Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
10-07-2012 - 12:34:10
Не съм убедена, че е точно така. Преди около три години, продадох жилище, с намерението да си купя друго, в друг град. От коло година държах парите от продажбата на влог и получавах една прекрасна лихва месечно, доста по-голяма от заплатата ми. След това си купих новото жилище, което имам вече година и половина, но към днешна дата ми се налага отново да продавам. Да, обаче, сега това жилище върви със 7-8 хиляди евро надолу, да не говорим за допълнителните вложения в него. Всеки ми казва, че не съм на загуба, тъй като съм вложила парите си в недвижим имот и те не се губели. Е, как да не се губят, като ще го продавам на пълна загуба...Да уточня, че не съм правила тези покупко-продажбе с цел вложение, просто ми се налагаше да се преместя в друг град, а сега ми се налага да се върна обратно. Ако не трябваше пак да купувам жилище, бих си оставила парите на влог отново.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
26-07-2012 - 08:03:45
avatar
Quote
alana
Всеки ми казва, че не съм на загуба, тъй като съм вложила парите си в недвижим имот и те не се губели.
Е, как да не се губят, като ще го продавам на пълна загуба.

Периода 2006 - 15.09.2008 и последващите кризисни години са един голям урок "на живо".
Това не бяхме го изживявали през последните 23 години.
Българите не вярвахме на банки, не вярвахме на държавата, залагахме на имота.
Сега и имотите ни подляха вода, та сме в лек дискомфорт.
Вече трябва много внимателно да се подхожда към бъдещи вложения.
Аз лично продължавам да не вярвам на банките и държавата.
Залагам на опора в имотите, с уточнението - имот на правилното място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-26 08:04 от TZARS.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
26-07-2012 - 10:16:59
Quote
TZARS
Quote
alana
Всеки ми казва, че не съм на загуба, тъй като съм вложила парите си в недвижим имот и те не се губели.
Е, как да не се губят, като ще го продавам на пълна загуба.

Периода 2006 - 15.09.2008 и последващите кризисни години са един голям урок "на живо".
Това не бяхме го изживявали през последните 23 години.
Българите не вярвахме на банки, не вярвахме на държавата, залагахме на имота.
Сега и имотите ни подляха вода, та сме в лек дискомфорт.
Вече трябва много внимателно да се подхожда към бъдещи вложения.
Аз лично продължавам да не вярвам на банките и държавата.
Залагам на опора в имотите, с уточнението - имот на правилното място.

Аз, лично, предпочитам инвестиции в спорт Тото, с уточнението - игра с правилните числа.
Щото с неправилните си е набутване, не за друго.

Колкото до най-правилното място... Всяко място може да бъде осрано. Пред тихата селска къща да бъде прокаран многолентов път(транзитен, без отбивка, разбира се, за да ти е още по-гадно), под новия ти апартамент да разкрият пункт Надин и хиляда сиганина всеки ден да влачат железо и хартия пред терасата ти. Земетресение да усуче асансьорната шахта и да бъхташ пеш 12 етажа за едни цигари. Съседът травестит от горе да ходи само на висок ток по фаянса, а този отдолу да пържи цаца целодневно и да се налива с бира с приятели по нощите.

Изобщо - възможности да се прецака една ситуация бол.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
26-07-2012 - 11:01:55
alana, какво значение кой какво казва и мисли, при положение, че цифрите говорят достатъчно какво се е случило с имота?!

И какво целите с този въпрос, при положение, че сте написала следното:
"Да уточня, че не съм правила тези покупко-продажбе с цел вложение"
Искаш да ти напишем и ние, че не си на загуба ли?

И как определихте, че цената била с 8 000 евро надолу? Може да е 5 000 нагоре заради "допълнителните вложения"?
Може и да е 15 000 евро надолу, ако е на неатрактивно място.


Quote
moskvi4
Всяко място може да бъде осрано.

Във Варна се продава от година вече една къща, която е доста интересно дизайнерско решение, макар и не за тези ширини. Продава се за около 5 милиона лева, беше писано в New York Times за нея. Колко уникална гледка имала...

Е, преди седмица минах от там - гледката я няма, на 20 метра от къщата, пряка линия към морето, изникна още една, на груб строеж за момента. Пита се колко нули са паднали от цената на къщата?

TZARS, от светофара на Бризовете, след 100 метра в ляво, посока Златни. Сещаш се за коя става дума, нали? smiling smiley
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
26-07-2012 - 23:41:50
avatar
Quote
TZARS
Quote
alana
Всеки ми казва, че не съм на загуба, тъй като съм вложила парите си в недвижим имот и те не се губели.
Е, как да не се губят, като ще го продавам на пълна загуба.

Периода 2006 - 15.09.2008 и последващите кризисни години са един голям урок "на живо".
Това не бяхме го изживявали през последните 23 години.
Българите не вярвахме на банки, не вярвахме на държавата, залагахме на имота.
Сега и имотите ни подляха вода, та сме в лек дискомфорт.
Вече трябва много внимателно да се подхожда към бъдещи вложения.
Аз лично продължавам да не вярвам на банките и държавата.
Залагам на опора в имотите, с уточнението - имот на правилното място.
+1155 Никога не вярвай на валута, хартиени пари или държава. ЕВАЛА!
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
27-07-2012 - 16:03:47
не всичко е черно и бяло, ако погледнем в щатите какво се получи - нали там заради по-голяма доходност се инвестира и в други инструменти (акции, фондове и т.н.). Купува къща, ипотекира, с парите - акции и т.н може и втора къща. залаг се акции и с парите пак се инвестира (пуста алчност)..
В един момент акциите падат, човека няма пари да плаща ипотеката (разчитайки на доходност от акции и т.н), цената на къщата пада също в резултат на голямото предлагане което се получава и това като си го представиш по няколко милиона случая, доведе до такива сътресения в банковата система, че май-подобре да има повече "замразени" пари отколкото да се превърнем в псевдо инвеститори.

Лично аз преди години си направих едно доброволно пенсионно осигуряване в ING, и като тегля чертата, доходността не само е по-слаба от депозити ами и понякога хич я няма (баш в кризата отиде на минус). И при това инвестицията е във фонда на ING - не съм играл на борсата и т.н. а уж професионалисти да ми управляват парите.

За мене извода е, че за дребни играчи до 20-30,000 лв си е по-добре на депозит - поне докато лихвите са на нива 6-7% годишно. С имотите за да има добра възвращаемост първо инвестицията е по-сериозна (поне 30,000-40,000 евро) трябва и по-развит пазар от нашия - иначе риска от сътресения (спадове на цените) си е голям.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
28-07-2012 - 14:33:10
Quote
alana
Не съм убедена, че е точно така. Преди около три години, продадох жилище, с намерението да си купя друго, в друг град. От коло година държах парите от продажбата на влог и получавах една прекрасна лихва месечно, доста по-голяма от заплатата ми. След това си купих новото жилище, което имам вече година и половина, но към днешна дата ми се налага отново да продавам. Да, обаче, сега това жилище върви със 7-8 хиляди евро надолу, да не говорим за допълнителните вложения в него. Всеки ми казва, че не съм на загуба, тъй като съм вложила парите си в недвижим имот и те не се губели. Е, как да не се губят, като ще го продавам на пълна загуба...Да уточня, че не съм правила тези покупко-продажбе с цел вложение, просто ми се налагаше да се преместя в друг град, а сега ми се налага да се върна обратно. Ако не трябваше пак да купувам жилище, бих си оставила парите на влог отново.
Алана, един виц::
Блондинка попитала полицай на оживен булевард:
-Знаетели как да мина на другия тротуар?
-Просто пресечете улицата и ще бъдете на Другия Тротуар.
-Ами аз вече бях там и попитах ваш колега и той ме прати тук!

Така,че Алана време е да решиш САМА на кой тротуар на улица "Имотна" искаш да отидеш. А загубата на "време" е неизбежна в тия времена..........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-28 14:41 от darkside.
Анонимен потребител
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
28-07-2012 - 16:55:20
Да, обаче, сега това жилище върви със 7-8 хиляди евро надолу, да не говорим за допълнителните вложения в него. Всеки ми казва, че не съм на загуба, тъй като съм вложила парите си в недвижим имот и те не се губели. Е, как да не се губят, като ще го продавам на пълна загуба...
-----------------------
Когато човек продава и веднага купува жилище никога не губи, независимо от това какви са цените, защото ако са паднали, то е и на това, което продавате, но и на това , което купувате.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
28-07-2012 - 16:59:28
§ависи..........зависи...............сичко е относително е казал братото Айнщайн.
Re: МЛАДЕН ЧЕРВЕНЯКОВ- Парите на депозит са квази пари, мъртви пари!
29-07-2012 - 06:42:05
Quote
spgufi

Когато човек продава и веднага купува жилище никога не губи, независимо от това какви са цените, защото ако са паднали, то е и на това, което продавате, но и на това , което купувате.
На пръв поглед логична........но не съвсем вярна мисъл! Няма гаранция, че продавайки евтино ще купиш това, което си харесал също евтино! Ма тва е съвсем в реда на нещата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход