Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувачите на имоти в София през последните пет години 2009-2013 могат да препълнят два национални стадиона! Официални данни от агенция по вписванията - 103885

Публикувано от Продавач 
Quote
detonator
Много,продавачи много купувачи...Откъде тия мангизи ги вадят...Оказва се,че в София половината население взима заплати от по 2-3 хилки...
Реалноста обаче е друга.Има безработица,доходите са почти замръзнали,трябва да се работи все повече и повече.Парите са скъпи.
Между другото една банка(без реклама) дава 6.9% лихва по депозит.На 100 000лв. това са 7 бона годишно.7 бона/12 месеца=583лв. на месец.За тия около 600 лв на месец мога да живея царски под наем.Ето защо твърдението за сделките по стадионите ми звучи пресилено.Плюс това не се знае колко от тези сделки са реални-може да са между роднини,там далавери с лихвоточки и т.н..

Аз много добре знам колко далеч са повечето хора от реалността на пазара на имоти в София и за това част от темите ми имат образователен характер. Не си единствения на който не му се вярва и му звучи пресилено, но цифрите не си ги измислям аз... Да те светна обикновенно между роднини се прави дарение, защото излиза много евтино прехвърлянето ако не се лъжа при дарение между роднини по права линия не се дължи местен данък, а реално той за столицата е 2.5% и ако данъчната оценка на имота е 80000лв това са едни спестени 2000лв... Та ти ще минеш ли на продажба или ще предпочетеш да направиш дарение? Както всеки сам може да види, има си отделна графа за дарения в агенция по вписванията и там може да се види например, че даренията за третото тримесечие в София са точно 860 на фона на отделни други 4210 продажби за същия тримесечен период.

Е дами и господа колко от тези 4210 продажби са "фиктивни" или са между роднини след като има отделно от тази цифра цели 860 дарения!? Може би половината сделки в София стават между роднини или? Но ок да кажем, че освен тези 860 дарения роднините правят по между си още по толкова, хайде да закръглим на още 1000, което на мен ми се вижда пълен абсурд, но нали така ви се иска на вас да е...ок. Вадим от 4210 тези предполагаеми 1000 "фиктивни" сделки и остават само 3210 продажби за три месеца в София. Е дори и така да бъде стадионите празни ли ще са дами и господа невярващи на числата конспиратори? *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
detonator
Много,продавачи много купувачи...Откъде тия мангизи ги вадят...Оказва се,че в София половината население взима заплати от по 2-3 хилки...
Реалноста обаче е друга.Има безработица,доходите са почти замръзнали,трябва да се работи все повече и повече.Парите са скъпи.
Между другото една банка(без реклама) дава 6.9% лихва по депозит.На 100 000лв. това са 7 бона годишно.7 бона/12 месеца=583лв. на месец.За тия около 600 лв на месец мога да живея царски под наем.Ето защо твърдението за сделките по стадионите ми звучи пресилено.Плюс това не се знае колко от тези сделки са реални-може да са между роднини,там далавери с лихвоточки и т.н..

друга една ти дава 8,85% .На 100 000лв. това са 8850 годишно. Данък 885 лв и ти остават 7965. За месец е 7965/12=663.75 Лихвата ти излиза на четиримесечие - ако ти се наложи - примерно да участваш в някои търг на Бъзински или Димоларова за четиристаен - няма нужда да чакаш цяла година,Да не забравиш да предвидиш и 1,5% такса от предложената цена за ЧСИ-то smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-13 19:48 от Ke4o.
Quote
aircraftcarrier
Мое ли някой да ми посочи конкретна улица или каре улици от това дека му викат перфектна локация.Примерно квартал.......... улица ..........Блок.......
Я съм неграмотен и одим из столицата гледам гледам и не мое да открием дека е това чудо перфектната локация.А искам да купим и за да не се минем требе да знаем къде точно

Епа оно те тава дека му викат перфектна локация за нашево бг-стандарта моа да ти каем, че са улиците "Сан Стефано", "Шипка", "Марин Дринов", "Васил Априлов", "Оборище" , "Шейново", "Кра-кра", "Велико Търново" те тия са дека са около онова дето му окат докторскйо паметник. Апа има и много други в кварталите Яворов, Иван Вазов и Изток па също моем да кавем и на некой места из Лозенец. Ако сакаш да купиш без да се минеш те от там требе да минеш winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-13 19:58 от Продавач.
Според мен в момента е по добре парите да бъдат държани на склад.
Имота също се обезценява и амортизира наравно с инфлацията на парите.Плюс разходи за стълбище,чистачка,асансьор,ремонти,аварий,данък сгради,такса смет и т.н.На всеки пет години поне една хилядарка за освежаване на апартамента и ремонти,тук се пукне,там потече.Ако пък се дава под наем,след 5 години ще е за стабилен ремонт+ново обзавеждане.
Ако в момента човек купи жилище това ще е или обзаведен кимизарник или необзаведено на тухла или замазка и в двата случая трябват още едни 10-20 бона откоре минимум за да става за живеене.
Парите на борсата могат да се удвояват както с положителен така и с отрицателен знак.
Едни 100 000 лева дават много по добра доходност в банка отколкото вложени в имот.Наемите са ниски.Лихвите-доволни.Инфлацията в рамките на нормалното.Картинката в момента е такава.

П.П
Нито купувам,нито продавам,нито съм сривльо,не искам излишно да споря и да ви развалям алъш-вериша...Пожелавам ви успех за 2013 още един стадион да се напълни...
Quote
detonator
Според мен в момента е по добре парите да бъдат държани на склад.
Имота също се обезценява и амортизира наравно с инфлацията на парите.Плюс разходи за стълбище,чистачка,асансьор,ремонти,аварий,данък сгради,такса смет и т.н.На всеки пет години поне една хилядарка за освежаване на апартамента и ремонти,тук се пукне,там потече.Ако пък се дава под наем,след 5 години ще е за стабилен ремонт+ново обзавеждане.
Ако в момента човек купи жилище това ще е или обзаведен кимизарник или необзаведено на тухла или замазка и в двата случая трябват още едни 10-20 бона откоре минимум за да става за живеене.
Парите на борсата могат да се удвояват както с положителен така и с отрицателен знак.
Едни 100 000 лева дават много по добра доходност в банка отколкото вложени в имот.Наемите са ниски.Лихвите-доволни.Инфлацията в рамките на нормалното.Картинката в момента е такава.

П.П
Нито купувам,нито продавам,нито съм сривльо,не искам излишно да споря и да ви развалям алъш-вериша...Пожелавам ви успех за 2013 още един стадион да се напълни...

Между другото съм съгласен с теб особено що се касае до дилемата - покупка на панел в краен квартал или депозит. Ако дилемата е тази може би депозита би бил по-добрата алтернатива. Обаче има едно не малко НО, защото страхът от фалити на банки или обезценяване на парите винаги ще стои на дневен ред ама винаги. Наистина печалбата е по-чиста от депозит поне все още дори с 10% Дянков данък, но само мисълта, че може всичко, което имаш да изчезне за една нощ те кара да играеш на сигурно, а от имота по-сигурно... Ок и златото, но златото носи ли ти някакъв доход май не.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
detonator
Според мен в момента е по добре парите да бъдат държани на склад.
Имота също се обезценява и амортизира наравно с инфлацията на парите.Плюс разходи за стълбище,чистачка,асансьор,ремонти,аварий,данък сгради,такса смет и т.н.На всеки пет години поне една хилядарка за освежаване на апартамента и ремонти,тук се пукне,там потече.Ако пък се дава под наем,след 5 години ще е за стабилен ремонт+ново обзавеждане.
Ако в момента човек купи жилище това ще е или обзаведен кимизарник или необзаведено на тухла или замазка и в двата случая трябват още едни 10-20 бона откоре минимум за да става за живеене.
Парите на борсата могат да се удвояват както с положителен така и с отрицателен знак.
Едни 100 000 лева дават много по добра доходност в банка отколкото вложени в имот.Наемите са ниски.Лихвите-доволни.Инфлацията в рамките на нормалното.Картинката в момента е такава.

П.П
Нито купувам,нито продавам,нито съм сривльо,не искам излишно да споря и да ви развалям алъш-вериша...Пожелавам ви успех за 2013 още един стадион да се напълни...
Лошото е, че на стадиона няма да има Детонатор!:cry:
Брой продажби за София град прблизително 200000 за 6 години или всеки трети имот е продаван.Това ми се вижда малко нереално вероятно има нещо гнило в статистиката или я тълкувам грешно.Продавач помагай каква е истината.

Относно обезценяването на парите няма как да стане.Въпреки че се печатат пари те за сега само се дават за спасяване на банки и фирми.
Quote
morski
Брой продажби за София град прблизително 200000 за 6 години или всеки трети имот е продаван.Това ми се вижда малко нереално вероятно има нещо гнило в статистиката или я тълкувам грешно.Продавач помагай каква е истината.

Относно обезценяването на парите няма как да стане.Въпреки че се печатат пари те за сега само се дават за спасяване на банки и фирми.
Не се обезценяват парите ли????????????*xxx**xxx**xxx* Ххахахаххаххахаххахахааааххахахаххахахахаххахахаххахахахахаххахахахаххахахахахаххахахахаххахахаххахаххахаххахаххахахахахаххаххаххахахахаххахахаххахах:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}:}
Quote
morski
Брой продажби за София град прблизително 200000 за 6 години или всеки трети имот е продаван.Това ми се вижда малко нереално вероятно има нещо гнило в статистиката или я тълкувам грешно.Продавач помагай каква е истината.

Относно обезценяването на парите няма как да стане.Въпреки че се печатат пари те за сега само се дават за спасяване на банки и фирми.

Както казах на много хора им се вижда нереално, защото нямат пряк допир с пазара на имоти в столицата. Незнам дали знаеш, но преди кризата столицата нарастваше с по-около 40000-50000 души всяка година. Няма нищо гнило в статистиката с какво мислиш се изхранват над 1000 агенции в София? Не се изхранваме само с наеми и посредничество при отпускане на кредити smiling smiley

Относно обезценяването на парите...извинявай, но ти каза "няма как са стане" или аз не мога да чета добре? *xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Няма и да има...Не държа да съм с тълпата на стадиона.Не винаги там се взимат правилните решения.А бяха времена,спомняте ли си?Старото в Гео Милев вървеше на 1500 като топъл хляб...а сега сайта го дава средно 860...Кой продал,кой се прее..л.

А сега обратно в реалноста:

Висока безработица,уволняват,назначават,днес си там,утре те няма,заплата има/нема,бонуси-абсурд читавите хора емигрират,докато нацията стремглаво намалява и застарява...Хората определено биха се чувствали по добре с пари за черни дни в банката,отколкото с кредит или имот,чийто наем няма да им покрие дори тока и парното.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход