Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувачите на имоти в София през последните пет години 2009-2013 могат да препълнят два национални стадиона! Официални данни от агенция по вписванията - 103885

Публикувано от Продавач 
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 14:49:17
avatar
Quote
moskvi4
Quote
Продавач
Картинката с двата пълни стадиона за София е съвсем реална колкото и да не ви се вярва фактите са такива. А вие чакайте края на света :] Почти половината покупки в София стават без кредити с налични средства или иначе казано с пари в брой. *yes*

Ами не е реална и аз ти написах защо. Дори не съм споменавал фиктивните продажби, наследства, прехвърляне собственост на фирми и тнт.
Така че не са такива фактите.

Освен това, като гледам как спамиш тия дни, подозирам, че не си лицето, което преди пишеше зад ник-а "Продавач". Най-вероятно Инвестора са решили да развиват последната си придобивка и са дали акаунта на някой от платените си "Заслужили инвеститори".

Незнам на кои от глупостите ти да отговоря първо...да започнем с картинката smiling smiley Дори не си споменавал фиктивните продажби...? Ок ами я ги спомени извади някакви достоверни данни покажи ни да научим и ние нещо smiling smiley)) Наследството не е продажба, прехвърляне собственост на фирми...дай примери smiling smiley Фактите са точно такива, а дали някой си бил купил два имота в София през последните три години - да със сигурност има и такива, но колко са ти нямаш абсолютно никаква представа нали? Дали са 200 или 20!? Или пък може би са 15000 а?

Аз не "спамя" а пиша мнения обикновенно базирани на дългогодишния ми опит в недвижимите имоти и най-често коментирам факти както и в случая с двата стадиона. Акаунта си е мой и не е чужда собственост и така си е от повече от седем години. Пиша в този форум от преди да има регистрация за него и от преди Инвестор да купят голям дял от сайта имоти.нет.

Едно е да пишеш на база ЕЖК, а съвсем друго е да можеш да се обосновеш.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 16:07:06
Quote
Продавач
...дай примери smiling smiley Фактите са точно такива, а дали някой си бил купил два имота в София през последните три години - да със сигурност има и такива, но колко са ти нямаш абсолютно никаква представа нали? Дали са 200 или 20!? Или пък може би са 15000 а?
...

Ми дай примери ти, бе. Ти първи започна да пишеш глупости тука. Дали били 20 или 200. Ми ти кажи колко са, като много знаеш. Дай ти факти. Не ми говори за 20К и пълни стадиони.
И да ти имам дългогодишния стаж, като не знаеш, че понякога, когато има наследство между деца, примерно, много често фиктивно едното продава на другото. Типичен случай жена ми продаде половин апартамент на брат си, като не е взела нито лев от него. Ама какво да ти обяснявам - ти ги знаеш тия работи.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 16:31:13
avatar
Тя темата ми започва с линк към фактите за да не се налага да повтарям и обяснявам на всеки, който чел и недочел...

Брой продажби за София град:

2009г. 23 904 броя продажби

2010г. 21 787 броя продажби

2011г. 20 598 броя продажби

2012г. чакаме резултатите от последното тримесечие


Това са фактите - това са продажбите и те са точно толкова за София град. Да те светна за наследството - в повечето случаи не се правят фиктивни продажби, а направо наследения имот се продава, защото наследниците много рядко се разбрират кой на колко трябва да плати и оставят на края пазара да реши вместо тях и след това си делят получената сума от реалната продажба. Даренията не се броят в продажбите и за тях си има отделна графа. А тъй като ти оспорваш очеизвадните факти не виждам защо аз трябва да доказвам доказаното!? :] Аз не съм започнал да пиша глупости, а да онагледявам фактите и цифрите. Неприятно е, но е факт - обори ако имаш аргументи ЕЖК не е аргумент...БЕ...:]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 16:48:51
Quote
Продавач
Тя темата ми започва с линк към фактите за да не се налага да повтарям и обяснявам на всеки, който чел и недочел...

Брой продажби за София град:

2009г. 23 904 броя продажби

2010г. 21 787 броя продажби

2011г. 20 598 броя продажби

2012г. чакаме резултатите от последното тримесечие


Това са фактите - това са продажбите и те са точно толкова за София град. Да те светна за наследството - в повечето случаи не се правят фиктивни продажби, а направо наследения имот се продава, защото наследниците много рядко се разбрират кой на колко трябва да плати и оставят на края пазара да реши вместо тях и след това си делят получената сума от реалната продажба. Даренията не се броят в продажбите и за тях си има отделна графа. А тъй като ти оспорваш очеизвадните факти не виждам защо аз трябва да доказвам доказаното!? :] Аз не съм започнал да пиша глупости, а да онагледявам фактите и цифрите. Неприятно е, но е факт - обори ако имаш аргументи ЕЖК не е аргумент...БЕ...:]
Ти явно имаш проблем с осмисляне на информацията.
Аз не оспорвам общия брой на продажбите за да ми ги вреш във всеки пост. Аз оспорвам това, че зад всяка продажба стои различен човек. Хайде ти това докажи първо с факти, пък като успееш, тогава аз ще се напъвам да ти търся контра аргументи. Щото като се появиш и изтърсиш някоя простотия, трябва и да покажеш от къде ти е дошла.
Та: ДОКАЖИ, ЧЕ ЗАД ВСЯКА ПРОДАЖБА СТОИ ОТДЕЛНО ЛИЦЕ!

П.с. Пиша ти го с големи букви, та да не ми се измъкваш като мокра връв, че не си го видял.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Анонимен потребител
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 16:59:05
Надали има значение дали са един или два стадиона хората, които са купили имот в периода 2009 - 2012.
По-интересно според мен е в каква среда са купили тези имоти.

Според мен тези хора са "ловили риба в мътни води".

От една страна риска да купиш имот при падащ пазар си е бая голям. Утре може да се окаже, че цените са паднали и си яко на загуба.
От друга страна покупката на имот в такава среда си има и предимства:
1) Има избор - гледаш 20 имота, отсяваш недоразуменията, остават 2-3, от които да избираш какво да купиш
2) единствен купувач си и има нагласа за падане на цените - може да се пазариш за цената

При какви условия ще се развива пазара следващите години според мен:
1) Помните ли първото покачване на цените 2002 година? Реално какво се получи тогава - след "зануляването" на сметките 97 година, за 5 години се натрупа ресурс в банките. Макар и при високи лихви от порядъка на 12-13% за жилищни кредити, пазара се отпуши - просто българинът не обича да държи много пари в банка, предпочита в имот. Сега ако приемем се сме "занулили" 2007 и сме тръгнали да спестяваме идва време според мен тези пари да се обърнат в имоти - има над 100 000 депозита в интервала 40К-100К.
2) През последните години почти не се е строяло, един вид нищо читаво не е излязло на пазара. Сега въпросът е дали е останало нещо читаво или ловците в мътни води са изловили всичко, което става.

Положението от тук нататък според мен ще е "много маймуни на един клон".

Как това ще се отрази на пазара - недоразуменията надолу, това което става нагоре - ще се получи някаква сегментация на пазара.
Как ще се отрази това на купувачи и продавачи: ами ще има недоволни.
Купувачите ще се цакат едни други в стремежа си да обърнат събраните пари в имот, които си заслужава.
Продавачите на недоразумения ще си останат вечни продавачи, просто защото няма да проумеят, че техния имот не е уникален.

Кои са в по-добро положение бивши или настоящи купувачи с оглед на това, че все пак към днешна дата цените са паднали, но пък не е ясно как стои въпроса с избора?
Ами трудно е да се каже - аз не се наемам да го направя.

Във всеки случай купувачите с глава на раменете си и преди и сега сякак са в по-изгодна позиция от тези, усланящи се само на мнения прочетени тук и там.
Анонимен потребител
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 17:03:05
Е някой може да е отишъл на стадиона с жената и детето си smiling smiley
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 17:31:40
avatar
"Ти явно имаш проблем с осмисляне на информацията.
Аз не оспорвам общия брой на продажбите за да ми ги вреш във всеки пост. Аз оспорвам това, че зад всяка продажба стои различен човек. Хайде ти това докажи първо с факти, пък като успееш, тогава аз ще се напъвам да ти търся контра аргументи. Щото като се появиш и изтърсиш някоя простотия, трябва и да покажеш от къде ти е дошла.
Та: ДОКАЖИ, ЧЕ ЗАД ВСЯКА ПРОДАЖБА СТОИ ОТДЕЛНО ЛИЦЕ!

П.с. Пиша ти го с големи букви, та да не ми се измъкваш като мокра връв, че не си го видял."


Аз показвам "от къде ми е дошла", а това, че ти търсиш под вола теле не означава друго, а че топката е в твоя двор не е в моя. Аз да съм докажел видиш ли, че зад всяка продажба стоял различен човек ХАХАХАХАХАХАХА ееееееей няма угодия :} Та аз показах нещо - линк към агенция по вписванията, хайде сега ти покажи нещо в подкрепа на твоите....как да го кажа "съмнения"...за да стъпим на една плоскост.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 18:53:48
Аз оспорвам това, че зад всяка продажба стои различен човек.
--------------
Човека е показал откъде му е информацията, ти имаш ли друга информация и ако да - откъде е дошла ?
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 19:10:03
avatar
Quote
Тинки Уинки
Надали има значение дали са един или два стадиона хората, които са купили имот в периода 2009 - 2012.
По-интересно според мен е в каква среда са купили тези имоти.

Според мен тези хора са "ловили риба в мътни води".

От една страна риска да купиш имот при падащ пазар си е бая голям. Утре може да се окаже, че цените са паднали и си яко на загуба.
От друга страна покупката на имот в такава среда си има и предимства:
1) Има избор - гледаш 20 имота, отсяваш недоразуменията, остават 2-3, от които да избираш какво да купиш
2) единствен купувач си и има нагласа за падане на цените - може да се пазариш за цената

При какви условия ще се развива пазара следващите години според мен:
1) Помните ли първото покачване на цените 2002 година? Реално какво се получи тогава - след "зануляването" на сметките 97 година, за 5 години се натрупа ресурс в банките. Макар и при високи лихви от порядъка на 12-13% за жилищни кредити, пазара се отпуши - просто българинът не обича да държи много пари в банка, предпочита в имот. Сега ако приемем се сме "занулили" 2007 и сме тръгнали да спестяваме идва време според мен тези пари да се обърнат в имоти - има над 100 000 депозита в интервала 40К-100К.
2) През последните години почти не се е строяло, един вид нищо читаво не е излязло на пазара. Сега въпросът е дали е останало нещо читаво или ловците в мътни води са изловили всичко, което става.

Положението от тук нататък според мен ще е "много маймуни на един клон".

Как това ще се отрази на пазара - недоразуменията надолу, това което става нагоре - ще се получи някаква сегментация на пазара.
Как ще се отрази това на купувачи и продавачи: ами ще има недоволни.
Купувачите ще се цакат едни други в стремежа си да обърнат събраните пари в имот, които си заслужава.
Продавачите на недоразумения ще си останат вечни продавачи, просто защото няма да проумеят, че техния имот не е уникален.

Кои са в по-добро положение бивши или настоящи купувачи с оглед на това, че все пак към днешна дата цените са паднали, но пък не е ясно как стои въпроса с избора?
Ами трудно е да се каже - аз не се наемам да го направя.

Във всеки случай купувачите с глава на раменете си и преди и сега сякак са в по-изгодна позиция от тези, усланящи се само на мнения прочетени тук и там.

Тинки ти си запознат с пазара на имоти и имаш обективен поглед върху нещата. Напълно съм съгласен с теб. Нищо качествено не се е строило и то вече от няколко години насам, но това ще даде рзултат след поне още две години. Резултата ще бъде - много хора с бюджет 70-120000 евро ще търсят максимума за парите и няма да могат да го открият, защото те първа ще се строят интересни неща. Купувачите след 2-3 години ще искат вече задължителна гледка от прозорците си или най-малкото много по-голямо отстояние от съседния блок, ще искат зелени и охраняеми детски площадки, ще искат луксозни асансьори, ще искат изолация по 10+ сантиметра, дограми с троен стъклопакет с цвят различен от белия, ще искат 20 години гаранция за покривите си, ще искат задължително гараж, а не паркомясто, ще искат улици, транспорт, метро, ще искат околната среда да няма срутени и неугледни сгради в съседство и т.н.

Ножицата между качествените имоти и всички останали ще се разтваря тепърва. Това е клише, но ще се превърне в тенденция, защото ново строителство няма, а миграцията към големите градове едва ли ще спре скоро.

Но не от вчера има хора с пари в брой, които са задали на мен и на още много колеги мисията за търсене на качественото жилище с хубава локация, но всичко, което излиза на пазара си е с недостатъци, които човек с 80 000 евро не иска да свиква с тях. Или е на 5-етаж и няма асансьор или е на първи етаж, или има преход, или кофти изложение, или сградата е прекалено зле изглеждаща след 10-тата и година живот, или спалните са малки и т.н.

Едно вече ясно - големите отстъпки останаха в историята за 2009-та, 201о и 2011 година като дори през 2011-та година само купувачите си мислеха, че на всеки имот можеш да се пазариш с по няколко хиляди евро. 2012 година вече поизбистри нещата - големи отстъпки за малки жилища - йок освен ако не са били неразумно надценени от самото начало.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-10 19:15 от Продавач.
Re: Само си представете следната картинка
10-01-2013 - 19:53:48
Quote
Продавач
"Ти явно имаш проблем с осмисляне на информацията.
Аз не оспорвам общия брой на продажбите за да ми ги вреш във всеки пост. Аз оспорвам това, че зад всяка продажба стои различен човек. Хайде ти това докажи първо с факти, пък като успееш, тогава аз ще се напъвам да ти търся контра аргументи. Щото като се появиш и изтърсиш някоя простотия, трябва и да покажеш от къде ти е дошла.
Та: ДОКАЖИ, ЧЕ ЗАД ВСЯКА ПРОДАЖБА СТОИ ОТДЕЛНО ЛИЦЕ!

П.с. Пиша ти го с големи букви, та да не ми се измъкваш като мокра връв, че не си го видял."


Аз показвам "от къде ми е дошла", а това, че ти търсиш под вола теле не означава друго, а че топката е в твоя двор не е в моя. Аз да съм докажел видиш ли, че зад всяка продажба стоял различен човек ХАХАХАХАХАХАХА ееееееей няма угодия :} Та аз показах нещо - линк към агенция по вписванията, хайде сега ти покажи нещо в подкрепа на твоите....как да го кажа "съмнения"...за да стъпим на една плоскост.

Понеже нещо много се ентусиазира, ще ти повторя отново въпроса, белким схванеш какво те питам.

В целия разговор има две твърдения:
1. Има 20 000 вписани продажби
2. Зад всяка продажба стои различно физическо лице, което да напълни хипотетичния ти стадион.

Ти даваш линк с данни в подкрепа на първото твърдение.
Ти не даваш никакви данни в подкрепа на второто твърдение.
Пиша ти ужасно бавно, защото четеш бавно.

Аз оспорвам второто твърдение, и нямам никакво мнение и отношение към първото.
Тоест - аз не споря, че има 20 000 вписвания.
Аз твърдя, че зад тези 20000 вписвания, пре спокойно могат да стоят и 5000 души. Не твърдя, че са толкова, но допускам че всяка бройка е възможна.
Та ако ти беше мъж, нямаше, да повторя, да се изнизваш, а щеше да извадиш данни в подкрепа на второто си твърдение.

Колкото до Дичо - докато не научи, че там дето двама си мерят пишките, той гъза не трябва да си тика, то все оноден ще ходи.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход