Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

край! който купил, купил

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 09:06:41
Quote
Krokodil
Quote
aircraftcarrier
Явно ВИНС-а е за закриване заедно с УНСС.Само тук могат да произведат такива специалисти.С Крокодила спора е безсмислен така че слагам точка.Той освен да те удави в порой от тъпотии друго не може.Знанието струва пари. И то много.

Нямаш нито един аргумент .... не можеш да оспориш нито един факт ... така, че ти остана да се направиш на Велик, да закриеш всички Висши училища в БГ ... и да се оттеглиш "обиден" ... *ok*


Само така, така се закопава опонент ... това аргументите са отживелица ... :] :] :]

Гадничкото е само, че твоята обидена натура не променя фактите *pardon*

Приятно цупене winking smiley

Р.Р. Не мога да проумея ... защо, когато някой не е съгласен с дадена теза ... не се обоснове ... ами или почва да чупи стойки и да се обижда .... или да коментира едно изречение или фраза извадена от контекста ... или да се прави на много знаещ и велик .... и да праща другите да четат. В същност знам ... защото да построиш обоснована теза и да я защитаваш е много по-трудно от това да завъртиш три заучени фрази winking smiley
Нито съм обиден нито чупя стойки.За да има някаква комуникация трябва да имаш някакво ниво.Не съм на село в хоримага за да слушам откровени глупости.Вземи се ограмоти и заповядай.
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 10:00:55
Специално за Крокодила.Всички са глупаци само той не.Видни икономисти говорят и пишат ма кои са те Крокодила е фактора слушайте него.Повишаването на лихвените проценти не увеличавало спестяванията ха ха ха.Истинската причина била друга.Жалко че такъв човек има диплома за висше образование.За разлика от неграмотността без диплома тази с диплома е опасна.Такъв човек с връзки и драпане по партии може да причини големи поразии.На всичкото отгоре тази посредственост е и войнствуваща и агресивна.Иска аргументи човека.Той не е читател той е писател.Той определя кое е вярно и кое не.
[www.ecb.int]
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 10:05:17
Quote
aircraftcarrier
Нито съм обиден нито чупя стойки.За да има някаква комуникация трябва да имаш някакво ниво.Не съм на село в хоримага за да слушам откровени глупости.Вземи се ограмоти и заповядай.

О да ... даже не можеш да излезете от модела си ... Вие сте велик ... Вие сте най-знаещия и разбиращия .... другите да ходят да учат след като не Ви разбират :]
Поста Ви е изпълнен с факти ... обосновани твърдения и оборвания на тези :]
Казали сте едно голямо, добреоформено НИЩО ... в същност от момента в който трябваше да минете от голи твърдения към някаква теза, повтаряте един и същ пост с леко перефразиране ... *pardon*

Човека, който няколко поста по-горе използваще завършените икономически термини от рода на "Улав" , "Кинтата", "У ряката", "Ще изгоря" ....
Quote
aircraftcarrier
Крокодила ти май бъркаш инфлацията с чейнджа.Инфлация е едно обменен курс друго.Долара 2001г. ако се не лъжа беше 2,44 кинта а през 2008 падна до 1,24 лева.Да е имало хиперинфлация в САЩ?И какъв е проблема да си обърна кинтата в долари???Или във франкове или паунд?Как си представяш че ще изгоря?Ако дойде хиперинфлация на еврото доходите ще се сринат катастрофално и твоите апартаменти ще отидат у ряката.Щото такова обедняване ще настъпи че на никой няма да му е до имоти.Имота не мое се яде.Нито мое се премести или да свети.

Изведнъж се изтреля във висшите научни академични среди ... и не може да води спор неподкрепен с поне 3 научни труда по икономика и заяверени от поне 4 хабилиритирани професора постове :} :} :}

Толкова сте Велик, че чак сте жалък *pardon*

Вярно е ... не сме на едно ниво .. хубав ден winking smiley

Р.Р. И проверете в речника какво означава термина позьор ... ще Ви помогне за самоопределението Ви *pardon*
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 10:32:14
avatar
Quote
nradev
значи кат се дигнели лихвите щело да стане хипер инфлация и имотите да поскъпнат . нещо не се връзва. то високите лихви точно обратно водят до дефлация
Най-високите лихви в ЕС имаме, а пък дефлацията не слуша НРАДЕВ. Що така?:]:]
[paper.standartnews.com]
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 12:42:32
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
nradev
значи кат се дигнели лихвите щело да стане хипер инфлация и имотите да поскъпнат . нещо не се връзва. то високите лихви точно обратно водят до дефлация
Най-високите лихви в ЕС имаме, а пък дефлацията не слуша НРАДЕВ. Що така?:]:]
[paper.standartnews.com]
Ти наистина ще си умреш панелообитател.
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 13:26:29
avatar
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
nradev
значи кат се дигнели лихвите щело да стане хипер инфлация и имотите да поскъпнат . нещо не се връзва. то високите лихви точно обратно водят до дефлация
Най-високите лихви в ЕС имаме, а пък дефлацията не слуша НРАДЕВ. Що така?:]:]
[paper.standartnews.com]
Ти наистина ще си умреш панелообитател.
Що така реагираш?eye popping smiley Аз пиша, че има инфлация, а не дефлация и обръщението ми е към НРАДЕВ, а ти така грозно реагира, като че ли инфлацията е лична обида за теб!clap: Ама и аз мога да отвръщам със същото, примерно, че ще си умреш на първия етаж заобиколен от решетки като в затвора, без да видиш слънце. Нищо чудно, че са ти закърнели очите и не виждаш желания от теб имот.
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 14:17:54
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
nradev
значи кат се дигнели лихвите щело да стане хипер инфлация и имотите да поскъпнат . нещо не се връзва. то високите лихви точно обратно водят до дефлация
Най-високите лихви в ЕС имаме, а пък дефлацията не слуша НРАДЕВ. Що така?:]:]
[paper.standartnews.com]
Ти наистина ще си умреш панелообитател.
Що така реагираш?eye popping smiley Аз пиша, че има инфлация, а не дефлация и обръщението ми е към НРАДЕВ, а ти така грозно реагира, като че ли инфлацията е лична обида за теб!clap: Ама и аз мога да отвръщам със същото, примерно, че ще си умреш на първия етаж заобиколен от решетки като в затвора, без да видиш слънце. Нищо чудно, че са ти закърнели очите и не виждаш желания от теб имот.
Сахибата когато човек спори по даден въпрос редно е да има някакви познания.Само от вестници и интернет не става.Не спори за неща които не разбираш.
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 14:21:13
Крокодил дадох ти един линк ма явно не можеш и да четеш.Там много ясно са казани нещата.Ето ти още един.Тук банкера -химик говори.Слушай внимателно.И дано не си глух.Чуй какво казва за инфлацията и защо когато тя се повиши вдигат лихвените проценти.

[play.novatv.bg]
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 14:25:58
Quote
aircraftcarrier
Специално за Крокодила.Всички са глупаци само той не.Видни икономисти говорят и пишат ма кои са те Крокодила е фактора слушайте него.Повишаването на лихвените проценти не увеличавало спестяванията ха ха ха.Истинската причина била друга.Жалко че такъв човек има диплома за висше образование.За разлика от неграмотността без диплома тази с диплома е опасна.Такъв човек с връзки и драпане по партии може да причини големи поразии.На всичкото отгоре тази посредственост е и войнствуваща и агресивна.Иска аргументи човека.Той не е читател той е писател.Той определя кое е вярно и кое не.
[www.ecb.int]

Надявам се, да си прочел това което си посочил като линк ... това е "РЕКЛАМНОТО ИЗДАНИЕ НА ЕЦБ от 2008 год." Когато никой не си и помисляше, че може да се изтърве контрола на икономиките в ЕВРОЗОНАТА ... когато се говореше за планова инфлация от 2 % годишно във всички ЕВРОЧЛЕНКИ ... и никой не би и посмял да спомене дори ... за какъвто и да е шанс да се изваждат страни от ЕВРОЗОНАТА ... да се пускат спасителни траншове за спасяване на национални икономики и банки или подобни ...

Дори и тогава изказите са много внимателно подбрани ....... "Повишените лихвени нива ... биха довели до свиване на потреблението ПРИ РАВНИ ДРУГИ УСЛОВИЯ .... и авторът(ите) на книгата използва изрази, като МОЖЕ ДА СЕ ОЧАКВА, БИ ТРЯБВАЛО ... и говори за идеалистичен икономически модел ... какъвто в реалната икономика никога не съществува ... "

И в прембиула и в последващите "карета" авторите много внимателно наблягат на това, че ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ПРОМЕНЛИВИ ТРЯБВА ДА ОСТАНАТ КОНСТАНТНИ ....

И всичко това на няколко пъти, е посочено че би се отнасяло в КРАТКОСРОЧЕН ПЛАН ...

В средносрочен и дългосрочен план ... няма как високите лихвени нива да водят по-ниска инфлация ...

За хората с по-къса памет .... това са лихвените нива в България за един минал период ... и източника е БНБ ...




Uploaded with ImageShack.us

Ако вашата теория, че високите лихвени нива водят до ДЕФЛАЦИЯ е вярна ... то цените през 1996 година направо са се сривали *pardon*

Ако не сте били родени тогава ... попитайте някой който е бил .. дали Вашето твърдение е вярно ....


Аз никога не бих си позволил да давам оценка кой е глупак ... и кой колко познава икономическата логика и закони ...
Но опита ми ме е научил, да не вярвам сляпо на "експерти" издаващи рекламни брошури ... няма значение дали се отнася за ЕЦБ ... ФЕДЕРАЛНИЯ РЕЗЕРВ ... КОЯТО И ДА Е БАНКА ИЛИ ИНВЕСТИЦИОНЕН ФОНД ОТ ТОП 10 ...

А кой е прав или бърка .. показва само и единствено историята *pardon*
Re: край! който купил, купил
05-06-2012 - 14:32:35
Крокодила никога не съм твърдял че високите лихви водят до дефлация.Твърдя че когато инфлацията тръгне да нараства в повече лихвите се вдигат с цел да се ограничи и да се сведе до поносими нива.Второ ти твърдиш че когато лихвите се вдигат това не води до увеличаване на спестяванията.Та как ще обясниш непрекъснатото нарастване на депозитите от 2008г насам?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход