Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за цените или какво се случва в момента

Публикувано от Joan 
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 09:41:37
Нали Ultrix ти каза, че връзка между себестойност и продажна цена няма.
Общо взето теб себестойността не трябва да те интересува, освен ако не си решил да ставаш инвеститор.
И изпускаш, че има определна квадратура в "куци" обекти.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 09:44:10
Тинки, ти ако произведеш продукт, който можеш да продадеш със 120% печалба, ще го продадеш ли с 50% само защото така трябва? sad smiley
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 09:55:50
Просто както казах се опитвам да разбера кой прибира парите в крайна сметка, защото 4ovek по едно време твърдеше че печалбата в строителството не е 100%
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 09:59:16
Явно е различна. Пък може и да няма печалба всеки път. Днес мернах някъде, че австралийската фирма, която строи новия Уембли в Лондон, ще реализира загуба от около 180 милиона долара. Може и да не са долари - все е тая, даже още по-лошо. Че и нямало да фалират на всичко отгоре.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 10:24:23
Ами Тинки не е. Поне в момента. Защото не можеш да продаваш на 1000 евро (всъщност можеш ама трябва да търсиш много) при положение, че си го построил за 300. Пак ти давам примера със сградата на Драган Цанков. Според мен там себестойността е поне 500 евро на кв.м. без стойността на земята. А продаваха на 900 евро на кв.м. Т.е. дакажем , че с а реализирали 50% печалба от уникален продукт (защото все пак се отличава сградата), който си е рисков.
Ето дето Кико представи този Силвър Сити - и там няма да е 300 евро строителството.
Та идеята ми е била, че реализирането на 100% печалба е случайно и времено явление.
И престани да бъраш понятията - инвеститорът е този , който продава. Строителят е този дето изпълнява поръчката да построи.
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 10:27:43
Просто в повечето случай зад тях стои един и същ човек, та затова ги бъркам
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 10:29:31
4ovek, само за сградата на Драган Цанков - продаваха на 1000 е/кв.м/, доклкото помня - за двустайни 80 кв искаха 80 к евро - без мазета. И отделно по 1000 е/кв. за гаражна клетка в подземието - 15 кв - 15 к евро.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 10:35:32
Та исках да ти кажа - печалбата е в инвеститора, а не в строителя, дори и да е един и също човек. Печели се не от това, че е изпълнен определен обем работа, а защото е инвестирано и продадено.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 10:38:08
Гаражната клетка не е 15кв. Минималното място за да маневрира и паркира една кола е 25кв., при добри условия, освен това имаш и рампи, подходи, та някъде към 30-35кв.м. отиват. Значи са ги продавали по 500 евро на кв.м.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
24-02-2006 - 11:00:07
Ами аз не знам колко е smiling smiley

В конкр. случай имаше чертеж на подземието (сканиран в интернет сайта на някаква агенция, не помня коя) и там бяха разграфени гаражните клетки - на всяка от тях пишеше 15 кв.м. - и цена 15 к евро.

Те и двустайните бяха 80 кв с идеалните части - даже не знам как ги докарваха до толкова без мазета. Имаше всекидневна с бокс около 30 кв заедно и спалня 12 кв някъде - тесни и дълги помещения, с прозорец на късата страна, тип "коридир". Северно изложение..... Цена 80 к евро....

А ако ми сметнеш и частта от тротоара пред блока в квадратурата, и част от улицата (и там маневрира колата, нали така smiling smiley може и по 200 евро на квадрат да излязат :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход