Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за цените или какво се случва в момента

Публикувано от Joan 
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:00:18
А така, 4овек! Отдавна щях да те питам има ли някакви стандарти (не непременно разписани някъде) за квадратурата на гаражите. Аз нали бях отворил една темичка да искам акъл за гараж - та този гараж дето май няма да го купувам все пак, е 16 кв. м. и някакви сантиметри. Да не се окаже, че ще трябва да си търся полско фиатче?
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:04:13
Kiko,

Това, дето 4ovek го разправя, означава, че и гаражната клетка се смята "с иделани части" smiling smiley.

Самата клетка си беше 15 кв ЧИСТО - като я измериш 3х5 метра (примерно smiling smiley. И си беше обозначена на чертежа.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:06:25
Ясно, че е с идеалните части, колежке. smiling smiley
Ама както колегата 4овек го е обяснил - "25 метра й трябват на колата да маневрира".
На тебе трябват ли ти идеални части да маневрираш? confused smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:28:15
Тук говорим за себестойност на продукта. А тя себестойността се получава и с тротоарите. Няма да е коректно да се смята продажна цена на чиста площ, а да се смята себестойността на кв.м. само за имота. Затова ти казвам - за да се построи 15кв.м. парко място (3/5м) са били изградени 35кв.м.. Ако те са стрували по 300 евро значи себестойността е 10000 евро, а ти го продават за 15000, т.е. с 50% печалба.
Специално за тази сграда някой даде инфо в "пасивна къща", че токъв тип фасада е 230лв. на кв.м. без ДДС. Ако приемем, че фасадата към РЗП е 0,7 (имах конкретен случай дето беше такова отношението) се получава, че себестойността на кв.м. е с 70евро на кв.м. по-скъпа от стандартната фасада със стиропор. ТА себестойността на кв.м. е нещо много относително, сега като се замисля и 600 евро може да им е излязло строителстовото - не знам с какви материали са строилиsmiling smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:32:50
Естетсвено, че ми трябват - идеалните части на гаражната клетка са подходът към клетките, рампата, и т.н.

На теб трябват ли ти идеални части да маневрираш, за да се добереш до апартамента си :}

Казвам за трети път - на чертежа самата клетката беше 15 кв.м. - написано на чертежа отгоре! Съжалявам, че отдавна не се предлагат в тази сграда жилища, че да ти дам линк.....

Ако 4ovek има друго мнение за големината на гаражните клетки, вероятно той самият ги строи по 30 кв :} без идеалните части :}
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:32:56
Мисля, че беше 5м. минимум за дълбочина, ширина на вратата - 2,4, а ширината на гаража май 2,5м. (за това съвсем не съм сигурен - толкова е за парко място по книгите). Като проверя ще ти кажа. Но във всеки случай 3/5 е добър гараж. Даже 5 на 2,75 си е добре.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:35:48
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:37:16
Я чети по-внимателноsmiling smiley Казах, че по дебелите книги пише минимална необходима площ за един автомобил 25кв. Т.е. на един декар можеш да направиш паркинг за 40 коли и хората са си играли да го разчертаят как може да се събератsmiling smiley И то при парко места 5/2,5м. - 12,5кв.м. А при подземни гаражи на жилищна сграда отиват и над 40кв.м. - пълна разсипия на пространство.
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:43:09
Малко ми се вижда на ширина. Моята кола от огледало до огледало е 2 метра. За парко място 2.50 може и да е добре - имаш по 20 см от огледала + още по 25 см (от 2.50 - 2 поравно от двете страни) стават 45 см от вратата до линията на паркомястото + още толкова от съседа като вземеш и стават 90 см - спокойно отваряш вратата. Ама ако е гараж ще трябва да спираш плътно в едната страна.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:50:23
Да при 2,5 спираш плътно до стената. Но е възможно да спреш и да излезеш. По-точно да се провреш. Моят гараж е 3м. широк и съ натрупал от двете страни разни глупости та си мисля, че няма проблем и да е малко по тесничък. Иначе ако някой намери книга на Нойферт по нета - там ще има размери на всичко дето се сетиш. Общо взето архитектите го ползват доста. Нещо като неофициални норми са - като самите норми в голямата си част са преписани от неговите картинки и размериsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход