Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жълтите павета? А ми сега?

Публикувано от Върколак 
Re: Жълтите павета? А ми сега?
20-10-2012 - 13:47:51
Земеделската земя беше следващия планиран балон.
Анонимен потребител
Re: Жълтите павета? А ми сега?
20-10-2012 - 19:56:52
Не е злоба, просто констатация. Може би и малко състрадание, към безработните (брокери).
----------------
Или те е отсвирила някоя засукана брокерка, или те е "обидил" някой брокер- здравеняк. И в двата случая имаш пълно право да ни мразиш. Ако някой ти каже, че не си комплексар, не му вярвай.
Re: Жълтите павета? А ми сега?
20-10-2012 - 21:39:31
Наистина ми хареса, но пропусна най-важното и то е безработните (бг - брокерите)!

Да го обясня, по-ясно бг - брокерите=безработните. Не е приятно, но ще продължа да плащам помощите ви в Бюрото по труда!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-20 21:52 от paul.
Re: Жълтите павета? А ми сега?
22-10-2012 - 21:40:55
Това, че централните градски части, на който и да е "жив" град в която и да е точка по света се ползва само за офис нужди ... е някакв мит, който на няколко пъти срещам да се споменава *pardon*

Във всеки що-годе добре планиран град има сериозен микс на офис, търговски и жилищни площи в центъра на града. МОЛ (търговска с офисна част) и жилищна част в съотношение 1-1.5/3 като коефиценти е доказано работещ модел ... smiling smiley

Просто таргет групата, която се стреми да живее или да придобива собственост в центъра (изключвам "кореняците" които наистина могат да живеят в условия близки до клошарските но да не се разделят със собствеността си там) ... е малко по-специфична ... и не е широко представена в БГ winking smiley

Едноплоскостното разглеждане на предимствата и недостатъците да живееш в центъра ... може да извади защита на всяка теза ... но докато не се осигури евтина, сигурна и редовна (повтарям сигурна и редовна ) връзка с реални алтернативи ... поне в БГ ще е много по-изгодно да се живее в центъра отколкото да се пътува от някой квартал ... *pardon*

А това, че 100-200 лева за паркомясто ще съборят хора, които са истински собственици ... и ще ги накарат да забегнат в "дън гори" ... *stop*
Ревящите от това не са реалните собственици на тези имоти ... те само си мислят, че са такива smiling smiley

Инвестирането в имоти в центъра (не говоря за коптори и недомислици) ... е и ще продължава да бъде печелившо занимание за този, който знае какво прави winking smiley

Р.Р. Всеки жив град има движение на центъра .... той не е статичен winking smiley И никога не забравайте, че обикновенно се чува мнението на най-силно викащите .. а не на най-многобройните smiling smiley
Re: Жълтите павета? А ми сега?
22-10-2012 - 22:05:04
Quote
Krokodil
А това, че 100-200 лева за паркомясто ще съборят хора, които са истински собственици ... и ще ги накарат да забегнат в "дън гори" ... *stop*
Ревящите от това не са реалните собственици на тези имоти ... те само си мислят, че са такива smiling smiley

И аз това се чудя. Големите му и такси, няма що. Ама то навсякъде е такава история. Защо мислиш, че брокерите пишат в обявите "близко до спирки на градски транспорт". Че кой човек дето ще извади десетки и стотици хиляди евра ще се качи у прогнилия Икарус? И какво ми снимат в апартаментите продънените кушетки на предишните собственици? Няма елементарна схема на разпределението, ама има снимка на дивана пълен с въшки и акари. Просто главата им не увира, че на онези селяндури дето им даваха кредити и бяха готови да пътуват гратис с непродупчено билетче в джоба или в най добрия случай да паркират раздрънкания Голф 3-ка в ж.к. Майнаси вече няма кой да им дава кредити. Те още искат и са готови да си залагат задниците,ама никой им ги не ще.

Скъп на триците евтин на брашното е работата на мрънкащите от таксите за паркиране в центъра.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: Жълтите павета? А ми сега?
22-10-2012 - 22:07:39
Не е приятно, но ще продължа да плащам помощите ви в Бюрото по труда!
------------------
От името на партийното, административното, профсъюзното и комсомолски ръководства на брокерите - голямо благодаря ! Смешко.
Re: Жълтите павета? А ми сега?
22-10-2012 - 22:36:56
Quote
spgufi
И какво ми снимат в апартаментите продънените кушетки на предишните собственици? Няма елементарна схема на разпределението,
--------------
Брокерите поплювко, снимат реалността, независимо дали на теб ти харесва. Да си виждал схема на разпределение на панелка , или на ЕПК, или на стара тухла ? Откъде да ги вземем ? Иначе съм съгласен, че да паркираш пред домът си в центъра за 0.41 лв. не е повод за протести.


За справка, на незпознатите ... панелите ... са едни такива "големи стени", които са се изливали на специални площадки и са носени готови до строителните обекти .... тези панели могат да се подредят по 3-4 начина в зависимост от големината на имота ,и не могат да дадат разнообразието на новото сторителство ... т.е. ... е необходимо да имате 20-тина готови схеми (за гарсониери, двустайни, двустайни с преходни спални, двустайни разширени и тристайни), на които с малко познания да нанесете нужните промени (предимно остъклени или усвоени тераси) за да ги представите winking smiley


При ЕПК-то и старата тухла ... има малко повече възможности за творчество ... от страна на собствениците (макар, че има една "службица" нарича се ПРОЕКТАНТСКА - кдето ги има повечето проекти) .... и има едно сложно устройство ... което е микс от рулетка, лист и молив, и "задмоливно устройство" с което се прави т.н. заснемане и се извежда Ситуационна схема на имота, позволяваща да потенциалния Купувач да се запознае предварително с недвижимостта а не да го водят на "екскурзии" до неподходящи места smiling smiley


Но обикновенно ... именно в "задмоливното устройство" е проблема ... *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-22 22:43 от Krokodil.
Re: Жълтите павета? А ми сега?
23-10-2012 - 08:19:59
Quote
spgufi
И какво ми снимат в апартаментите продънените кушетки на предишните собственици? Няма елементарна схема на разпределението,
--------------
Брокерите поплювко, снимат реалността, независимо дали на теб ти харесва. Да си виждал схема на разпределение на панелка , или на ЕПК, или на стара тухла ? Откъде да ги вземем ? Иначе съм съгласен, че да паркираш пред домът си в центъра за 0.41 лв. не е повод за протести.

От къде да ги вземете ли ?!?!?!?!

Ами за 5-6000 лева хонорар може пък да инвестирате 3 лева в рулетка и ... да положите някакво усилие. В Щатите му казват да се поизпотиш за парите си. Труд ти говоря, добавена стойност, да вземеш рулетката и един лист и хубавичко да ми начертаеш схема. Да свършиш поне нещо за парите, които искаш. Да ми предоставиш информацията която ми трябва, а не тази която имаш.

После от къде идва лошото име на брокерите.

Аз ще ти снимам дивана, щото това е реалността, а за другото трябва да се трудя.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Жълтите павета? А ми сега?
23-10-2012 - 08:53:44
avatar
Quote
Krokodil
И какво ми снимат в апартаментите продънените кушетки на предишните собственици?
Няма елементарна схема на разпределението.

Е, не слагай всички в една кошница.
При мен схема няма в 1-2% в офертите ми.
Гарантирам макс разлика между схема и реалност 5см.
Re: Жълтите павета? А ми сега?
23-10-2012 - 10:26:19
Quote
TZARS
Quote
Krokodil
И какво ми снимат в апартаментите продънените кушетки на предишните собственици?
Няма елементарна схема на разпределението.

Е, не слагай всички в една кошница.
При мен схема няма в 1-2% в офертите ми.
Гарантирам макс разлика между схема и реалност 5см.

Не слагам всички брокери в един кюп , както вече казах ... аз купувам и продавам имоти от 1993 година и то не като посредник. Много мои сделки са минавали през посредник ... и винаги съм готов да платя на човек, който ще ми свърши работа ... само, че трябва да ми е свършил работа и то реална winking smiley

А именно това което си посочил с минимално разминаване в размерите и пропорциите (+- 5 см. ) е една добра Ситуационна Схема ... което не е архитектура ... но върши перфектна работа за първоначално добиване на обща представа smiling smiley


Но се отклоняваме от темата ... идеята й доколкото си спомням беше за имотите на "жълтите павета" ... а не за брокерите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход