Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Себестойност на квадратен метър ново строителство

Публикувано от Galaor 
Себестойност на квадратен метър ново строителство
25-12-2006 - 12:47:30
Изумен съм от стотиците компетентни мнения във форума. Пазара на недвижими имоти в България е изцяло манипулиран и спекулативен. Мой първи братовчед е строителен предприемач, като на него 1 кв.м. застроена площ му излиза 100 евро, продава 6 до 7 пъти по-скъпо, защото пазара го налага. Това са факти , всичко друго е словоблудствие хора
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
25-12-2006 - 13:59:04
Добре е все пак да се спомене какво се включва в тези 100 евро. Доколкото съм чувал излиза към 300 евро на кв.м. Но ако се спести откъм качество, осигуряване, материали и т.н. сигурно е възможно. Да не би братовчеда да забърква бетона с пясък от къмпинг "Дюни"? :g: :] Освен това производствената себестойност едва ли е основното, което определя цената. Иначе следва въпросът дали трябва цените на имотите да подлежат на регулация, както да речем цената на някои стоки? Според мен, като цяло не, въпреки че съм откъм страната на купувачите.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
25-12-2006 - 19:12:00
uveriavam vi 4e cenata na grubo stroitelstvo sredno i realna cena varira nad 315euro za m2!
i tova vklu4va ciment armirovka steni(zid)mazilka
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
26-12-2006 - 00:04:45
edin poznat stoj po moreto kyshti za anglihcani. kyshta 100 kvadrata mu izliza 5 000 paunda - 11000 Canadski dolara = 8 000 euro.

Ili po 80 euro na kvadrat.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
26-12-2006 - 00:06:15
vsjakakvi prikazki za nad 150 euro na kvadrat sebestojnost gdugo stojtelstrvo (samo za stroitelstvtoto) sa majtap
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
26-12-2006 - 11:59:50
Kakви ги приказвате - едиси кой строял по морето за 80 е на кв . Във тази себестойност не влиза ли и цена на местото , средно по 100 е на кв .
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
26-12-2006 - 16:42:05
Quote

Във тази себестойност не влиза ли и цена на мястото , средно по 100 е на кв .
Ами ако купувачът не получава при покупката нотариален акт за идеална част от парцела, може и да не влиза, знам ли...
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
26-12-2006 - 23:21:00
kade sa da gi vidim tezi kashti po 80 evro 4e da si postroia i az 4-5 :}
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
27-12-2006 - 10:20:51
Куку, не разбирам защо се изказвате за неща, през които не сте минали, и ти и другите пишещи, че чули от еди-кои си. Строил ли си някога???
Излиза, че тези които споделяме че строим в момента тук и обсъждаме проблеми тук сме направили една голяма конспирация и лъжем народа.
Не съм строител, но строя с фирма, и поради илио въпреки това съм от тия дето през ден са на обекта и гледам и виждам кой и с колко ме цака, с други думи каква е цената на това, че строя с фирма а не сам с приятели или с бригада цигани.
Цената ми е - за груб строеж (бетон, желязо, част от тухлите, дървена конструкция на покрива, изолация на покрива, хидроизолация на сутерена)на 600 квадрата РЗП (от които 190 сутерен ) около 160 евро на квадрат. Дотук. В това влизат всички разходи по проектирането, съгласуване на проектите, разрешения от НЕК и Соф. вода, дренажи на парцела, временни шахти и т.н. и т.н., всичко.
Не влиза стойността на парцела.
Остана ми да купя още тукли за зидариите, но ще ми глътнат около 5000 лв с труда. После почвам инсталации и мазане отвътре, но това е вече друго, не е груб строеж...

Весела коледа на всички!
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
28-12-2006 - 15:59:16
Проверено днес 28 ми . За 160 квадрата етаж груб строеж - зидане стени , кофраж шайби и колони , кофраж на плочата , арматура , бетон и заливане . Декофриране след 20 дена пак от същите майстори . Та за този етаж всичко струва 20 000 лева . Само труда е по 28 на кв . А иначе ако разделим 20 000 на 160 значи 125 лева . Или 62 евро на кв. Само труда 4500.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход