Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Останаха ли живи брокери?

Публикувано от HarryPotter 
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 21:39:09
Quote
Продавач
Значи г-н Радев на всякъде проблема си ти не са ти брокерите...smiling smiley

1. Каквото и да напишат в договора ти трябва да го прочетеш преди да го подпишеш, защото хората могат и печатна грешка да напишат без да искат за това се чете МИНИМУМ веднъж преди да се подпише. Ти не си го прочел, което си е лично твоя вина, а не на брокера ти ако изобщо си имал договор с брокера си... Като цяло малко ти пообърлана историйката с тази сделка, но не ми се задълбава.

2. За втория "случай" практиката наистина е такава и ако чужденецът собственик се откаже от сделката е от ясно по ясно, че капарото ще ти се върне естествено не в двоен размер. Защото ако ти подведеш чужденеца, че си сериозен купувач и той си купи самолетни билети и си резервира хотел и дойде, а ти през това време се откажеш го набутваш с едни прилични разходи. За да не се случват отмятаници се оставя капаро за да покажеш, че си сериозен. А агенцията дори и да няма пълномощно може договора така да се оформи, че да няма риск за теб. Съвсем друга тема е коя е агенцията и колко наистина им е капитала и дали изобщо държат на имиджа си. Защото обикновенно агенцията, ако е сериозна, а не от типа уан мен шоу без офис, сайт и дори лого не би си позволила при отказ от страна на чужденеца да рискува да не спази договора и да не ти върне парите, защото всеки агент е търговец и за да привлича клиенти трябва да създава име и репутация докато ти като частно лице, което ще направи не повече от 5-10-20 сделки с имоти през целия си живот няма от какво да се притесняваш и можеш да се отмяташ от думата си колкото си искаш, защото не ти е това бизнеса и можеш да си позволиш своеволия smiling smiley За това се оставя капаро и няма друг начин да накараш чужденецът да долети от еди къде си на честна българска дума и като се видите и да му кажеш да ама искам още 5000 евро намаление или си хващай самолета на обратно smiling smiley))

първо да и кажа аз проблеми нямам. няма брокер няма проблем.

Иначе по първа точка си прав . кьорав карти не играе , иначе договор имах и си платих надлежно комисиона.

По втора точка не си прав. то като дам капаро на брокера кво му гарантира на англичанина че нема да се разкара залудо. той англичанина ако иска да продаде лесно просто трябва да си намери пълномощник в България и нема хич да се разкара. а на мене какво ми гарантира че въобще има англичанин, а не некъв брокер да ми размята некакво ксерокопие на некъв нот.акт и да си зема по 1000 еуро от секи балък.а аз бях много сериозен даже капарото от 10% го носех в мен и поисках предварителен договор веднага. по сериозен от това нема накъде. да де ама нямаше кой да подпише от страна на продавача, каква е практиката на брокерите слабо ме интересува. аз си имам моя практика и след като си противоречат двете практики сделка няма да има и толкоз.въпроса е приключен. имоти бол,ако не купя тоя друг ще е



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-08-21 21:52 от nradev.
Re: Останаха ли живи брокери?
21-08-2016 - 23:22:30
avatar
Точно така всеки сам преценява за себе си и имота го е купил вероятно някой друг с различни от твоите практитки winking smiley Сигурността се преценява по много начини както казах зависи кой е посредника, къде му е офиса, под наем ли му е офиса, какъв е капитала на фирмата му, само една фирма ли има от колко време е на пазара и т.н. а от там произлизат много други неща пряко свързани със сигурността особено що се касае за суми от порядъка на 1000-2000 евро. Аз да речем не бих си рискувал репутацията заради някакви 1000 евро и ако има някакви мишоци на пазара на имоти, на които бизнеса им струва толкова или по-малко то аз не ги познавам такива. Всъщност аз не бих си рискувал бизнеса да подведа, завлека или по какъвто и да е друг начин никой клиент срещу каквато и да е било сума, защото планирам да работя това и в следващите години. И ако изобщо има сума срещу, която бих се замислил то тя ще бъде доста повече от 1000 евро... с няколко нули отзад и то само ако съм неизлечимо болен не дай си боже smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
22-08-2016 - 15:16:56
продавач, четох, четох и реших да те питам
на каква цена за квадрат мога да купя едностаен / ателие, нова тухла в младост 1, 1а, 3?
Re: Останаха ли живи брокери?
22-08-2016 - 15:29:27
около 1000 еуро на шпакловка и замазка
Re: Останаха ли живи брокери?
22-08-2016 - 16:57:57
радев, благодаря. но ако продавача каже друга цена...на кой трябва да вярвам?!
не вярвам да подкрепи твоята цена, защото той има повече опит и гореща връзка с пазара, ти не се сърди.
Re: Останаха ли живи брокери?
22-08-2016 - 17:26:51
avatar
Quote
ratten
продавач, четох, четох и реших да те питам
на каква цена за квадрат мога да купя едностаен / ателие, нова тухла в младост 1, 1а, 3?

Цената зависи от няколко неща:

1. Интересуваш ли се от покупка на партерни етажи, етажи над магазини/офиси или над гаражи, последни етажи, последни етажи със скосявания?
2. Интересуваш ли се от покупка на такъв имот без балкон?
3. Да има ли акт 16?
4. Ако е на 2-ри жилищен етаж или по-висок да има ли асаньор?
5. За инвестиция е предполагам не за лично ползване?
6. Какъв е бюджета?

Защото ако на първите два въпроса ми отговориш с НЕ, а на следващите три с ДА то тогава цената е над 1000 евро на кв.м., но не цената на кв.м. в този случай е важна, а дали изобщо има смисъл подобна инвестиция. Също така ако бюджета е под 50 000 евро незнам също дали изобщо нещо може да се намери в тези точно райони. По-принцип работя с купувачи чийто бюджет е над 50 000 евро, защото в по-ниския ценови диапазон ужаса е пълен еле пък в младостите ако искаш да купиш тухла и бюджета ти е малък положението не е никак розово и на практика няма никакво предлагане.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
22-08-2016 - 21:42:55
1. без партер, може първи над гараж, магазин, последен също може, малко скосяване не е проблем.
2. може без балкон
3.може да е преди акт 16, но да е сигурно, че ще се довърши
4.мисля, всички имат асансьори, но - да да има.
5. не съм сигурен това как би се отразило на цената
6.)) няма да кажа, разбира се
ако е над 50к евро....как би се върнала тая инвестиция?
Re: Останаха ли живи брокери?
23-08-2016 - 17:31:43
тоя или тия, защото може да са клъвнали повече,може да е купил ама може и да се е разделил с 1000 еуро.второто е по вероятно. то тука е малко тото .или печелим 3-4К от по-ниската цена или горим 1К
Re: Останаха ли живи брокери?
23-08-2016 - 22:38:55
avatar
Quote
ratten
1. без партер, може първи над гараж, магазин, последен също може, малко скосяване не е проблем.
2. може без балкон
3.може да е преди акт 16, но да е сигурно, че ще се довърши
4.мисля, всички имат асансьори, но - да да има.
5. не съм сигурен това как би се отразило на цената
6.)) няма да кажа, разбира се
ако е над 50к евро....как би се върнала тая инвестиция?

Е щом си склонен на компромиси може да се уредиш с нещо около 1000-та евро за кв.м. бюджета и да си го напишеш какво от това нали форума е анонимен питането ми за бюджета беше с идеята ако имаш 30000 евро и това ти е бюджета за покупка, ремонт, нотариус, комисионни, че просто трябва да обмислиш инвестицията в ново строителство, а след това и за района, който си избрал.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Останаха ли живи брокери?
23-08-2016 - 23:49:09
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход