.
Анонимен потребител
off topic
23-11-2005 - 16:07:21
вземи си оправи подписа

I used to love her, but I had to kill her
I knew I miss her
So I had to keep her
She's buried right in my backyard
OK
23-11-2005 - 16:29:52
avatar
Мерсаж Тинки

грешки такива правя постоянно и то е защото тропам по клавиатурата със скоростта на бързия влак и изяждам буквите. Кофти навик, който ме дразни и мен :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: OK
23-11-2005 - 17:01:47
А така де - сега вече е супер :}
Re: Некои наблюдения..............
01-12-2005 - 12:58:11
1. Цената на апартаментите в скъпите квартали се определят основно то местоположението им, а не от състоянието.
2. Вместо да твърдиш, че статистиката е грешна се сети, че две неща продават стоката - марката или ниската цена. След като нямаш марка значи ще трябва да оферираш под най-евтината обява за да продадеш. Защото се търгуват първо най-евтините. Т.е. ти по принцип в продължение на 5 месеца си държал явно нереално висока цена. Това, че някой успява д апродаде на 1200евро на кв.м. не значи, че и ти ще успееш.
Та за да продадеш без да чакаш трябва да се наредиш на първо място в офертите и то не като цена на кв.м. , а като глобална цена. Обади се на офертата с най-ниска цена и виж дали е реална. Ако е - тогава оферирай малко под нея.
За 4ovek
02-12-2005 - 16:18:00
4ovek , говорейки за моя апартамент освен ,че е в супур състояние
както казах и по-горе, той е и на супер место (ако района около Баучер ти говори нещо),така че за каква марка говориш и за неината липса , ти си знаеш.

В последното ти изречение сигурно си искал да кажеш да оферирам малко
над най-ниската (а защо трябва да ме интересува най-ниската не знам),щото да оферирам под нея е най-голямата глупост ,която съм чувал.


А щях да пропусна, мерси че ми обади, че цената се определя от местоположението и състоянието, честно никога нямаше да се сетя за това.
Re: За 4ovek
02-12-2005 - 16:29:46
5 месеца не можеш да продадеш апартамент, почваш да му сваляш цената и упорстваш, че не съм прав, че е трябвало да оферираш по-ниско още по-раноsmiling smiley
Аз пък мисля, че трябва купувачът да е идиот за да купи на по-висока от най-ниската цена в района. Я ме кажи защо трябва да купи точно от теб, освен ако нямаш ИМЕ , примерно си МЕРЦЕДЕСА на апартаментите и е супер престижно да се купува точно твоя . Щом не си - играеш само с цената.
За да продадеш не трябва да има по-изгодна от твоята оферта.
Имотко
Re: Некои наблюдения..............
03-12-2005 - 00:48:54
Вярно. Пък в района около Баучър какви кочини има /ако кочина ти говори нещо/, особено ако е строено преди 2000г. Ако пък е старо строителство, въобще забрави. Но, понеже е във "златния" Лозенец, може и да дочакаш поредния селянин, макар че и те посвършиха парите.
В Лозенец никога!
04-12-2005 - 09:45:44
avatar
В Лозенец посмъртно не би купил имот. Ужасни тесни улички, няма места за паркиране, понятието зелени площи скоро съвсем ще изчезне, строи се без никакво спазване на отстоянията и е пълно със селяндури. Под селяндури нямам предвид хора живяли на село, а такива, които имат съответния манталитет и много от тях са си софиянциsmiling smiley Лозенец някога беше добро място за живеене, а вече не е. Цените пък там за мен са неоправдано високи и то си личи по броя на предлаганите апартаменти, към които няма интерес. На цената на много от старите тухли там аз мога да си купя два апартамента ново строителство...Ама вярно няма да е в Лозенец е направо няма да спя с години заради този пропускsmiling smiley)))
Успех на продавачите там... smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход