Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам

Публикувано от Продавач 
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
08-01-2015 - 15:13:16
Преди малко колегите около мен пак обсъждаха имоти.
Казват, че на един се е качила цената с 10 000 (10%) спрямо декември, ама според тях това е брокерси трик.

Интересът определено се покачва, дали ще се стигне до покачване на покупките като бройка и на цените е отделна тема.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
08-01-2015 - 16:31:10
Аз от регистрираните не се плаша, ама вие какво ще правите с нерегистрираните?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
08-01-2015 - 17:27:19
.преди няколко дена Германия върна 7500 бежанци в българия на база на дублинското споразумение.има го в новините не си измислям провери
--------------
Освен, че си неграмотник, ти нито виждаш, нито чуваш явно, я си провери информацията и пробвай пак.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
08-01-2015 - 17:32:04
Понеже благодарение на няколкото "разбирачи" тук отново обърнаха темата, аз ще напиша нещо във връзка с темата. Продавам апартамент в кв. Изток, за 90000 е, за тотален ремонт, днес имах 4 огледа там, освен мен се извървиха безброй колеги, явно до два три дни ще замине. Да не говорим за апртамент в Дианабад, за който съм ги подредил за утре безброй огледи. Това са само част от личните ми оферти, надявам се Продавач да е прав.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
10-01-2015 - 18:05:40
avatar
Quote
portokal
ние в Германия имоти не продаваме защото хората са бедни а имотите грозни :]

Портокал ли си мандарина ли си пиши по темата или не пиши изобщо и без това бълваш само простотии.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
14-01-2015 - 08:30:33
avatar
Quote
брокер съм си
Понеже благодарение на няколкото "разбирачи" тук отново обърнаха темата, аз ще напиша нещо във връзка с темата. Продавам апартамент в кв. Изток, за 90000 е, за тотален ремонт, днес имах 4 огледа там, освен мен се извървиха безброй колеги, явно до два три дни ще замине. Да не говорим за апртамент в Дианабад, за който съм ги подредил за утре безброй огледи. Това са само част от личните ми оферти, надявам се Продавач да е прав.

При мен е същото положение никога през първата половина на януари не съм имал толкова много огледи.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
14-01-2015 - 09:12:22
avatar
Quote
Seira
Quote
Продавач
Последните четири сделки с купувачи от този сектор в нашата агенция бяха с хора със следните лични и семейни доходи:

10 000лв - семейство

10 000лв - ерген 36 годишен

8000лв - семейство

4200лв - младеж набор 87

Всички купиха с ипотечен кредит, а някои и с потребителски и с ипотечен.

Това брокитата са уникални лъжци. Аз работя в ИТ сектора от 23 години, 6 от които в чужбина. Заплата над 5000 лева вземат само 3% от заетите в сектора, а семейства с доход от заплати 10000 лева на месец има-няма 5000 в цяла България. 99% от тях имат собствени жилища вече и то по няколко. Не ми се вярва да тръгнат да купуват тепърва. Младежи 87-и набор и нагоре с месечен доход от заплата над 4000 лева са максимум 7-800 в цяла България. Не виждам как точно те ще повлияят на пазара на НИ.
Според статистиката в България има приблизително 13000 програмисти и средната заплата в сектора е 3500 лева. Трябва да си луд с такъв месечен доход да купиш жилище за 100к Евро.

Цитат от днешния брой на вестник Стандарт:"Всяка втора обява в сайтовете за работа е за позиции в ИТ индустрията. Гладът е за програмисти, оперативни служители, тестери, проджект мениджъри, поддръжка, специалисти в търговските отдели, човешките ресурси и администрацията. Средното възнаграждение в сектора вече е близо 4000 лв., което е 4 пъти над средната заплата за страната. Заетите в ИТ индустрията през м.г. достигнаха около 17 000 души, като средно ръстът им на година е около 10%."

[www.standartnews.com]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
14-01-2015 - 09:38:39
4000 може преди данъците.
Има 12.9% осигуровки на 2600 лева + 10% ДОД върху остатъка.
Остават ти 3300 чисто.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
14-01-2015 - 09:41:23
Остават ти 3300 чисто.
------------------
Достатъчно, за да плащаш 500-600 лв. кредит и с останалите да живееш нормално.
Re: Очертава се най-силната година за недвижимите имоти от шест години насам
14-01-2015 - 09:42:12
avatar
Quote
Щиpлиц
4000 може преди данъците.
Има 12.9% осигуровки на 2600 лева + 10% ДОД върху остатъка.
Остават ти 3300 чисто.

Така е това е средната заплата обаче. Аз познавам няколко човека, които си работят от вкъщи и изкарват доста повече чисто от 3300 и някои от тях ми бяха клиенти.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход