Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016

Публикувано от paul 
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
17-10-2016 - 15:05:12
avatar
Това са няколко бисера от гишета в банки.

– Госпожо, сметката ви не е в нашата банка, няма как да изтеглите. Няма значение, бе, на мене тука ми е удобно да идвам!
– На вратата пише, че работите само понеделник и петък (понеделник – петък).
– Може ли да ми върнете металически пари?
– Извинете, с хора работите ли?
– Миналия път бяхте с друга прическа, или по-скоро не бяхте вие.
– EГН-то ми е 0889…, не, 0898…, абе 8301…
– Аз имам две вносни бележки и искам да ми кажете на коя ѝ изтича падежа днес.
– Внасям си точно на обречените дати.
– Щяха оня ден да ми го вкарват, ама не стана. Ама аз ще им се обадя да ги питам кога ще ми ги вкарат най-после. (Изказване по повод болничен)
– Снахата имала тука некви остатъци. Искам да й ги взема.
– Ако дойдеш у нас, ще ти покажа колко много евро имам.
– Какъв е редът да се откажа от вас?
– Синът ми работи в чужбината и иска тука да си внася върху него си.
– Ще внасям на един ибан.
– Дай да изтеглим един заем, че да са спукаме от ядене и пиене, бе.
– Щях да ходя да търся къде да си сменя еврата, но сега се усетих, че се намирам в банка
– Обяснете тия неща на жена ми, защото аз съм по принцип доста неадекватен.
– Искам да говоря с човека, не с колежките ви. Ще отида да питам човека. (Човека = колегата)
– Моята заплата точно си я превеждат по кредитната карта, убеден съм.
– Добър ден, искам да ми преснимате акта за раждане.
– Аз искам просто да си внеса парите в банката, не е нужно да ми откривате сметка.
– Искам да изтегля овърдрафт, няма да си откривам сметка.
– На ченгела ви ли да се подпиша?
– Централната банка за колко време я информирате, че съм си внесла парите, те не знаят и някой път ми се обаждат.
– Може ли да внеса 52 лева или приемате само кръгли суми?
– Като някой престъпник ще ходя сега с тия пачки дето ми ги дадохте.
– Би ли ми дала личния си телефон да ти се обаждам по служебни въпроси в работно време?
– Не си знам онези неща отпред.
– Чертая си схема на копчетата на банкомата ви, за да си ги разгледам вкъщи и да дойда подготвен следващия път.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-10-17 15:08 от TZARS.
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
18-10-2016 - 08:58:21
Просълзих се
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
18-10-2016 - 15:54:26
Близо половината от чуждите инвестиции в имоти в България идват от Швейцария. Те са 22.7 млн. евро.

За първите осем месеца на годината нетните постъпления от чужди инвестиции в имоти са 51,9 млн. евро, при 40,9 млн. евро за същия период на 2015 г., обявиха от БНБ.

По страни, най-голям дял от инвестициите в имоти идват от Швейцария (22,7 млн. евро, 43,8% от общия им размер) и Норвегия (6,1 млн. евро, 11,8%), а Русия е чак на трето място с 5,6 млн. евро, или 10,7%.

Преките чужди инвестиции в страната за периода януари–август са 988,5 млн. евро (2,2% от БВП). Те са по-ниски с 493,6 млн. евро, или с 33,3% от същия период на миналата година.

Само за август инвеститорите са изнесли от страната 3,7 млн. евро, при ръст на чуждите вложения с 323,9 млн. евро за август 2015 г.

Привлеченият в страната дялов капитал (преведени/изтеглени вноски в/от капитала на български дружества, както и плащанията по сделки с имоти) възлиза на 221,9 млн. евро за осем месеца. Това е намаление с 806,2 млн. евро на годишна база.

Реинвестираната печалба от чуждестранни компании в български фирми е 376,4 млн. евро, при 556,4 млн. евро за същия период на 2015 г. Нетните задължения на български фирми към чуждестранни компании нарастват с 390,1 млн. евро, при намаление със 102,5 млн. евро за първите осем месеца на 2015 г.

Най-големите нетни преки инвестиции до август са от Холандия (179,6 млн. евро, 18,2% от общия им размер), Люксембург (145,9 млн. евро, 14,8%) и Великобритания (126,7 млн. евро, 12,8%).


PS: Един бръснар казал на клиента си,че ще му покаже най глупавото дете на света. Извикал детето и му казал да си избере банкнота от един долар или 25 цента. Детето взело центовете. Клиентът го видял по късно и го попитал - защо е взело 25 цента,а не единият долар. Детето отговорило,че с бръснаря играят този номер всяка седмица. Само веднъж ако вземе долара,играта свършва.*bow*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-10-18 16:27 от paul.
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
22-10-2016 - 07:38:16
Продажбите на жилища в София:
1)
- през третото тримесечие на 2007г. бяха 10,792
2)
- през третото тримесечие на 2016г. бяха 6,073
Тоест за 9 години има СПАД ОТ НАД 43.7%.


За сравнение депозитите на стойност над 50 ХИЛЯДИ лв. на домакинствата в Банковата Система на България:
1)
- в края на второто тримесечие на 2007г. бяха с обща стойност 4,038,726 хиляди лв. или ПО-МАЛКО ОТ 4.04 МИЛИАРДА лв.
2)
- в края на второто тримесечие на 2016г. бяха с обща стойност 16,577,589 хиляди лв. или НАД 16.5 МИЛИАРДА лв.
Тоест за 9 години има спад на продажбите на жилища в София с НАД 43.7% въпреки, че общата стойност на депозитите на домакинствата с НАД 50 ХИЛЯДИ лв. се увеличи за същия интервал от време с НАД 310% или с НАД 12.5 МИЛИАРДА лв.


Честито!


[www.bnb.bg]
[www.registryagency.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-10-22 07:39 от Inform.
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
25-10-2016 - 20:47:43
Чудесна новина за жилищния пазар в България от НОИ:
1)
- в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
2)
- през октомври 2016г. пенсионерите в България бяха 2,180,885 души
Тоест за щастие за над 26 години има спад от едва 28,134 души на броя на пенсионерите в България или ПО-МАЛКО ОТ 1.28%.


Честито!


[www.noi.bg]
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
30-10-2016 - 08:26:42
В САЩ приходите от данък сгради:
- през 2015г. бяха 516,936 милиона долара или НАД 516.9 МИЛИАРДА долара (тоест 2.87% от БВП)


В България приходите от данък сгради:
- през 2015г. бяха 278.4 милиона лв. или 0.31% от БВП


Между другото в случай, че и в България през 2015г. беше същия дял на приходите от данък сгради като в САЩ през 2015г. тогава приходите от данък сгради в България трябваше да бъдат над 2.5 МИЛИАРДА лв. - тоест над 2.2 МИЛИАРДА лв. щяха да бъдат прахосани за бюджетниците.


Честито!


[www.census.gov]
[www.bea.gov]
[www.minfin.bg]
[www.nsi.bg]
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
31-10-2016 - 15:16:00
Светът се променя доста по-бързо, отколкото очакват повечето хора. Пазарът на труда става все по-конкурентен, не само в България, но и в световен мащаб.
Роботите идват и буквално взимат работата на хората. Според изследване на Университета на Оксфорд през следващите две десетилетия близо половината от работните места в САЩ и 35% от тези във Великобритания могат да бъдат заети от роботи. В риск са 77% от позициите в Китай и средно 57% от тези в страните-членки на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие. Промяната ще засегне на практика всички сектори на пазара на труда.
Най-голям риск да загубят работата си обаче има за нискоквалифицираните работници. Парадоксално, но повечето от тях не вярват това да се случи. Според проучване на Emolument 82% от хората със средно и основно образование не се притесняват от роботизацията, а само 18% смятат, че има риск за работата им.
До 2020 г. Световният икономически форум очаква заради роботите да бъдат закрити 7,1 милиона работни места по света, като повечето ще са точно позиции, заемани от нискоквалифицирани служители.
Отминава ерата на силните синдикати и движенията за правата на трудещите се. Предстои период на адаптиране на пазара на труда към новите закономерности.
На този фон младежката безработица се превръща във все по-голям проблем. Тя е огромна в цял свят. В България по данни на НСИ е 14,4%, но при условие, че близо 40% от работната сила се водят незаети, т.е. са извън пазара на труда, ситуацията е много по-тежка. За сравнение общата безработица в страната е 8,2%.
Заради роботизацията, много от хората родени през последните три десетилетия са изправени пред опасността никога да не си намерят сигурна, постоянна работа, сочи анализ на Световният икономически форум.
Според бившия финансов министър на САЩ, Лари Съмърс „тези, които не работят са се увеличили тройно през последните няколко десетилетия и тенденцията изглежда неумолимо се засилва.“


„Ако настоящите процеси продължат, може да се окаже, че поколението, което сега е на възраст около 25 години, ще бъде изложено на риска да остане без работа във всеки един момент“, смята той.
Роботизацията ще засегне най-силно секторите на услугите, транспорта, строителството и селското стопанство. Там където сега има най-много заети с ниска квалификация.
Самоуправляващите се автомобили, доставките на пакети и дори храна с дронове, роботизираните селскостопански и строителни машини, роботите действащи на рецепции, изцяло автоматизираните ресторанти, вече са реалност.
Автоматизацията не само отнема, но също така и създава работни места. Прогнозата на Световният икономически форум е тя да даде 2,1 милиона нови позиции в глобален мащаб през следващите 4 години. Те обаче ще са много по-малко от загубените заради роботите и ще са във високоспециализирани сектори като ИТ, инженерство и архитектура.
Така все повече хора ще живеят в несигурност, няма да бъдат облагодетелствани от подобряването на стандарта на живот, неравенството ще расте, а с него и многобройните социални и икономически проблеми, които поражда.
*book*PS: Роботите дали ще теглят кредити за жилища след 1-2 години?
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
02-11-2016 - 15:21:42
Най-много строят в Пловдив, София и Варна

През третото тримесечие на 2016 г. местните администрации са издали разрешителни за строеж на 1 183 жилищни сгради с 4 937 жилища.
В тях се включват и 634 892 кв. м разгъната застроена площ (РЗП), на 51 административни сгради/офиси с 94 783 кв. м РЗП и на 1 170 други сгради със 710 324 кв. м РЗП.

Спрямо предходното тримесечие издадените разрешителни за строеж на жилищни сгради намаляват с 2.7%, докато броят на жилищата в тях се увеличава с 11.2%, а общата им застроена площ - с 5.0%, съобщиха от НСИ.

Броят на разрешителните за строеж, издадени на административни сгради, бележи нарастване с 37.8%, а тяхната РЗП - с 315.8%. Разрешителните за строеж, издадени на други сгради, се увеличават с 2.2%, а общата им застроена площ е повече с 40.7%.

В сравнение с третото тримесечие на 2015 г. издадените разрешителни за строеж на нови жилищни сгради се увеличават с 2.5%, броят на жилищата в тях - с 5.7%, но разгънатата им застроена площ намалява с 2.9%.

Нарастване се наблюдава и на броя на разрешителните за строеж - с 27.5%, издадени на административни сгради, и на други видове сгради - с 6.7%, като и тяхната РЗП също се увеличава съответно с 81.6 и 41.7%.

Най-голям брой разрешителни за строеж на нови жилищни сгради са издадени в областите София (столица) - 170, Пловдив - 170, Варна - 109, София - 107, и Бургас - 104. Най-много жилища предстои да бъдат започнати в областите София (столица) - 1 913, Пловдив - 714, Бургас - 509, Варна - 503, и Русе – 221.

През третото тримесечие на 2016 г. е започнал строежът на 830 жилищни сгради с 3 144 жилища в тях и с 395 609 кв. м обща застроена площ, на 32 административни сгради/офиси с 20 959 кв. м РЗП и на 585 други сгради с 360 486 кв. м РЗП.

Спрямо предходното тримесечие започнатите жилищни сгради намаляват с 0.7%, общата им застроена площ - с 5.6%, докато броят на жилищата в тях са повече с 6.2%.

Започнатите административни сгради се увеличават с 39.1%, но разгънатата им застроена площ намалява със 72.8%. Броят на започнатите други сгради нараства с 2.1%, а разгънатата им застроена площ - с 25.1%. В сравнение с третото тримесечие на 2015 г. започнатите нови жилищни сгради се увеличават с 12.0%, жилищата в тях - с 4.6%, но разгънатата им застроена площ е по-малко с 11.4%. Започнатите административни сгради нарастват с 28.0%, докато тяхната РЗП намалява с 59.2%.

Броят на започнатите други видове сгради също нараства с 28.0%, а разгънатата им обща застроена площ е повече с 47.4%.

Строителство на най-голям брой нови сгради е започнало в областите: Пловдив - 111 жилищни и 64 други сгради; София (столица) - 115 жилищни, 9 административни и 31 други сгради; Варна - 112 жилищни, 6 административни и 18 други сгради; Стара Загора - 56 жилищни и 53 други сгради; София - 61 жилищни сгради и 40 други сгради.
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
03-11-2016 - 08:41:22
Бирниците търсят 58 млн. лв. от закъсалите собственици!
Частни съдебни изпълнители са пуснали на търг 41 хотела в цялата страна заради неплатени дългове, показва проверка на “Труд” в регистъра с публичните продажби на недвижими имоти към Камарата на ЧСИ.
Бирниците се надяват да съберат от закъсалите собственици общо 58 млн. лева.
Общо 28 са хотелите, за които началната цена е над 250 000 лв. Двата най-скъпи са “Бест Уестърн Премиер Тракия Хотел”, който се продава за 19,9 млн. лв., и “Интерхотел Велико Търново” – за 14,1 млн. лв.
Великотърновският хотел е с ипотека за 10 млн. евро към фалиралата КТБ. Това е поредният опит сградата да бъде продадена, като сега цената е с около 3 млн. лева по-ниска.
Софийският “Бест Уестърн Премиер Тракия Хотел” има няколко договорни ипотеки и дължи на УниКредит Булбанк 3 млн. лева.
През миналата година частните бирници са завели общо 180 000 дела срещу длъжници, като едва половината от тях са приключени.
Частните съдебни изпълнители събират средно по около 1 млрд. лева годишно от неизрядни платци, като се очаква и през 2016-а общата сума да е в тази граница.
Re: ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: 2016
03-11-2016 - 20:46:26
Домакинствата дължаха жилищни кредити на банковата система в България:
1)
- в края на 2003г. сумата беше 408,313 хиляди лв.
2)
- в края на 2009г. сумата беше 8,953,588 хиляди лв.
Тоест тогава за 6 години имаше УВЕЛИЧЕНИЕ с над 8.54 МИЛИАРДА лв.


За сравнение домакинствата дължаха жилищни кредити на банковата система в България:
1)
- в края на 2009г. сумата беше 8,953,588 хиляди лв.
2)
- в края на септември 2016г. сумата беше 8,742,562 хиляди лв.
Тоест за повече от 6 години има СПАД от над 211 МИЛИОНА лв.


Честито!


[bnb.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход