Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти

Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Останаха ли живи брокери?

Публикувано от HarryPotter 
Re: Останаха ли живи брокери?
19-08-2016 - 18:29:15
ако е средно интелигентен
-----------------------
Ама нрадев, ти не си даже средно неинтелитентен !!! А това, че брокерите написали ,че сделката ще се състои в събота може и да е вярно, а ти като си толкова умен и интелигентен защо го подписа ?
19-08-2016 - 19:45:53
ами очаквах за 1600 еуро комисион., да си свършат работата качествено.моя е грешката че съм се доверил. аз гледах разни по-важни клаузи в договора и това съм го пропуснал. ама отде да ми дойде на ум че чак толкоз несериозно са подходили
19-08-2016 - 21:44:39
nradev
nradev
Продавач
nradev

в договора не се пише крем срок а каквото се договорим.нали затова е договор
ами писали в договора че сделката ще се иповяда в събота.

И каква точно пречка е изникнала за да не може да се изповяда сделката предния ден в петък!? И освен това "писали в договора" какво имаш предвид, защото договора се пише, но за да има някаква сила би трябвало след това да бъде прочетен и подписан от страните, които носят отговорност и поемат ангажименти със същия този договор. Освен това в договорите се пише краен срок и много рядко се стига да се чака точно последната дата записана в предварителния договор, но ти г-н Радев от къде да ги знаеш тези неща като нямаш опит в тази сфера...

в договора се пише не краен срок а каквото се договорим. а иначе опит имам като купувач и продавач доста голям. горе долу колкото ти като брокер. за последните 13 години средно 1 сделка на година. то и средния брокер толкоз има

Радев, Радееееев не казвай на никой :))))) В договора няма краен срок така ли? :))) Значи аз до 30-тата си сделка като посредник само си мислех, че съм с опит, а ти нямаш и толкова, а не искам да поставям под съмнение, че имаш и 10 лични сделки, но дори и 20 да имаш този ти опит е много далеч от това да си мислиш, че си в час.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
19-08-2016 - 21:48:53
nradev
Брокерите са никому ненужни посредници и както каза колегата са на изчезване.откакто ме прецакаха 2 пъти вече работя без брокер.а тия вицове дато само брокерите знаели пазара, ги разправяй на "шараните" дет са ти клиенти. всеки човек с малко опит и ако е средно интелигентен може да се ориентира в пазара.на днешно време информация в нета бол. а ако е без опит може да се консултира с адвокат . на мене адвоката ми взема 100-200 лева а не 3% като брокера, което прави поне 2000 лева. освен това адвокат ползвам само по много сложни сделки.досега съм ползвал 3 пъти

Точно от този ганьовски манталитет си патят много хора ама няма как всички разбират от политика, футбол, ремонти, имоти, коли за това имаше "инвеститори" във влогове в КТБ и т.н. защото "всеки средно интелигентен може" ей за това сме нацията на дървените философи. В нета цените са само за ориентир и такива шарани като теб, които нямат брокер като отидат на оглед без брокер и като подпишат едно протоколче за оглед и хоп както си нямат брокер и вече дължат 3% и хем не спестяват хем ползват кофти непотърсена услуга, но няма как нали ги разбираме нещата :)

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
19-08-2016 - 21:50:38
nradev
ами очаквах за 1600 еуро комисион., да си свършат работата качествено.моя е грешката че съм се доверил. аз гледах разни по-важни клаузи в договора и това съм го пропуснал. ама отде да ми дойде на ум че чак толкоз несериозно са подходили

И пак ми заобиколи въпроса "г-н по една сделка всяка година" защо аджеба чакахте крайния срок и защо ако си се усетил на време не си подписал анекс да смениш тази дата? Ще ти кажа, защото си измисляш ;)

19-08-2016 - 23:28:18
Един мой клиент, който като теб е "средно интелигентен" и гледа цените на предлагането в интернет на сравнително идентични на неговия имот и не иска да сваля цената си от тези нива и съответно имота не може да се продаде дори и огледи няма. А аз в същото време продадох няколко други апартамента чийто собственици приемаха съветите ми коя оферта да приемат. И какво става сега г-н Радев предлагат се в Левски Г няколко тристайни панелни апартамента, но нито един от тях не се продава...как определяме цената на която можем да очакваме реална сделка? Няма смисъл да ми отговаряш знам, че не знаеш :)

19-08-2016 - 23:39:22
ами за да се подпише анекс са необходими 2 подписа все пак.то другата страна за какво да подписва нещо което е в нейна вреда
19-08-2016 - 23:42:27
nradev
ами за да се подпише анекс са необходими 2 подписа все пак.то другата страна за какво да подписва нещо което е в нейна вреда

И пак не стана ясно аджеба:

1.Защо трябва да чакаш последния ден за да отидеш на нотариус?
2.Не съм виждал хора, които биха имали проблем да си удължат срока на договора с няколко дни...

Както и да е издиша ти версията по-добре опитай нещо по-оригинално да измислиш :)

19-08-2016 - 23:43:22
какво значи според теб краен срок. договора нямаше начален или краен срок а точно дата и името на нотариуса при който ще се изповядва. това че ти ги пишеш типови договори едни и същи не значи че всички договори са такива. крайния срок в случая е 17,00 часа на уговорената дата
19-08-2016 - 23:46:37
Ганьовци сте вие брокерите дат само вие всичко знаете . особено ми е смешно кат започнете да се правите на юридически грамотни
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход