Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!

Публикувано от darkside 
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
11-06-2012 - 10:49:52
Говорим си естествено за кредити за покупка на жилище. Те не винаги са ипотечни. Ако си купил апартамент с кредитна карта евала!

А иначе моите познати си ме знаят още от времето, когато ги предупреждавах дане теглят кредити защото цените на имотите са чудовищен балон и те като си ме видят сами отварят темата.

До сега на никой не са взели жилището, защото в моята сфера заплатите са от най-големите в България, но пък повечето живеят мноооого бедно. Един дори ми каза, че ще летува на Слънчев бряг. Представяте ли си. След толкова години образование, усилия, кариера и накрая топнат във фекални води за разтоварване.

За мен отговорът на въпроса "Има ли живот след кредита" е "Има, но във фекалии"!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
11-06-2012 - 15:42:40
За домашно на разбирачите от имоти и кредити:

-да се открие разликата между понятията "Ипотечен кредит" и "Кредит с обезпечение ипотека".

жокер: не са едно и също.
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
11-06-2012 - 15:50:19
Quote
greenbul
Говорим си естествено за кредити за покупка на жилище. Те не винаги са ипотечни. Ако си купил апартамент с кредитна карта евала!

А иначе моите познати си ме знаят още от времето, когато ги предупреждавах дане теглят кредити защото цените на имотите са чудовищен балон и те като си ме видят сами отварят темата.

До сега на никой не са взели жилището, защото в моята сфера заплатите са от най-големите в България, но пък повечето живеят мноооого бедно. Един дори ми каза, че ще летува на Слънчев бряг. Представяте ли си. След толкова години образование, усилия, кариера и накрая топнат във фекални води за разтоварване.

За мен отговорът на въпроса "Има ли живот след кредита" е "Има, но във фекалии"!


Хората които живеят мноооого бедно въобще не ходят на почивки ... камо ли на Слънчев Бряг :]


Въобще твоят разказ .. заприлича малко на английския виц ...дето те били толкова бедни, че даже личния им шофьор нямал собствен иконом и му се налагало да си сервира сам това, което личния му готвач му сготвел :]

Последно ... твоите познати си плащат кредитите и живеят в крайна мизерия която разнообразяват с почивки на Слънчев Бряг ... понеже не могат да си позволят да ходят в Кралство Монако ... или вече са си изплатили кредитите и въпреки това живеят бедно ... и ходят на почивки на Слънчев Бряг *huh*

Хората, които вече са си изплатили кредитите би трябвало да си посрещат разходите много по-лесно от тези, които все още ги плащат ....
Така, че на въпроса ... има ли живот след Кредита ... да има ... и той обикновено е много по-лесен отколкото по време на кредита ... особено ако не си бил на ясно какво е това кредит и кога се взима smiling smiley
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
11-06-2012 - 22:23:03
За домашно на спецовете по имоти и ипотеки:

-да се разбере разликата между "ипотечен кредит" и "кредит с обезпечение ипотека"
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
27-07-2012 - 08:51:28
avatar
Новата реклама за жилищни кредити на банка ДСК кърти мивки! "Жорко спиш ли мама?!:}:}:}
Колко ли сривльовци са в тази ситуация, като "Жорко"?:}
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
27-07-2012 - 09:02:28
avatar
Да, с рекламите за кредити изкъртиха зъбите на бая народ, който им се върза на посланията!
Ама, те не им и трябват де - зъби си трябват за да ръфаш мръвки, а де ти мръвки, когато на ден ти останат пари след вноската по кредита за кофичка кисело мляко?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
28-07-2012 - 14:47:58
След вземане на ипотечен кредит има некакъв там........малко нервен, с лишения и безсънни нощи живот......
Анонимен потребител
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
28-07-2012 - 15:23:58
Интересно как хора като дарксайд, валсодар, които никога не са вземали кредит, разсъждават има ли живот след кредита ?! Вземл съм кредит - 84200 евро, погасих го, нямам безсънни нощи, нито тогава, нито сега, за сведение на групата поплювковци.
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
28-07-2012 - 16:56:29
И кога го върна? Кредита да не е бил от 1982-ра година?
Ако е предсрочно колко се набута? Мама ли го върна или тате? Мое да е бабинка со пенсията?

Ха ха, голем цирк! "Върнах го предсрочно!" Ми разСкажи с колко те надъни банката, ма без момински свян, кат си е!

Тук некой питаше за печалба от вложение 6% годишно.
Ми за 50% месечно нема ли, а? Има, има! Ма не е за мързеливи мозъци потънали в медийно набалончена лой!
Re: Има ли живот след кредита? Ако има живи завърнали се, да разкажат!
29-07-2012 - 06:32:51
Гуфи Муфи, добре си изтри поста, ма не трий и моите. Щото пак става жалка история............

А при кредит 50000Е. и нагоре при днешната разтяща лихва, при реалната опастност от сериозно обезценяване на "актива" за неизвестно дълъг период, май живота под наем има доста плюсове докато се изясни тенденцията.....
Освен това пазара на труда е доста несигурен и да планираш доходите си за следващите 20 години е меко казано несериозно.
Иначе покупка в кеш на имот за живеене ДА, но въпроса е КОГА! Според мен предстои неизбежен спад на цените на имотите, щото такова предлагане при почти пълна липса на търсене не е имало последните 100 години!
Балона, който е очеваден факт тепърва ще вземе жертви. Най-вече сред ипотекарите с големи заеми......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход