Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.

Публикувано от 149лв.\м2 
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
03-10-2012 - 19:10:04
на въпроса на Дичо какво обрзазование трябва да имат брокерите отогварям. начално
TZARS, прочети написаното от нрадев и ако намериш едно изречение без правописна грешка, черпя каквото кажеш. И този човек дава оценки, коментира образование, знания, интелект ,на други ?! Абсурдно е, нали ?
Някой да е питал теб, а нрадев ?
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
03-10-2012 - 23:03:11
Quote
spgufi
Г-н кроки, няма как да се засегна или впечатля от никакви Ваши оценки по повод уменията и знанията на брокерите , защото не сте в позиция да ги правите, но явно това е твърде сложно за разбиране от Вас. Защо така смятате за лични нападки фактите, които доказват, че нямате представа от това що е то брокер ? Брокера, г-н кроки , помага на продавачите да продадат имотът си на възможно най - добра цена и на купувачите да купят имота, който търсят, той не е ничий представител, не знам какви книги и дали въобще сте чели, но явно по този въпрос знанията Ви са повече от минимални. Брокера няма как да ГАРАНТИРА, той не е страна нито в предварителния , нито в нотариалния договор, или и това не знаете ? Явно мисълта, че знаете достатъчно за търговията с недвижими имоти Ви е обсебила, добре, от друга страна мисълта, че аз не знам и Вие сте призван да ме осветлите - пак добре, ама не ми отговаряте - трябва ли брокерите да имат юридическо образование и въобще какво образование трябва да имат ? И още веднъж - кой написа тези две неща :

- "Никога не съм твърдял, че брокерите трябва да са с Юридическо образование, просто хората които го нямат, няма как да защитават правния интерес на страните по една сделка " ,
- "кажете какъв % от брокерите са с Юридическо образование .... и Вие самия имате ли ...",
Вие ли ? Вместо да твърдите, че не посочвам факти, което е поредното Ви абсурдно твърдение, отговорете ми.
Ta дойдохме си на думата.Брокера работел за да може купувача да продаде на възможно най висока цена.А защо ли брокера работи точно за това???Може би не за да вземе най добра комисионна.Извинявай ама твоите мокри мечти за дейността на брокера нямат нищо общо с това за какво трябва да работи брокера.Парите ги дава купувача а ти искаш в комбина с продавача да го измамиш.И понеже 99% от брокерите сте измамници затова сделки няма.Къв ми е проблема да извадя една визитка и да я подам на продавача пред очите на брокера?На която отзад пише че няма смисъл да се дават пари на развеждачи.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
04-10-2012 - 04:34:52
Самолетоносача, или не познавате пазарните принципи или сте поредният несретник чакащ 149 на м.кв.
Ако клиента ми е продавач то мой дълг е да продам имота му на най-високата възможна цена. От др. страна ако клиента ми е копувач дълг ми е да направя всичко възможно да купи най-доброто според нивото на пазара. Ясно е че и в двата случая моят интерес е високата цена, но какво от това след като съм почтен към клиента си!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
А защо ли брокера работи точно за това???Може би не за да вземе най добра комисионна.
-----------------
Не весо, а за да си свърши работата както трябва. Много мъничко трябва да се сетиш, че ако разликата в цената е примерно 5000 евро, брокера ще получи 42 евро повече, което е смешно. Ако беше нормален , отдавна да си разбрал някои елементарни неща, ама ти продължаваш глупост след глупост да пишеш.
--------------------.
Къв ми е проблема да извадя една визитка и да я подам на продавача пред очите на брокера?а която отзад пише че няма смисъл да се дават пари на развеждачи.
------------------
Проблемът ти би бил, че ще ти я навра отзад.
--------------
затова сделки няма.
-------------
Сделки нямаш ти. Не си имал. Няма и да имаш. Освен в мечтите си, като оная къща в Холандия, дето я "даваш под наем" .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-04 06:24 от spgufi.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
04-10-2012 - 08:50:08
Quote
Geto
Самолетоносача, или не познавате пазарните принципи или сте поредният несретник чакащ 149 на м.кв.
Ако клиента ми е продавач то мой дълг е да продам имота му на най-високата възможна цена. От др. страна ако клиента ми е копувач дълг ми е да направя всичко възможно да купи най-доброто според нивото на пазара. Ясно е че и в двата случая моят интерес е високата цена, но какво от това след като съм почтен към клиента си!
Пазарните принципи ги познавам много добре особено когато цените падат.А ти би трябвало много добре да знаеш че бленуваната цена е едно а нивото на пазара друго.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
04-10-2012 - 08:54:13
Quote
spgufi
А защо ли брокера работи точно за това???Може би не за да вземе най добра комисионна.
-----------------
Не весо, а за да си свърши работата както трябва. Много мъничко трябва да се сетиш, че ако разликата в цената е примерно 5000 евро, брокера ще получи 42 евро повече, което е смешно. Ако беше нормален , отдавна да си разбрал някои елементарни неща, ама ти продължаваш глупост след глупост да пишеш.
--------------------.
Къв ми е проблема да извадя една визитка и да я подам на продавача пред очите на брокера?а която отзад пише че няма смисъл да се дават пари на развеждачи.
------------------
Проблемът ти би бил, че ще ти я навра отзад.
--------------
затова сделки няма.
-------------
Сделки нямаш ти. Не си имал. Няма и да имаш. Освен в мечтите си, като оная къща в Холандия, дето я "даваш под наем" .
Нещо взе да се нервиш и простотията изби в агресия.Незнам кой е тоя Весо за който бълнуваш но явно много добре те е оправил щом още го търсиш.Обръщам се към модераторите да ти затворят устата щото ако не го направят ще го направя аз.Внимавай много с това какво къде навираш за да не ти се стовари нещо изневиделица по кухата глава.Не си анонимен.Не съм брокер сделки имам достатъчно.Един апартамент съм купил един построил като ЖСК дарили са ми една къща и едно дворно място.Наследил съм земеделска земя от дядо ми и имам още една къща която ще наследя дай Боже по късно цялата.Така че не се грижи за мен.Не живея от сделки с имоти.А къща в Холандия нямам и никога не съм ходил там.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-04 08:58 от aircraftcarrier.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
04-10-2012 - 10:12:36
При толкова имоти, седиш тук да проповядваш ниски цени? Убягва ми логиката нещо.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
04-10-2012 - 10:40:52
Quote
spgufi
Г-н кроки, няма как да се засегна или впечатля от никакви Ваши оценки по повод уменията и знанията на брокерите , защото не сте в позиция да ги правите, но явно това е твърде сложно за разбиране от Вас. Защо така смятате за лични нападки фактите, които доказват, че нямате представа от това що е то брокер ? Брокера, г-н кроки , помага на продавачите да продадат имотът си на възможно най - добра цена и на купувачите да купят имота, който търсят, той не е ничий представител, не знам какви книги и дали въобще сте чели, но явно по този въпрос знанията Ви са повече от минимални. Брокера няма как да ГАРАНТИРА, той не е страна нито в предварителния , нито в нотариалния договор, или и това не знаете ? Явно мисълта, че знаете достатъчно за търговията с недвижими имоти Ви е обсебила, добре, от друга страна мисълта, че аз не знам и Вие сте призван да ме осветлите - пак добре, ама не ми отговаряте - трябва ли брокерите да имат юридическо образование и въобще какво образование трябва да имат ? И още веднъж - кой написа тези две неща :

- "Никога не съм твърдял, че брокерите трябва да са с Юридическо образование, просто хората които го нямат, няма как да защитават правния интерес на страните по една сделка " ,
- "кажете какъв % от брокерите са с Юридическо образование .... и Вие самия имате ли ...",
Вие ли ? Вместо да твърдите, че не посочвам факти, което е поредното Ви абсурдно твърдение, отговорете ми.



Вие реагирахте остро на едно мое твърдение :


Quote
spgufi
Посредниците по сделките дори и да имат желание ... нямат необходимия капацитет и познания по право за да Ви защитят пълноценно интереса, Да не говорим че тяхната основна цел е да стане някак си сделката и да си вземат комисионната а не да защитят парите Ви независимо дали ще ги давате или ще ги получавате
-------------
Ето за такива глупости става въпрос. Това са неща, написан от човек, който твърди - "просто съм направил достатъчно сделки с имоти ", а явно представа няма.


И ако не си реагирате ... ей така ... по принцип ....то логично означава, че не сте съгласни с него smiling smiley


И понеже, ми беше много интересно от къде сте стигнали до извода, че брокерите са в състояние да защитят интереса на която и да е страна по сделката .... Ви зададох няколко въпроса ... единия беше свързан с ценза на Брокерите *pardon*

Втория ... беше свързан с Вашия ценз ... ( но явно и за там Ви трябва статистическо проучване) :] И много бързо Ви показах, че нямате необходимите знания да защитавате интереса, на който и да било ... колкото и да се възмущавате .. това са фактите *pardon*


След което доразвих тезата си, че брокерите нямат нито знания ... нито капацитет да защитят интерес на клиент .... нито да гарантират каквото и да е ....... А и не е това тяхната роля *pardon*



Така, че колкото и да ми копирате двата ми въпроса ... те са логични и последователни ... а Вие нямате отговори smoking smiley



Quote
TZARS


Не знам защо има такова злобно отношение към брокерите.
Това че има мърша в стадото, така е, но къде няма.
Неприятното е че брокерите с няколко клика се осветляват, докато голяма част от участниците във форума са инкогнито. Едни са на сцената, други в залата на тъмно.
Ако всички сме на светло, ще се види кой е коректен в бизнеса си.


Аз пък се чудя, кое Ви изненадва ... в лошото отношение към брокерите ?

Докато няма регулиране на гилдията и там са набутани всякакви "индивиди" .... които в повечето случаи са провалили се в други професии хора ...
Докато няма минимално изискуем ценз за упражняване на тази професия .... както и задължение за постоянно подобряване на квалификация им ...
Докато няма единни понятия за типовете имоти ....
Докато брокера не почне да продава услуга ... а не да се опитва да направи сделка .....

Докато има фалшиви обяви ....
Докато брокерите "слагат горница" над имотите ...
Докато крият информация от клиента .....
Докато продават нещо, които даже не са виждали .. да не говорим да са им виждали документите и да са наясно с основните понятия свързани със собствеността на даден имот ...

Докато отношението им към клиента е :
Quote
spgufi
........
Проблемът ти би бил, че ще ти я навра отзад.
........ .

Даже, прекалено меки са изказванията за тях smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-04 10:43 от Krokodil.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход