Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Ето моето мнение:

На 1во място данъка върху НИ. Повишение с около 200-300% ще е напълно реално като при това новата данъчна тежест ще се приближи до европейските нива. Това ще позволи да бъдат озеленени и поддържани междужилищните пространства, парковете, уличното осветление и озеленяване и тн.
На 2ро място данъкът върху превозните средства който в момента е най-нисък в Европа. мисля, че 100-150% е добро начало. Това ще позволи да бъдат реализирани голяма част от инфраструктурните проекти за пътната инфраструктура и подобряването на улиците в населените места.
На 3то място според мене са общинските данъци които към момента са почти никакви. Увеличение със 100% е съвсем в реда на нещата. Така общините ще могат да наберат средства които да им позволят реализиране на различни проекти, а също така и да привлекат повече средства по европейските програми.
За здравеопазването парите трябва да бъдат събрани от по-високи здравни осигуровки, които да бъдат събирани от всички на принципа на прогресивното облагане според доходите.

И най-важната мярка която трябва да бъде въведена е събираемостта на данъците. Укриването и неплащането навреме на данъци трябва да се наказва бързо и адекватно.

Който иска да допълва темата...
да де ама тоя данък влиза в общинския бюджет
HarryPotter, защо предлагаш такива драстични увеличения на данъци върху недвижими имоти и МПС-та?
Някакъв патос струи от написаното, ти нямаш ли недвижими имоти и МПС в Бг?

То е повече от ясно че данъците ще растат. Лошотията е че на общинско и държавно ниво се краде здраво и с парите от данъците ни се облагодетелстват "правилните" хора и фирми. Един от законите на Мърфи е: най-нецелесъобразно се разпределя голям бюджет.
TZARS, имам и недвижимости и МПС в БГ, но искам да са в нормална държава, а не като Бангладеш. Затова предпочитам да си плащам, по-високи данъци, но да живея чисти и подредени градове и села. Увеличенията които предлагам са напълно в реда на нещата. Само в БГ данъците върху НИ са такива смехотворни, само в БГ всеки може да си кара кола почти гратис, после да плаче, че пътищата и улиците били гробища.
Сигурен съм, че едни нови данъци върху НИ ще допринесат положението с инфраструктурата и пазара на имотите да се нормализира.

Имаше един Пер0 дето беше писал за най-новия влог в КТБ, къде се покри този вездесъщ рентиер, да го питам сега какви ли данъци върху НИ ще му стоварят за да бъдат плащани новите заеми които държавата ще тегли за да ни върнат гарантираните депозити. Та парите на вложителите ще бъдат изплатени, да му мислят рентиерите.
Quote
HarryPotter
TZARS, имам и недвижимости и МПС в БГ, но искам да са в нормална държава, а не като Бангладеш. Затова предпочитам да си плащам, по-високи данъци, но да живея чисти и подредени градове и села. Увеличенията които предлагам са напълно в реда на нещата. Само в БГ данъците върху НИ са такива смехотворни, само в БГ всеки може да си кара кола почти гратис, после да плаче, че пътищата и улиците били гробища.
Сигурен съм, че едни нови данъци върху НИ ще допринесат положението с инфраструктурата и пазара на имотите да се нормализира.

Имаше един Пер0 дето беше писал за най-новия влог в КТБ, къде се покри този вездесъщ рентиер, да го питам сега какви ли данъци върху НИ ще му стоварят за да бъдат плащани новите заеми които държавата ще тегли за да ни върнат гарантираните депозити. Та парите на вложителите ще бъдат изплатени, да му мислят рентиерите.

Например в София наличието на много пенсионери все още забавя нормализирането на данък сгради:
1)
- в края на 2013г. жилищата в столицата бяха 609,208
2)
- в края на септември 2014г. пенсионерите в столицата бяха 339,328 души докато средната им пенсия беше едва 369.51 лв. на месец


[www.noi.bg]
[www.nsi.bg]
Хубавото е, че имат много наследници, които да плащат новите данъци, чакайки наследството си. Комуто ползите, нему и тежеста.*smiley_ahh*
Всеки път успявате да ме изненадате, намирайки връзка между безкрайно далечни неща.
Държавата няма да даде на Фонда пари безвъзмездно. Ще ги гаге в заем, при това срещу лихва. Хайде сега познайте за сметка на кого ще се връща този заем, след като фондът се попълва приоритетно с вноски от банките. По-скоро е възможно да видим нови данъци върху лихвите и финансовите транзакции, отколкото върху имотите...ама де да знам сега... вие гледам тука повече ги разбирате нещата...
като ти чета глупостите се чудя да се смея ли да плача ли. ма то верно в БГ май матряла си е такъв. Я ни светни как от данък върху трансакции ще се изкарват пари, когато първо тразсакциите в петък за цяло БФБ бяха дневен оборот около 100К лева и второ, че само малка част от трансакциите минават през банките, вече има един куп платформи през които човек търгува с всякакви инструменти в цял свят. Как ще стане облагането през мужди финансови платформи да вземеш да ме светнеш, че аз съм малко в неведение. Стане ли нещо подобно банките ще видят кеш, ама друг път. То и в момента кеша се изтегля бавно извън БГ. Нали уж сложиха данък върху лихвата, е събраха ли кой знае колко пари оттам? Виж банките как мигновено реагираха и спестовните сметки се превърнаха в разплащателни с минимално салдо с 5% лихва примерно върху минималното салдо.

Quote
salvador
Всеки път успявате да ме изненадате, намирайки връзка между безкрайно далечни неща.
Държавата няма да даде на Фонда пари безвъзмездно. Ще ги гаге в заем, при това срещу лихва. Хайде сега познайте за сметка на кого ще се връща този заем, след като фондът се попълва приоритетно с вноски от банките. По-скоро е възможно да видим нови данъци върху лихвите и финансовите транзакции, отколкото върху имотите...ама де да знам сега... вие гледам тука повече ги разбирате нещата...
парите можеш да ги занесеш навсякъде а имотите никъде ! при положение че и за най предубедените идиоти е ясно че над българския народ се извършва Геноцид в които е впрегната цялата държавна машина- "полиция","здравеопазване","съдебна система","икономика",дори движението по "пътишата".за какъв пазар на имоти говорим в "страна" като българия която е с по висока смъртност и с повече емиграция от една сирия която е от 5г в война`?
Quote
portokal
парите можеш да ги занесеш навсякъде а имотите никъде ! при положение че и за най предубедените идиоти е ясно че над българския народ се извършва Геноцид в които е впрегната цялата държавна машина- "полиция","здравеопазване","съдебна система","икономика",дори движението по "пътишата".за какъв пазар на имоти говорим в "страна" като българия която е с по висока смъртност и с повече емиграция от една сирия която е от 5г в война`?

Че кой те спира бе пич, взима си твоите пари и си ги изнасяй. И не бери грижа за парите на другите !!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход